Stadiony na których Lech jeszcze nie wygrał

Za 3 dni Lech Poznań po raz drugi w swojej historii zagra w Legnicy, ale dopiero po raz pierwszy na szczeblu Ekstraklasy. Niecałe 6 lat temu Kolejorz przegrał na wyjeździe z Miedzią 0:2 przez co odpadł z Pucharu Polski już na etapie 1/8 finału. W niedzielę w swoim pierwszym meczu na szczeblu Ekstraklasy może zwyciężyć w Legnicy pierwszy raz i taki jest cel przed starciem z beniaminkiem.Lech Poznań w ciągu blisko 71 lat gry na najwyższym froncie w naszym kraju mierzył się z kilkudziesięcioma różnymi rywalami w tym najczęściej z Legią Warszawa, z Wisłą Kraków oraz z Ruchem Chorzów. Są przeciwnicy, których Kolejorz w ciągu tylu lat nigdy nie pokonał na wyjeździe. Powód? to przede wszystkim mała liczba wyjazdowych gier Lecha Poznań z danym przeciwnikiem na szczeblu Ekstraklasy, choć nie zawsze.

Kolejorz w Ekstraklasie nigdy (ani u siebie ani na wyjeździe) nie wygrał z Sandecją Nowy Sącz (2 razy po 0:0). Lechici nigdy w historii nie ograli na szczeblu Ekstraklasy też Radomiaka w Radomiu. W sezonie 1984/1985 padł remis 1:1. Dużo, dużo wcześniej w 1948 roku, czyli w pierwszym sezonie w Ekstraklasie poznaniacy zremisowali na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo 2:2.

W Ekstraklasie „niebiesko-białym” nigdy nie udało się pokonać na wyjeździe także Wawelu Kraków (1:1), Sokoła Tychy z którym Kolejorz w latach 90-tych przegrał na wyjeździe i to 2 razy czy Sokoła Pniewy (0:0 i 1:2). W latach 60-tych oraz 70-tych Lech Poznań w Ekstraklasie jeszcze 2 razy uległ na wyjeździe Stali Rzeszów. Również w latach 70-tych 3-krotnie w Ekstraklasie ekipa Kolejorza zremisowała w Tychach z GKS-em. Później, bo pod koniec lat 90-tych 2 razy sposób na Lecha Poznań w Radzionkowie znalazł miejscowy Ruch triumfując w obu meczach po 4:1.

Na wyjazdach w Ekstraklasie naszym piłkarzom nie udało się także ograć Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Zagłębia Wałbrzych czy Górnika Radlin. Z nim w latach 50-tych Lech Poznań stoczył w Ekstraklasie 6 wyjazdowych pojedynków w których zaliczył bardzo słaby bilans (0-1-5). Równie zły bilans lechici mają w wyjazdowych meczach z Garbarnią Kraków w Ekstraklasie. Grali z tym rywalem na wyjeździe 5 razy i nigdy nie wygrali. Poznaniakom w Ekstraklasie nigdy też nie udało się znaleźć sposobu na wyjeździe na Arkonię Szczecin.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. J5 pisze:

    Nie ma się co biczować, w większości są to kluby z zamierzchlych czasów, kiedy Lech borykał się z różnymi problemami, a ich występy w pierwszej lidze były niemal epizodyczne. Tak samo kluby z lat 90 dziesiątych, ktorych krótkotrwali sponsorzy byli dość niekonwencjonalni, a część klubów które grały jeszcze nie tak dawno już nigdy raczej nie osiągną takiego potencjału, aby kolejny raz awansować do Ekstraklasy. Może gdzieś kiedyś w ramach Pucharu Polski uda się kogoś z nich dopaść na jego wlasnym terenie, i wysoko odbić sobie wcześniejsze porażki. Ale to w tej chwili nie jest ważne. Ważne jest aby wygrywać w takich miastach jak Gdańsk, Kielce, Kraków czy Warszawa. To może dać Lechowi wymierne korzyści. A o tych niezdobytych stadionach…można będzie sobie powspominać gdzieś w atmosferze przerwy od ligi w jakiejś aurze zimowej zawieruchy, z czymś mocniejszym do rozgrzania…

Dodaj komentarz