Wielu wypożyczonych rozpoczęło rundę wiosenną

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 na wypożyczeniach przebywa aż 11 piłkarzy Lecha Poznań w tym 7 na szczeblu I-ligi. 2 zawodników Kolejorza jest wypożyczonych do II-ligi, a po 1 graczu na Słowację oraz do innego klubu LOTTO Ekstraklasy. Wszystkie zespoły są już w trakcie wiosennych zmagań, ale nie wszyscy wypożyczeni piłkarze w tej rundzie zdążyli pojawić się na boisku.

Dawid Kurminowski (Zilina/MFK Zemplin Michalovce)

20-letni napastnik Dawid Kurminowski w lidze słowackiej 2018/2019 ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut rzadko pojawiając się w pierwszym składzie Zemplina. Jesienią zdobył 5 goli w tym 2 w lidze. Zimą na chwilę wrócił do rezerw Kolejorza po czym został wypożyczony do walczącej o puchary Ziliny. Wychowanek Lecha Poznań jeszcze nie zadebiutował w nowej drużynie.

Paweł Tomczyk (Piast Gliwice)

Paweł Tomczyk podobnie jak Dawid Kurminowski – nie doczekał się jeszcze debiutu w nowym zespole. „Pawkę” czeka trudna walka o skład, gdyż Piotr Parzyszek spisuje się tej wiosny całkiem nieźle, a pierwszym zmiennikiem jest Michal Papadopulos.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

20-letni lewy obrońca w pierwszym wiosennym meczu o dziwo nie pojawił się w pierwszym składzie tylko wszedł na boisko z ławki w 65 minucie gry. GKS przegrał na wyjeździe z Wigrami 0:2, jest przedostatni w I-lidze i znajduje się w coraz gorszej sytuacji.

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś w pierwszym wiosennym meczu z Sandecją 0:0 rozegrał pełne 90 minut na prawej pomocy. Jego Termalika plasuje się obecnie na 9. pozycji.

Minuty: 1183
Mecze: 18 (1 w PP)
Gole: 1
Asysty: 1
Kartki: 3

Jakub Moder (Odra Opole)

20-letni pomocnik w wygranym meczu Wigry – Odra 2:3 zdobył gola, który był już 4 trafieniem Jakuba Modera w tym sezonie. W kolejnym spotkaniu z GKS-em Jastrzębie przegranym 1:3 pomocnik wypożyczony do Odry Opole już nie wystąpił. Podopieczni Mariusza Rumaka zajmują 12. miejsce w I-lidze.

Minuty: 1666
Mecze: 24 (3 w PP)
Gole: 4
Asysty: 2
Kartki: 0

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

20-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 22 meczów ligowych wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 6 czystych kont puszczając na 2 frontach 31 bramek. Na inaugurację wiosny Puszcza przegrała u siebie z Chojniczanką Chojnice 0:2.

Minuty: 2160
Mecze: 24 (2 w PP)
Puszczone gole: 31
Czyste konta: 6
Kartki: 0

Bartosz Przybysz (Puszcza Niepołomice)

Młody golkiper został zimą wypożyczony do Puszczy, gdzie pełni rolę zmiennika Miłosza Mleczki. Przybysz ma grać w Niepołomicach przez 1,5 roku.

Hubert Sobol (Warta Poznań)

19-letni napastnik w Warcie ma spędzić rok. W meczu Bytovia – Warta 0:0 zabrakło go w „18” z powodu kontuzji. Być może Hubert Sobol znajdzie się w kadrze na niedzielne spotkanie w Poznaniu z Podbeskidziem.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (GKS Jastrzębie/Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim nieporozumieniem. 19-letni środkowy pomocnik jesienią zagrał raptem w 2 meczach I-ligi przez raptem 34 minuty notując jeszcze 60 minut w Pucharze Polski. Nie zawsze łapał się nawet do meczowej „18”. Zimą powędrował na wypożyczenie do innego I-ligowca – GKS-u Jastrzębie. Na inaugurację wiosny nie zagrał.