Kolejne wiosenne mecze wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 na wypożyczeniach przebywa aż 11 piłkarzy Lecha Poznań w tym 7 na szczeblu I-ligi. 2 zawodników Kolejorza jest wypożyczonych do II-ligi, a po 1 graczu na Słowację oraz do innego klubu LOTTO Ekstraklasy. Wszystkie zespoły są już w trakcie wiosennych zmagań, ale nie wszyscy wypożyczeni piłkarze w tej rundzie zdążyli pojawić się na boisku. Na pierwszy mecz w nowych barwach nadal czeka aż 4 zawodników.Dawid Kurminowski (Zilina/MFK Zemplin Michalovce)

20-letni napastnik Dawid Kurminowski w lidze słowackiej 2018/2019 ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut rzadko pojawiając się w pierwszym składzie Zemplina. Jesienią zdobył 5 goli w tym 2 w lidze. Zimą na chwilę wrócił do rezerw Kolejorza po czym został wypożyczony do walczącej o puchary Ziliny. Wychowanek Lecha Poznań jeszcze nie zadebiutował w nowej drużynie, która wiosną tylko wygrywa.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Jesień
Minuty: 410 (w lidze)
Mecze: 19 (3 w pucharze)
Gole: 5 (3 w pucharze)
Asysty: 1
Kartki: 0

Paweł Tomczyk (Piast Gliwice)

Paweł Tomczyk podobnie jak Dawid Kurminowski – nie doczekał się jeszcze debiutu w nowym zespole. „Pawkę” czeka trudna walka o skład, gdyż Piotr Parzyszek spisuje się tej wiosny całkiem nieźle, a pierwszym zmiennikiem jest Michal Papadopulos. „Pawka” nie może się dostać nawet na ławkę rezerwowych.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

20-letni lewy obrońca w pierwszym wiosennym meczu o dziwo nie pojawił się w pierwszym składzie tylko wszedł na boisko z ławki w 65 minucie gry. W kolejnych zagrał już od początku. W ostatniej kolejce jego drużyna w końcu wygrała. Tymoteusz Puchacz zaliczył w tym meczu 57 minut i obejrzał żółty kartonik.

GKS Katowice
Minuty: 1384
Mecze: 18 (2 w PP)
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 4 (1 w PP)

Zagłębie Sosnowiec
Minuty: 180
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś w każdym z 3 wiosennych spotkań grał przez 90 minut. Jego Termalika zaliczyła remis, zwycięstwo i porażkę plasując się na razie w środku stawki.

Minuty: 1362
Mecze: 20 (1 w PP)
Gole: 1
Asysty: 1
Kartki: 5
Czerwona kartka: 1

Jakub Moder (Odra Opole)

20-letni pomocnik w po zdobyciu gola w zwycięskim meczu na inaugurację rundy wiosennej I-ligi w kolejnych 2 spotkaniach także wychodził w pierwszym składzie. Wyjątkiem był mecz Pucharu Polski w którym Moder na boisku pojawił się w 74 minucie gry i obejrzał jeszcze żółtą kartkę. Odra Opole odpadła, na zapleczu Ekstraklasy jest jedenasta.

Minuty: 1848
Mecze: 27 (3 w PP)
Gole: 4
Asysty: 2
Kartki: 3 (1 w PP)

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

20-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 24 meczów ligowych wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 8 czystych kont puszczając na 2 frontach 32 bramki. Mleczko w 2 ostatnich meczach I-ligi nie puścił gola, ale za to w pucharowym starciu z Miedzią popełnił błąd po którym Puszcza przegrała 0:1 i odpadła.

Minuty: 2430
Mecze: 27 (3 w PP)
Puszczone gole: 32
Czyste konta: 8
Kartki: 0

Bartosz Przybysz (Puszcza Niepołomice)

Młody golkiper został zimą wypożyczony do Puszczy, gdzie pełni rolę zmiennika Miłosza Mleczki. Przybysz ma grać w Niepołomicach przez 1,5 roku.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Puszczone gole: 0
Czyste konta: 0
Kartki: 0

Hubert Sobol (Warta Poznań)

19-letni napastnik w Warcie ma spędzić rok. Na razie w I-lidze jeszcze nie zagrał. „Zieloni” są na 14. lokacie mając tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (GKS Jastrzębie/Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim nieporozumieniem. 19-letni środkowy pomocnik jesienią zagrał raptem w 2 meczach I-ligi przez raptem 34 minuty notując jeszcze 60 minut w Pucharze Polski. Nie zawsze łapał się nawet do meczowej „18”. Zimą powędrował na wypożyczenie do innego I-ligowca – GKS-u Jastrzębie. 9 marca zaliczył debiut grając przez całą drugą połowę w przegranym meczu z Chrobrym 0:1.

Wiosna
Minuty: 45
Mecze: 1
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Jesień
Minuty: 99
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

19-latek nie jest w Elanie Toruń z II-ligi pierwszym wyborem trenera. Był czas kiedy na dobrych kilka kolejek stracił miejsce w składzie. Na inaugurację wiosny wyszedł w pierwszym składzie, a jego Elana pokonała na wyjeździe ROW Rybnik 1:0. Później już nie pojawił się na boisku. Toruński klub wypadł poza podium.

Minuty: 900
Mecze: 10
Puszczone gole: 15
Czyste konta: 3
Kartki: 0

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

Górnik Łęczna szkolony przez Franciszka Smudę cały czas liczy się w walce o awans. Na razie jest szósty tracąc do podium 2 punkty. Maciej Orłowski w 2 pierwszych meczach zagrał przez 90 minut i do 76 minuty na prawej obronie. W ostatnim spotkaniu nie wystąpił.

Wiosna
Minuty: 166
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. El Companero pisze:

    Prawie żaden nie gra, beznadzieja. To pokazuje jaki poziom prezentują ci młodzi zawodnicy. Z większości (może poza dwoma zawodnikami) nic już nie będzie. Wkrótce pewnie będzie się ich wypożyczać do 2 ligi.

  2. Ostu pisze:

    A gdzie ta kolejka młodych z potencjałem, którzy mogliby zasilić konto Rutkow…?
    Panie Rutkowski – nawet na sztandarowym projekcie klapa…