Małe wydatki na zimowe transfery w Ekstraklasie

Zakończone 1 marca zimowe okno transferowe 2019 w LOTTO Ekstraklasie nie należało do spektakularnych. Mimo wielu transferów zagranicznych i to z różnych kierunków czy kilku ciekawych nazwisk, które trafiły do polskiej ligi rodzime kluby ponownie zaciskały pasa. Według wszelkich raportów LOTTO Ekstraklasa bogaci się z każdym kolejnym sezonem co jednak nie przekłada się na większe wydatki.Tym razem na rynku transferowym ponownie nie popisał się Lech Poznań. Na transferach wychodzących nic nie zarobił wydając tylko kilkadziesiąt tysięcy euro na Juliusza Letniowskiego. Najwięcej w lidze minionej zimy wyłożyły Legia Warszawa oraz Jagiellonia Białystok. Ci pierwsi za 2 piłkarzy z Portugalii wydali ponad 600 tys. euro, a drudzy blisko 800 tysięcy euro na zakup m.in. Martina Kostala czy Jesusa Imaza. Jaga mogła sobie pozwolić na taki wydatek, gdyż sama na Karolu Świderskim, Romanie Bezjaku i Przemysławie Frankowskim zarobiła prawie 4 mln euro.

Kwoty do 200 tysięcy euro za samych zawodników pomijając premie managerskie wydano zimą w Górniku Zabrze, Cracovii Kraków i w Śląsku Wrocław. Mimo problemów finansowych jakieś tam pieniądze na transfery znalazły się nawet w Wiśle Kraków, która wydała podobną kwotę do Lecha Poznań. Z kolei Wisła Płock po otrzymaniu 1,5 mln euro od Rosjan za Damiana Szymańskiego nie zdecydowała się nikogo kupić za gotówkę. Tej zimy w LOTTO Ekstraklasie jak zwykle przeważały transfery bezgotówkowe w których dany klub płacił tylko premie piłkarzom za podpis i ich managerom.

Jedynym klubem LOTTO Ekstraklasy 2018/2019, który zimą nikogo nie sprowadził była Lechia Gdańsk. Lechiści nie wydali, ale także nic nie zarobili na transferach wychodzących. Takich drużyn było więcej, a zalicza się do nich na przykład Piast Gliwice, Miedź Legnica czy Pogoń Szczecin. W bieżących rozgrywkach ekstraklasowicze zarobili na transferach ponad 115 milionów złotych przy wydatku przekraczającym nieznacznie 8 milionów euro. W kwocie 115 mln zł są już wliczone transfery Filipa Jagiełły i Szymona Żurkowskiego, którzy w czerwcu trafią do Włoch.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz