Christian Gytkjaer zostaje w Lechu

29-letni napastnik Christian Gytkjaer zostaje w poznańskim Lechu przynajmniej tak długo aż klub nie zdecyduje się go sprzedać. Dziś Kolejorz aktywował klauzulę, która automatycznie przedłużyła kontrakt Duńczyka. Umowa najlepszego zawodnika naszego klubu obowiązuje teraz nie do 30 czerwca 2019 a do 30 czerwca 2020 roku.Christian Gytkjaer trafił do Kolejorza w czerwcu 2017 roku i od tamtego czasu jest podstawowym piłkarzem Lecha Poznań, a także najlepszym strzelcem naszego klubu. 29-latek w „niebiesko-białych” barwach na wszystkich frontach zdobył już 38 goli w 73 spotkaniach. Tylko w tym sezonie strzelił 15 bramek z czego 12 na szczeblu LOTTO Ekstraklasy. Reprezentant Danii to najskuteczniejszy zawodnik Lecha Poznań w europejskich pucharach w historii.

Mistrz Danii, zdobywca Pucharu Danii, a także Mistrz Norwegii, triumfator Pucharu Norwegii oraz król strzelców ligi norweskiej w 2016 roku w barwach Rosenborga Trondheim może w trwających rozgrywkach wywalczyć swój drugi w karierze tytuł króla strzelców. Christian Gytkjaer to najlepiej zarabiający piłkarz Lecha Poznań, który w sezonie ligowym jeszcze nigdy nie strzelił 20 bramek. W tej chwili do tego wyniku brakuje mu 8 trafień. Rekord Duńczyka to 19 ligowych goli w ubiegłym sezonie oraz w 2016 ligi norweskiej.

Warto dodać, że do wyjaśnienia została sytuacja jeszcze aż 11 zawodników Lecha Poznań. Aż tylu piłkarzom Kolejorza dnia 30 czerwca 2019 roku kończą się umowy oraz wypożyczenia. W przypadku Nikoli Vujadinovicia oraz Kamila Jóźwiaka kontrakty mogą zostać przedłużone automatycznie.Kadra klubu KKS Lech Poznań SSA – runda wiosenna sezonu 2018/2019 (27 zawodników) i termin ich kontraktów:

Bramkarze (3):

1. Jasmin Burić – 30.06.2019
30. Matus Putnocky – 30.06.2019
33. Karol Szymański – 30.06.2020

Obrońcy (10):

2. Robert Gumny – 30.06.2021
3. Vernon De Marco – 30.06.2019 (wypożyczenie)
4. Thomas Rogne – 31.12.2021
5. Dimitris Goutas – 30.09.2019 (wypożyczenie)
13. Nikola Vujadinović – 30.06.2019
22. Volodymyr Kostevych – 31.12.2020
26. Rafał Janicki – 30.06.2019 (wypożyczenie)
35. Wiktor Pleśnierowicz – 30.06.2021
37. Marcin Wasielewski – 30.06.2019
77. Piotr Tomasik – 30.06.2021

Pomocnicy (11):

6. Łukasz Trałka – 30.06.2019
7. Maciej Gajos – 30.06.2019
10. Darko Jevtić – 30.06.2020
16. Juliusz Letniowski – 30.06.2022
17. Maciej Makuszewski – 30.06.2020
18. Mihai Radut – 30.06.2020
19. Tomasz Cywka – 30.06.2020
25. Pedro Tiba – 30.06.2021
29. Kamil Jóźwiak – 30.06.2019
34. Tymoteusz Klupś – 30.06.2022
36. Filip Marchwiński – 30.06.2022

Napastnicy (3):

11. Timur Zhamaletdinov – 30.06.2019 (wypożyczenie)
24. Joao Amaral – 30.06.2022
32. Christian Gytkjaer – 30.06.2020

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <31 komentarzy

 1. Grimmy pisze:

  Tak jak napisaliście: przedłużenie kontraktu =/= pozostanie Gytkjaera na kolejny sezon.

  • Grimmy pisze:

   Ale, żeby nie było, bardzo dobrze, że ten aktywowali klauzulę i nie sprzątnie nam go ktoś sprzed nosa bez płacenia odstępnego.

 2. piotr06 pisze:

  Już dzisiaj powinni mu zaproponować nowy, dłuższy kontrakt.

 3. John pisze:

  Gytkjear gwarantuje bramki.Trochę żal ,że nie ma odpowiedniego wsparcia w ofensywie,sytuacji ma jak na lekarstwo,stać go na więcej bramek ,no ale to już jest zależne od stylu gry całego zespołu.
  Wszystko wskazuje na to ,że Vujadinović zostanie w Lechu,gra,jest chyba pierwszym wyborem Nawałki na ŚO,to Rogne nie grał ,Janicki nie gra teraz ,a Nawałka dziwnie wysoko ceni tego zawodnika.
  Automatyczne przedłużenie się kontraktu Jóźwiaka ,też jest raczej zwykłą formalnością,liczba meczy rozegranych zdecyduje pewnie,więc tylko jakaś kontuzja mogła by skomplikować sytuacje.
  Gytkjear,Vuja,Jóźwiak i Burić pewnie na dziś są w Lechu na kolejny sezon.
  Żeby tylko nikomu do głowy nie strzeliło ,aby wykupić Janickiego.
  W zasadzie całe szczęście ,że całej reszcie te kontrakty się kończą.De Marco zyskuje ostatnio ,oby nie oczarował Nawałki na treningach ,jak Radut swego czasu.

 4. John pisze:

  Z 17 bramek strzelonych w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach,tylko 1 strzelił poza stolicą Wielkopolski.Kurde może warto podzielić role ,Timur gra w meczach wyjazdowych,Gytkjear przy Bułgarskiej.;-)

  • Grimmy pisze:

   A może spróbować go w ten sposób przekonać, żeby został przez następne kilka lat: Słuchaj, Chrystian, strzelasz tylko przy Bułgarskiej, pójdziesz gdzieś indziej, nie będziesz strzelać. Zostań z nami!

 5. MaPA pisze:

  Gytkjear został zawodnikiem Lecha w 2017 roku a nie w 2018.

 6. J5 pisze:

  To jest fantastyczna wiadomość. Teraz należy zaproponować mu nowy kontrakt, i oby te sknery sięgnęli głęboko do kieszeni

 7. Didavi pisze:

  Super! Pytanie tylko, czy rzeczywiście zostanie na kolejny sezon. Oby to nie było przedłużenie, po to by go sprzedać i zarobić. Już powinni z nim rozmawiać o nowym kontrakcie i dużej podwyżce. Gdzie my byśmy byli bez Gytkjaera, nawet nie chcę myśleć.

  • Grossadmiral pisze:

   Co ty piszesz o dużej podwyżce jak podobno kasuje 160 tysi co miesiąc to co on ma zarabić 200 tys zł na miesiąc bez przesady żeby robić kominy płacowe

  • Didavi pisze:

   To nie! Lepiej sprzedać i niech Tomczyk gra. Myślenie Rutka i Klimczaka. Co tam, że nie będzie strzelać, ważne, że za pół darmo będzie biegał. Nie widzisz, że to nie jest przypadek, że dobry zawodnik musi dobrze zarabiać, a chyba oczywiste jest to, że nowy kontrakt musi być wyższy od tego który teraz ma. Uważasz, że Gytkjaer nie jest wart 180, 200 tys zł? Popatrz na to kogo innego do ataku sprowadzamy. Koljic, Choblenko, Dioni, Zhamaletdinov, Amaral. Nie sprawdzają się, nie wytrzymują konkurencji z Gytkjaerem. Czy nie lepiej dać więcej zarobić temu który jest i strzela, niż inwestować w kota w worku, który może wypali, a może nie. A jak pokazują przykłady ostatnio sprowadzonych napastników, większość nie tylko nie wypala, ale i okazuje się totalnym nieporozumieniem. Zobacz ile goli i asyst mają inni zawodnicy, a ile Gytkjaer, bez niego nasza ofensywa nie istnieje. Kominy płacowe? Proszę Cię! Przecież to głupia wymówka Klimczaka, obecnie Gytkjaer zarabia najwięcej w drużynie, a excel świeci się na zielono jak nigdy, więc jego pensja to nie jest problem.

  • Grossadmiral pisze:

   Tomczyk jest cienki Choblenko był drewniakiem co nawet na filmach było widać Dioni z 3 ligi Amaral jako środkowy napastnik sie nie nadaje do ligi polskiej wiec z tej zgrai tylko Koljic mógł się wpasować nako środkowy więc cieniasów ściągali a nie że Chris taki dobry ale fajnie że Chris zostaje ale żaden z niego szczególny napastnik strzela tyle co 100 letni Robak więc też bez przesady żeby robić z niego megagwiazdę

 8. Bart pisze:

  Bardzo dobra wiadomość. Miejmy tylko nadzieję, że aktywowanie klauzuli nie jest szykowaniem gruntu pod transfer latem i Gytkjaer w przyszłym sezonie faktycznie będzie dalej grać w Lechu. Spieniężenie Duńczyka nie powinno wchodzić nawet w grę, bo to nasz najlepszy napastnik od czasów Rudnevsa. Ja bym wręcz Gytkjaerowi zaproponował przedłużenie kontraktu na kolejne 2-3 lata. Jest w najlepszym wieku dla napastnika i fajnie by było gdyby to w Lechu miał spędzić najlepsze lata. Po wypowiedziach samego Christiana można wnioskować, że mu u nas dobrze i jakoś szczególnie nie pali się na wyjazd do lepszej ligi. Do dzieła więc zarządzie, sprawcie aby Gytkjaer był filarem Lecha jeszcze przez kilka lat.

 9. Angus pisze:

  Wreszcie jakaś dobra wiadomość. Mam nadzieję, że latem będą jakieś dobre transfery aby Gytkjaer miał z kim grać.

 10. F@n pisze:

  W europejskich pucharach czy w eliminacjach do nich? 😉

 11. Erwin pisze:

  No i fajnie, pewnie jak ktoś będzie skłonny dużo zapłacić to go opchną i tak, ale miejmy nadzieję, że jednak zostanie.

 12. Pawelinho pisze:

  Mimo wszystko jest to bardzo dobra wiadomość.

 13. arek z Debca pisze:

  Pierwsza dobra wiadomość w tym roku. Mam nadzieję, że Rutek nic nie knuje i nie szykuje go poprzez ten ruch na sprzedaż. Może zobaczyli, że z Timura nic nie będzie i zdecydowali się zostawić Gytke.

  • John pisze:

   Pewnie będzie o to ciężko,ale chciałbym zobaczyć tego Timura gdzie rozgrywa po 90 minut w 2,3 spotkaniach,w Lechu grającym w optymalnym składzie ,a może i w parze z Gytkjaerem.
   Wchodząc na końcówki,10-15 minut nie ma szans się zbytnio pokazać,jeszcze przy Lechu grającym w takim stylu,gdzie w końcówce meczu Lech jest skupiony na defensywie ,nie ataku.
   Karnego a Arką wywalczył,który nie został podyktowany.
   Nawałka w meczu z Arką ,kiedy Lech wychodził do kontry w przewadze,i mógłby bramką na 2-0 zamknąć mecz ,kazał się nie zapędzać,zwolnić,zagrać do tyłu,utrzymać przy piłce.
   Tak mówili w audycji:Stacja Bułgarska.

  • 07 pisze:

   Tu chodzi o systematyczność lub kasę. Jeśli Lech załapie się do L.E. to duńczyk zostanie, jeśli nie to raczej go nie utrzymamy, więc kasa lub systematyczność w skuteczności. Śmiem twierdzić, że Christian jest najbardziej systematycznym z wszystkich snajperów jakich mieliśmy od czasów Podbrożnego. Nawet Rudnev się zacinał na 5 spotkań bez gola.

 14. tolep pisze:

  To żaden news, ten ruch w końcu był oczywistą formalnością. Propsy dla kogoś kto wpadł na pomysł i wykorzystał okazję po rozpadzie TSV.

  Załóżmy teraz ze Lech puszcza drogo Gumnego, co nieuniknione, i chce Gytkjaera zatrzymać. Jakie siano trzeba by mu zapłacić? Jemu się w ogóle podoba w Poznaniu?

 15. Ekstralijczyk pisze:

  Kwestią czasu było przedłużenie Gytkjaera kontraktu.

  Też chciałbym aby został na dłużej, ale sam zawodnik musi chcieć.

 16. Tadeo pisze:

  Ważne że zostaje , a wszelkie dywagacje na jak długo nie mają sensu. Oby jego gole przynosiły nam wiele radości, i prowadziły do sukcesu.

 17. Soku pisze:

  Dla nas świetna wiadomość, dla Gytkjæra pewnie nie taka fajna, bo z polskiego średniaka do reprezentacji będzie trudniej się załapać.

  Chciałbym, aby został u nas na lata. Przypomina mi Podbrożnego z najlepszych lat (początki lat 90), do którego jako kibic mam spory sentyment. 🙂

 18. Niebieski77 pisze:

  Powinni mu zaproponować nowy 3 letni kontrakt ale nie jestem za tym by zarabiał więcej,swego czasu Arboleda wynegocjował sporą podwyżkę i mocno obniżył loty,jak już to jakaś premia za podpis.Dobrze że sytuacja wyjaśniona może skupić się tylko na strzelaniu,oby celnie 🙂

 19. Radomianin pisze:

  Jeden z nielicznych zawodników z którymi realnie moglibyśmy uczestniczyć w fazie grupowej LE.
  Oby jakimś sposobem udało się z nim podpisać nową umowę.

 20. inowroclawianin pisze:

  Takie wiadomości to ja lubię. Cieszę się bardzo, choć to oczywiście nie gwarantuje jego pozostania na 100% na przyszły sezon w Lechu. Takich zawodników potrzeba nam więcej, wtedy będzie można grać z powodzeniem w lidze i w pucharach.

 21. anonimus pisze:

  Fajne info niech Gytkjaer śrubuje rekordy. Podobno lubi Poznań i klub i dobrze się czuje. Może trzeba iść tropem i ściągać niezłych grajków z 2 Bundesligi z klubów które mają spaść lub mają problemy jak było z TSV

  • Ostu pisze:

   Ale wtedy TRZEBA im dać jakiegoś kumatego trenera – a nie polską myśl trenerską…
   No i przygotowania fizyczne od nich…
   Swoją drogą to ciekawy experyment byłby – przenieść cała upadającą drużynę z 2 Bundesligi…
   No i WRESZCIE Rutkowski miałby zrealizowany swój cel – nie musiałby tworzyć drużyny na wzór niemiecki – miałby niemiecka drużynę w naszej lidze…
   Ciekawe tylko jak byśmy się pozdrawiali na trybunach…

  • anonimus pisze:

   Ostu wiadomo in Deutsch, jak zabawa to zabawa.

 22. anonimus pisze:

  Slobodan Medojevic. – defl pomocnik- Serb, kontrakt wygasa w tym roku, grał w in. w Eintrachcie. Rutkowski z klimczakiem mielibyście fajnego grajka w środku pola