Wyniki sondy: Audyt pokazuje niekompetencję i nieudolność

Przez ostatni tydzień w jednym z newsów na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała okazjonalna sonda z zapytaniem, co sądzisz o ostatnim audycie? Kilkanaście dni temu klub zaprezentował 2 w historii audyt za 3 ostatnie sezony, który przykuł uwagę przede wszystkim mediów opisujących głównie przychód Kolejorza. Wielu kibiców Lecha Poznań liczby z audytu potraktowało już z przymrużeniem oka.Po 7 dniach pora na przedstawienie wyników niedawnej ankiety, która była wyrównana, ale nie aż tak jak kilka poprzednich sond. Najwięcej, bo 32,1% kibiców Lecha Poznań przyznało, że wyniki audytu „pokazują niekompetencję i nieudolność Kolejorza w sprawach sportowych”, który od kilku lat nic konkretnego nie umie wygrać. 20,7% internautów zastanawia się czemu jest tak źle skoro jest dobrze? a 17,8% ankietowanych finanse klubu uważa za ok tylko to nie przykłada się na siłę na boisku.

Inne możliwości odpowiedzi nie przekroczyły progu 10% głosów. Najmniej osób, bo raptem 3% zaznaczyło opcję – „Piękna sprawa. Zaraz do gabloty wpadnie kilka pucharów. Teraz to już na pewno”. W sondzie przez tydzień udział wzięło 8662 kibiców Kolejorza. Wszystkim internautom dziękujemy za głosy i zapraszamy do licznego udziału również w kolejnych ankietach na KKSLECH.com. Następna na łamach serwisu pojawi się w ciągu najpóźniej kilkunastu dni.Wyniki sondy: Co sądzisz o ostatnim audycie?

32,1% – Ten audyt pokazuje niekompetencję i nieudolność Lecha w sprawach sportowych
20,7% – Po przeczytaniu audytu zastanawiam się czemu jest tak źle skoro jest tak dobrze?
17,8% – Bardzo czytelna rzecz. Finanse klubu są ok, Lech rośnie w siłę tylko nie na boisku
9,9% – Nie czytałem/am tego audytu. Mnie interesuje to co jest w gablocie a nie w excelu
7,5% – Cieszą mnie wyniki finansowe za 3 ostatnie sezony, ale bardziej mnie interesują gorsze wyniki za ten trwający
5,9% – Stek głupot. Gdzie były wzmocnienia i rewolucja zimą skoro Lech ma niby tyle pieniędzy?
3,1% – Już w poprzednim audycie 3 lata temu słupki rosły i co przez te lata Kolejorz zdobył?
3% – Piękna sprawa. Zaraz do gabloty wpadnie kilka pucharów. Teraz to już na pewno

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <20 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  Kolejna sonda, która ujawnia, że kibice nie są zadowoleni z działalności obecnego zarządu.

 2. arek z Debca pisze:

  Nie uważam do końca, że zarząd jest nieudolny. Takie mają cele i je konsekwentnie realizują. Dla kibica liczą się sukcesy a dla nich kasa i oni tą kasę wyrabiają. Mogliby by wyrobić o wiele więcej ale nie chcą konkretnie zainwestować i ryzykować. Pytanie pozostaje dlaczego? Być może papa wie, że synek nie nadaje się kompletnie do zarządzania, a z drugiej strony boi się powierzać klub komuś z spoza rodziny obawiając się utraty kontroli nad klubem i wydatkami. A może jednak taka była strategia od samego początku lub narodziła się w trakcie po doswiadczeniach czyli kontynuacja prowadzenia takiej Amici bis w dużym mieście. Ich postępowanie raczej nazwałbym cwaniactwem bo oczywiście nigdy nie powiedzą jakie są ich prawdziwe cele a z drugiej strony będą kłamać i sprawiać pozory walki o sukcesy sportowe. Po audycie i zadowoleniu zarządu z wyników finansowych należy się spodziewać kontynuacji dotychczasowej polityki z możliwym stopniowym oslabianiu poziomu sportowego pierwszego zespołu.

