Warto wiedzieć: Lech – Górnik

Stały i przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami, informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze znajduje się po prostu w jednym miejscu.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Górnik Zabrze (15.03.2019):

98 raz – Lech zagra dziś z Górnikiem już 98 raz w historii i po raz 95 na szczeblu Ekstraklasy. Powalczy wieczorem o 41 wygraną oraz 26 u siebie.

W końcu wygrać – Lech w 2 ostatnich meczach z Górnikiem nie potrafił wygrać. Jesienią w Zabrzu padł remis 2:2, a wcześniej wiosną przegrał u siebie 2:4. Ostatni raz zwyciężył 21 dni wcześniej 3:1.

Górnik zwykle nam leżał – Lech Poznań w ostatnich 13 meczach z Górnikiem Zabrze u siebie zaliczył bilans 10-2-1. W maju 2018 roku przegrał 2:4 (w pewnej chwili rywal prowadził 4:0) co było pierwszą domową porażką Kolejorza z górnikami od 15 lat.

Górnik również formą nie grzeszy – Górnik mający 3 najgorszą defensywę w lidze nie wygrał żadnego z 3 ostatnich swoich meczów. Na wyjazdach w Ekstraklasie zaliczył bilans 2-3-7, gole: 14:26 czekając na wyjazdowe zwycięstwo od grudnia 2018.

Różna forma w meczach rocznicowych – Wkrótce 97. rocznica powstania Lecha. Dzisiejszy mecz z Górnikiem będzie więc spotkaniem rocznicowym. Od 2002 roku Kolejorz w takich meczach zanotował bilans 8-4-4. Rok temu pokonał Lechię 3:0.

Pojedynek snajperów – Wieczorem dojdzie do bezpośredniego pojedynku czołowych snajperów ligi. Christian Gytkjaer zdobył dotąd 12 goli, a Igor Angulo strzelił 15 bramek i jest na razie najlepszy w Ekstraklasie.

Brosz nie lubi Lecha – Trener Górnika, Marcin Brosz nie przepada za meczami z Lechem. Jego bilans przeciwko Kolejorzowi to 2-3-6, gole: 10:22. Wiosną 2018 ten szkoleniowiec zwyciężył przy Bułgarskiej po raz pierwszy.

O podtrzymanie nadziei – Ewentualna wygrana nad Górnikiem pozwoli Lechowi utrzymać 5. miejsce. Być może Kolejorz zmniejszy w tej kolejce stratę do podium, która na razie wynosi 4 oczka.

Sentymentalny mecz Nawałki – Dzisiejszy mecz będzie sentymentalny dla Adama Nawałki. Trener Lecha szkolił Górnika przez ponad 3 lata (od 2010 roku do października 2013) prowadząc zabrzan w 125 oficjalnych meczach.

Dalej punktować – Lech spośród 39 wywalczonych punktów aż 31 oczek ugrał w starciach z rywalami z miejsc 9-16 i tylko 8 punktów z ekipami z lokat 9-16. Dziś w meczu z niżej notowaną drużyną znów może nabić sobie punktów.

Sześciu zagrożonych – Zagrożeni pauzą będą dzisiaj Marcin Wasielewski, Joao Amaral, Maciej Makuszewski, Robert Gumny, Vernon De Marco i Mihai Radut. Kolejna kartka dla któregoś z nich będzie skutkowała wykluczeniem z meczu z Koroną w Kielcach.

Śledźcie nas – Wszystkich internautów KKSLECH.com, którzy zostają jutro w domu zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Ruszamy już o 19:00. Zdjęć na żywo szukajcie na naszym Twitterze (@KKSLECHcom) i Instagramie (/kkslechcom).

Daleko do dobrej frekwencji – Frekwencja dziś wieczorem będzie dramatyczna. Mecz rocznicowy obejrzy w okolicach 11 tysięcy ludzi.

Frankowski rozjemcą – Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Bartosz Frankowski z Torunia. W tym sezonie prowadził nasze spotkania z Jagiellonią 2:2 oraz ze Śląskiem 2:0.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej w piątek będzie Lech. Średni kurs na Kolejorza wynosi 1.70, na remis 3.80 a na triumf Górnika 5.00.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Ostu pisze:

  Od 2-4 zaczął się w zeszłym sezonie zjazd…
  W tym sezonie goniliśmy na 2-2 i był to jedyny mecz, w którym chciało im się gonić – niestety nie widzę możliwości bysmy dziś cokolwiek dogonili…
  A trenerzy, którym do tej pory nie szło przeciw Lechow,i w tym sezonie z Nami wygrywają – wnioski się same narzucają…

 2. J5 pisze:

  Teraz chyba Lech będzie leżał Górnikowi

 3. John pisze:

  Warto wiedzieć, że gramy z bardzo dobrym zespołem, który ma wielu świetnie wyszkolony technicznie zawodników.
  Jest to bardzo silny zespół.Pozycja w tabeli nie odzwierciedla prawdziwego potencjału tego zespołu.
  Warto wiedzieć też, że Lech aż tylu świetnych technicznie nie zawodników nie posiada a gra zespołu nie do końca odzwierciedla pozycja w tabeli,wtedy Lech byłby dużo niżej.
  Po za tym w wyjściowej 11 może zagrać aż 6,7 zawodników,których według większości , już w Lechu nie powinno być.
  Hmmm,kto jest faworytem tego spotkania???
  Po za tym