Czterech lechitów wyjedzie na kadrę

Po dzisiejszym meczu z Górnikiem Zabrze (start o 20:30) rozpocznie się pierwsza w tym roku kalendarzowym i jedyna tej wiosny marcowa przerwa na obozy reprezentacji narodowych. Powołania do kadr swoich krajów otrzymało łącznie czterech zawodników grających na co dzień w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Dwóch piłkarzy może wystąpić w seniorskiej reprezentacji.Danię z Christianem Gytkjaerem czeka mecz kontrolny 21 marca z Kosowem na wyjeździe, a później 26 marca spotkanie eliminacyjne ze Szwajcarią również na wyjeździe. Za to Polskę z Robertem Gumnym mającym szansę na debiut czekają 2 pojedynki w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2020 z Austrią w Wiedniu oraz z Łotwą w Warszawie.

Być może szansę występu w sparingach kadry U-21 z Anglią w Bristolu i z Serbią w Grodzisku Wielkopolskim otrzyma Kamil Jóźwiak. Z kolei reprezentację do lat 19 do której powołany został Tymoteusz Klupś czekają 3 towarzyskie mecze w dniach 20-26 marca z Francją, Izraelem, a także ze Szwajcarią.

Marcowa przerwa na kadrę w przypadku Lecha Poznań potrwa przez 15 dni. Podopieczni Adama Nawałka do zmagań po niej powrócą w sobotę, 30 marca. Tego dnia o godzinie 20:30 zmierzą się na wyjeździe z Koroną w Kielcach, gdzie „niebiesko-biali” po raz ostatni wygrali późną jesienią 2015 roku.Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu w reprezentacjach – marzec 2019:

Christian Gytkjaer
Tow, Kosowo – Dania (czwartek, 21 marca, godz. 19:00)
eME, Szwajcaria – Dania (wtorek, 26 marca, godz. 20:45)

Robert Gumny
eME, Austria – Polska (czwartek, 21 marca, godz. 20:45)
eME, Polska – Łotwa (niedziela, 24 marca, godz. 20:45)

Kamil Jóźwiak
Tow, Anglia U-21 – Polska U-21 (czwartek, 21 marca, godz. 20:45)
Tow, Polska U-21 – Serbia U-21 (wtorek, 26 marca, godz. 15:00)

Tymoteusz Klupś
Tow, Polska U-19 – Francja U-19 (środa, 20 marca, 15:00)
Tow, Polska U-19 – Izrael U-19 (sobota, 23 marca, godz. 17:00)
Tow, Polska U-19 – Szwajcaria U-19 (wtorek, 26 marca, godz. 15:00)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. gutek pisze:

  Regularne powołania do kadry dla Gytkjaera to jeden z niewielu sportowych pozytywów ostatnich miesięcy. Życzę mu jakiejś bramki, choćby w meczu towarzyskim. I dodatkowy czynnik – skoro stąd przebija się do silnej kadry, to dlaczego miałby na siłę zmieniać otoczenie? Kontrakt przedłużony, nic tylko zostać w Lechu.

  • 07 pisze:

   To Twoje zdanie. Poza pewnym miejscem w 5 drużynie ligi czym może się pochwalić? Każdy zawodnik z ambicjami chce grać silnej lidze i w pucharach. Uważam, że Christiana stać na to, aby grać w silniejszej lidze. On potrafi zdobywać gole systematycznie. Na jego miejscu bym stąd spier…… ale zrobi jak uważa.

  • Wlkp. pisze:

   Na chwilę obecną Lech ma za mało argumentów sportowych aby mógł Christiana na dłużej zatrzymać w Poznaniu.

  • gutek pisze:

   Po obejrzeniu meczu stwierdzam: niech ucieka póki może!