Zmienne szczęście juniorów

W miniony weekend wiosenne zmagania rozpoczęły już wszystkie 4 najstarsze młodzieżowe grupy Lecha Poznań. W ostatnich dniach juniorzy Kolejorza zanotowali każdy możliwy wynik. Nie był to jednak udany weekend choćby dla rezerw, które straciły prowadzenie w III-lidze. Coraz niżej są również juniorzy starsi.Lech II Poznań wzmocniony Szymańskim, Wasielewskim, Janicki, Kostevychem, Klupsiem oraz Jóźwiakiem przegrał na wyjeździe z Mieszko Gniezno 0:1 i w grupie 2 III-ligi spadł z 1 na 3. miejsce. Teraz podopieczni Dariusza Żurawia tracą do liderującego KKS-u Kalisz 2 oczka.

Kolejny fatalny mecz w CLJ U-18 zanotowali gracze Bartosza Bochińskiego. W piątek Lech Poznań zebrał baty od Pogoni Szczecin aż 1:4. Po już 9 porażce w tym sezonie juniorzy starsi spadli na 7. miejsce. Obecnie tracą do Korony Kielce aż 14 punktów, która ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.

Lepiej na inaugurację wiosny 2019 poszło na szczęście juniorom młodszym, którzy na wyjeździe wynikiem 1:0 pokonali Pogoń Szczecin. To ważna wygrana, gdyż „Portowcy” wydają się być najpoważniejszym rywalem Kolejorza w walce o 1. miejsce w grupie B CLJ-17 i awans do półfinału Mistrzostw Polski.

Źle wiosnę zainaugurowali z kolei trampkarze starsi Lecha Poznań z grupy B CLJ U-15. Kolejorz w miniony piątek zaledwie zremisował na wyjeździe z FASE Szczecin 2:2. Większość ekip rozegrała już po 2 spotkania, dlatego „niebiesko-biali” z 1 punktem są na razie tuż nad strefą spadkową.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Mieszko Gniezno – Lech Poznań 1:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:4
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:1
CLJ U-15: FASE Szczecin – Lech Poznań 2:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech Poznań – KP Starogard Gdański (sobota, 23 marca, godz. 12:00)
CLJ U-18: Legia Warszawa – Lech Poznań (sobota, 23 marca, godz. 14:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (czwartek, 21 marca, godz. 15:30)
CLJ U-17: Lech Poznań – Gryf Słupsk (niedziela, 24 marca, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Akademia Reissa Poznań (sobota, 23 marca, godz. 11:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. 07 pisze:

    Chciałoby się napisać – A miało być tak pięknie….. Akademia miała być oczkiem w głowie, a wyniki osiąga z roku na rok coraz gorsze….

  2. J5 pisze:

    Ryba psuje się od głowy i nie ma się co dziwić że akademię też ta bylejakość dopadła. Skoro to „wzmocnienie” z pierwszej drużyny nie pomogło w lll lidze, to jakim sposobem ma wypalić na poziomie Ekstraklasy?! Głupi wroniarze oszczędzali, oszczędzali i teraz do tego interesu będą musieli dopłacić, aby wrócić do dawnej normalności. Dobrze im tak