  • JJ pisze:

   Dokładnie to samo pomyślałem po przeczytaniu wyników sondażu. Zarząd realizuje swoją politykę i odnosi sukcesy tam gdzie tego oczekuje czyli w klubowej kasie. Kibic pomyśli: przecież mogliby zarobić jeszcze więcej, kupując lepszych piłkarzy i sprzedając jeszcze drożej równolegle osiągając sukces sportowy. Ale po co? To za duże ryzyko. Klucz w tym, żeby zainwestować mniej a zyskać więcej. Ponadto inwestując np 1 mln ojro w akademie mają świadomość, że inwestują w twór który może dać im kilku lub kilkunastu młodych perspektywicznych których sprzedadzą za kilka lat na zachód, a wydając te same pieniądze na 1 zawodnika to duże ryzyko np że się nie zaaklimatyzuje, nie zaskoczy i siano stracone. Dopóki Rutki za dobrą kasę będą sprzedawać wychowanków to biznes im się kręci, niepotrzebne wtedy nawet tłumy na stadionie. A sukces sportowy? No kiedyś tam był. Przecież Lech to marka, Duma Wielkopolski, to nie wsyatrczy…? 🙁

 3. Tadeo pisze:

  Kasa i jeszcze raz kasa , to jest cel jaki przyświeca Rutkowskim .Nasze marzenia o budowie silnego Lecha możemy między bajki schować. Audyt pokazuje to jak na dłoni, i wątpliwe aby cokolwiek w ich podejściu się zmieniło.Dla nich Lech , to kura znosząc złote jajka .

  • Ostu pisze:

   Nie bój – już niedługo…

  • JRod1991r. pisze:

   Ostu@: skąd ten wniosek. Moim zdaniem nie wiele się zmieniło i niewiele zmieni. Obrana strategia raczej się nie załamie. Frekwencja nieco spadła i to wszystko.

 4. MaPA pisze:

  Wyniki sondy pokazują dobitnie,70% ankietowanych uważa że dbałość o wyniki finansowe nie idzie w parze z wynikami sportowymi.Można też stwierdzić że im więcej kasy tym gorsza gra.Nie wiem jak myślą włodarze Lecha ale robienie kasy dla samego jej posiadania to jakaś forma zboczenia.Wiadomo że aby zarabiać kasę(coraz większą) to są potrzebne inwestycje w piłkarzy którzy zagwarantują swoją grą zwrot nakładu a nawet zarobią na górkę.Pozostaje pytanie kto tak naprawdę w Lechu boi się zainwestować?Bo co to za radość z posiadania klubu który nie ma sukcesów?(to pytanie do pana J.Rutkowskiego.) Nie jestem za szastaniem bejmami ale za racjonalnym wydawaniem.Zamiast kilku słabych transferów 1-2 na wysokim poziomie.Kasa wydana pewnie taka sama ale jakość może być duża.Właściciele! zróbcie wreszcie coś abyśmy my kibice nie musieli przełykać smutnych eurowpierdoli od amatorów,wędkarzy czy kelnerów z Wysp Owczych nie mówiąc już o Islandii z całym dla nich szacunkiem.

 5. morswin pisze:

  Pieniądze to nie wszystko. Ale wszystko bez pieniędzy to ch….
  Taka jest niestety prawda. Klub sportowy, zwłaszcza taki klub jak Lech to nie korporacja. Słupki muszą się zgadzać, to fakt. Od nikogo nie można wymagać dokładania do interesu. Ale opłacalność to jedno a robienie geszeftów kosztem dobrego imienia Lecha , pogrążanie w ostatnich latach jego marki kosztem oszczędności (czytaj: kurewskiego skąpstwa) na transferach to zupełnie coś innego.

 6. JRod1991r. pisze:

  Z sondy wynika, że tylko 10% w coś tam jeszcze wierzy. Wierzy, że może kiedyś te wyniki finansowe przełożą się na efekt sportowy. Reszta nie ma złudzeń i audyt ich po prostu nie obchodzi. Prawidłowo, kibic jest od kibicowania i świętowania sukcesu, a za realizację odpowiada zarząd. Kibica nie powinny interesować kwestie finansowe, chyba że to jego pasja.

 7. 07 pisze:

  Lato 2019 to czas w którym można zrobić coś , czego jeszcze nie było w historii Ekstraklasy. Przy sprzyjających okolicznościach można w zasadzie na własnych środkach ( wychowankach) pokusić się o ”zmontowanie” solidnej ekipy ( I zespół). Oczywiście nie będzie to produkt 100% bo kilku stranierich trzeba mieć w składzie, ale chodzi o to, aby w absolutnej większości skład drużyny stanowili młodzi, perspektywiczni ludzie z Akademii. Jest to realne. Trzeba więc mocno zaryzykować, ale i też zmienić kierunek w którym pójdzie Lech. Głównym zadaniem zarządu będzie więc to zrobić, oraz przekonać kibiców, aby nie przychodzili na stadion pod przeciwnika, ale dla kibicowania swojej drużynie co tydzień, aby zapełnić ten ponad 40.000 obiekt. Jestem przekonany, że Wiara może stworzyć mega atmosferę co mecz i będzie regularnie przychodzić nawet jeśli będą zdarzać się porażki jeśli będą widzieć walkę i ofiarność. Czasami trzeba wykonać krok w tył zanim zrobi się 2 kroki do przodu. Moment będzie idealny. Kolejorz doszedł do momentu kiedy można oprzeć trzon zespołu na wychowankach. Uważam, że nie trzeba przeprowadzać wielu transferów. Należy wyselekcjonować ludzi którzy jeszcze przez 1-3 lata będą wsparciem dla tych młodych, ale w tym czasie ich rola będzie maleć. Lecha stać na to, aby zachowując wszelkie proporcje stać się klubem jakim jest Ajax. Pamiętajmy o tym, że nasi pierwsi wychowankowie powinni z czasem i to już niebawem wracać do Lecha na koniec kariery. Jest to kwestią 3-5 lat. Kto dziś nie widziałby w składzie Drygasa, Salamona, czy Linettego? Oczywiście nie wszyscy wrócą, ale część z nich tak. Ja widzę, że ludzie żyją tym co się w klubie dzieje i chcą wrócić na Bułgarską, ale jeśli nastąpią gruntowne zmiany. Lato 2019 będzie takim momentem idealnym. Na koniec dodam,że jak większość kibiców chciałbym zmian w strukturach zarządu i myślę, że jeśli zarządowi naprawdę zależy na tym, aby Lech odżył to muszą zmiany zacząć od samych siebie. Górnik Zabrze to dobry przykład na to, że nawet z młodym zespołem można odnieść sukces ( sezon 16/17 awans, puchary sezon 17/18). Zarządowi życzę odwagi.

  • inowroclawianin pisze:

   Wystarczyłoby aby zarząd sprowadzał dwóch klasowych zawodników każdego okienka, pozbywal się najsłabszych ogniw, dokladal 1-2 najlepszych młodzieżowców i byłaby paka. Chodzi o plan i konsekwencję. Tego niestety nie ma, oni nigdy nie idą za ciosem. A stać Klub na realizację takiego planu. Nie ściągać przypadkowych zawodników, emerytów, dziadów.

 8. 100h2o pisze:

  Wyniki sondy: Audyt pokazuje niekompetencję i nieudolność.
  To najlepszy dowcip na wiosne (zimę) jaki usłyszałem czytając o piłce nożnej.
  Obśmiałem się po pachy.
  Nieudolbność , niekompetencja gdy jest…. DOCHÓD!
  Nooooo to jest kreatywne spojrzenie na gospodarkę bejmami.
  Rozumiem że fajnie jest jak w kieszeni pusto a komornik zajmuje widelce. Wtedy zaczynają się akcje ” pomożecie… pomożemy”.
  Albo państwo dorzuca ( Orlen, Miedż, Azoty, KGHM ) kasę i jest gut.
  Rozumiem że jak trwoga to kibole zrzucą się na klub i po kłopocie.
  Czyli najfajniej jest w Wiśle Kraków bo to klub modelowo prowadzący piłkarski biznes, tylko im zazdrościć i się od nich uczyć!
  A tak między nami Rutkowscy byliby ciężkimi frajerami gdy zrobili NASTĘPNY AUDYT po tej fali „fachowych komentarzy”. Zastrzegam- piszę TYLKO o audycie a nie reszcie chwytliwych tematów tu wyciąganych ( Zarząd, transfery, zazdrość że ktoś ZARABIA ).

