Czaszką w rzecznym szlamie

O godzinie 18:00 na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy, początek meczu 25. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Miedzi Legnica a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Miedź Legnica – Lech Poznań (10.03.2019)

1 min. – Zaczął Lech. Rzut rożny w wykonaniu Gajosa nie przyniósł zagrożenia.
4 min. – 1:0 dla Miedzi. Forsell strzela z wolnego, Burić odbija piłkę przed siebie, Musa z bliska zdobywa gola. Bramka dla Miedzi po błędzie Bośniaka.
7 min. – Lech sparaliżowany. Tym razem grać z kontry się nie da.
11 min. – Nie ma pomysłu na grę.
11 min. – Niewiele brakowało do 2 gola. W ostatniej chwili jeden z obrońców zdołał zablokować strzał z około 11 metrów
12 min. – Camara zatrzymany przez De Marco.

18 min. – Blisko 20 minut za nami, Lech bez żadnej sytuacji ani strzału. W dodatku Makuszewski w chamski sposób chciał naciągnąć sędziego na karnego.
25 min. – Burić wyłapał płaskie uderzenie Forsella z daleka.
30 min. – Miedź atakuje. Chce zdobyć 2 bramkę i rozstrzygnąć ten mecz jeszcze przed przerwą.

36 min. – Stało się. 2:0 dla Miedzi. Po mocnym strzale Forsella z daleka piłka ląduje w siatce.
39 min. – Miedź szuka 3 gola.
40 min. – Tiba odebrał piłkę na połowie rywala po czym ją stracił. Nadal 0 strzałów.
42 min. – De Marco oddał minimalnie niecelny strzał.
45 min. – Do przerwy Lech przegrywa tylko 0:2.

50 min. – Przerwa w grze. Makuszewski zderzył się z Bartczakiem.
53 min. – Niecelny strzał Gytkjaera.
56 min. – Pada bramka dla Lecha. Tiba dobrze obrócił się w polu karnym, podał na środek, gdzie tylko nogę przyłożył Gajos.
56 min. – Sędzia nasłuchiwał VAR-u czy jest gol czy nie przez ładne 3 minuty. Ostatecznie uznał bramkę.

63 min. – Lech zaczął grać trochę szybciej. Na razie oddał tylko 1 celny strzał po którym zdobył gola.
64 min. – Akcja Tiby, Amarala i Makuszewskiego. Nikt nie oddał strzału.
70 min. – Wraz z doliczonym czasem Lechowi zostało około 25 minut, by chociaż nie przegrać. Przynajmniej na razie na gola się nie zanosi.
72 min. – Po dośrodkowaniu piłki przez Jevticia w polu karnym machnął się Rogne.
73 min. – Tym razem wrzutka Jevticia do Gytkjaera była trochę za wysoka.

77 min. – Niezła akcja Miedzi po której wstrzelenie piłki przez Forsella zostało zablokowane.
79 min. – Piłka trafiła Vujadinovicia w rękę. Będzie VAR.
79 min. – Jest karny dla Miedzi.
83 min. – 3:1.
87 min. – Za kilka minut koniec.
90 min. – Jeszcze 8 minut. Aż 8.
90+5 min. – Amaral zdobywa gola na 2:3. To już chyba nic nie da.
90+7 min. – Burić powędrował w pole karne Miedzi.
90+9 min. – Burić broni strzał Augustyniaka.
90+11 min. – Koniec.

25. kolejka LOTTO Ekstraklasy 2018/2019, niedziela, 10 marca, godz. 18:00
Miedź Legnica – KKS Lech Poznań 3:2 (2:0)

Bramki: 4.Musa 36.Forsell 83.Santana – k. – 56.Gajos 90+5.Amaral

Asysty: 1:2 – Tiba, 2:3 – bez asysty

Żółte kartki: Augustyniak

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 5462

Miedź: Sapela – Miljković, Musa, Bartczak (55.Bozić) – Zieliński, Augustyniak, Fernandez, Santana (90+2.Purzycki), Camara – Szczepaniak (87.Piasecki) – Forsell.

Rezerwowi: Kanibolocky, Pikk, Bozić, Piasecki, Purzycki, Garguła, Ojamaa.

Lech: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Tomasik – De Marco (71.Jevtić), Tiba – Jóźwiak (41.Amaral), Gajos, Makuszewski – Gytkjaer (90+3.Zhamaletdinov).