  • Grimmy pisze:

   Przecież wynik sondy dotyczy zarządzania sekcją sportową, a nie finansami. „Ten audyt pokazuje niekompetencję i nieudolność Lecha w sprawach sportowych” – zagłosowało na to 32% respondentów. Więc nie wiem do czego „pijesz”. Chyba że do samego tytułu redakcji. Trzeba było więc przeczytać treść, nie sam tytuł, nie musiałbyś się produkować bezpotrzebnie.
   Sam byłem w 7.5% ludzi głosujących. Dobrze gdy są zdrowe finanse, ale kibicujemy klubowi piłkarskiemu, a nie spółce akcyjnej. Kibic rozlicza klub z realizacji celów sportowych (te dla każdego klubu mogą być różne, w zależności od jego szeroko pojętych możliwości), a nie z tego jak bardzo jest się na plusie. Lech celów sportowych nie realizuje już od dluższego czasu, bo jakby nie było, według zarządu co sezon gramy o „majstra”. I co sezon ma go kto inny. Do poprawy, Panowie zarządcy.

  • 100h2o pisze:

   Racja , nie doczytałem. Ale audyt to cyferki ,a nie ocena działalności sportowej. I bez audytu widać że jest cienko z tzw „pionem sportowym”. Nie mieszajmy zatem księgowości ( rozliczenia klubu z gospodarki finansowej) z „radosną działalnością sportową quasi fachowców od sportu” A jeśli tak jest jak jest to podziwiam firmę, która produkując buble ( i każdy to wie) ma dobry wynik finansowy. Chylę czoło przed „pionem finansowym” Lecha.

 9. Erwin pisze:

  Fajnie, że jest Ci do śmiechu, bo mi jakoś nie za bardzo. Tak niekompetencja i nieudolność w zarządzaniu drużyną sportową mając takie przychody. Jeżeli przez np. następne 20 lat będą rządzić Rutki i jedyne co osiągniemy przez ten czas to 3 miejsce to znaczy, że było zajebiście bo wprawdzie nic do gabloty nie wpadło ale przychody były na najwyższym poziomie.

  • 100h2o pisze:

   @Erwin – skąd TO wiesz, że przez 20 lat w klubie będą Rutki i przez 20 lat max będzie 3 miejsce? Ciekawe skąd.
   Co zaś do mojej wesołości to piszę o ocenie i tylko o ocenie AUDYTU. Czasami ocenianym przez ludzi którzy nie za bardzo widzą różnicę między = obrotem/przychodem/zyskiem. I tylko tyle. Reszta to albo optymizm wynikający z wyniku audytu, albo pesymizm czyli tzw. odbiór subiektywny rozliczenia. Niekoniecznie mający związek z przedmiotem ocenianym czyli AUDYTEM. Jak mój klub ( Lech) ma dobrą sytuację finansową to co może jest w Polsce dziwne, mnie to ogromnie cieszy.
   Innych MOŻE nie, ale wolna wola każdy może mieć swój sposób wydawania pieniędzy których zresztą NIE ZAROBIŁ !
   A na co ten KTOŚ wyda swoje bejmy…. jego sprawa. A jak nie wyda też jego sprawa ze wszystkimi tego konsekwencjami.
   I nie mieszajmy dwóch spraw- księgowości i rozrachunku z tzw. polityką sportową klubu ( która jak wiemy jest do niczego). A AUDYT to wyłącznie sprawdzenie księgowości.
   Może pytanie trzeba postawić takie- czy dalej Lech ma robić audyt skoro wszystkich to wkurwia ?

  • 07 pisze:

   Erwin to wróżbita Maciej ;))

 10. Erwin pisze:

  GDYBY NA PRZYKŁAD RZĄDZILI 20 LAT i NA PRZYKŁAD zdobyli maks 3 a nawet 2 miejsce to co nam to dało nawet mając największy budżet na świecie? Niech robią audyty i zarabiają miliony ale niech to będzie z przelozeniem na pierwszy zespół,a nie po fali upokorzen oni chwala się audytem jakby kompletnie nie zdawali sobie sprawy,że nie są już w Amice. Tam sam fakt bycia w ekstraklasie to sukces.

 11. Michu73 pisze:

  No nic, jak widać, pozostaje nam się „obśmiać po pachy”?