Warto wiedzieć: Korona – Lech

Stały i przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami, informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze znajduje się po prostu w jednym miejscu.



Warto wiedzieć: Korona Kielce – Lech Poznań (30.03.2019):

30 raz – Wieczorem Lech zagra z Koroną po raz 30 wliczając ligę i puchar mając szansę na 16 wygraną. Do granicy 40 zdobytych goli w ligowych meczach z kielczanami brakuje Kolejorzowi 2 bramek.

Tylko 3 wyjazdowe zwycięstwa – Lech wygrał dotąd w Kielcach raptem 3 razy. W 2009 roku 5:0, w 2012 wynikiem 1:0 oraz w 2015 roku rezultatem także 1:0. Stadion Korony nie jest wygodnym obiektem dla poznaniaków.

O przełamanie – Po 2 porażkach z rzędu 2:3 oraz 0:3 wieczorem lechici powalczą o zakończenie złej serii. Jeśli znów by przegrali wtedy awans do ósemki mógłby dać chyba tylko cud.

O pierwsze wyjazdowe punkty w tym roku – W tym roku Lech jeszcze nie punktował na wyjeździe. Przegrał w Gliwicach 0:4 oraz w Legnicy 2:3 tracąc w 2 wiosennych meczach wyjazdowych aż 7 bramek. Pora to dzisiaj zmienić.

W końcu wygrać na wyjeździe – Kielce to jedno z najdłużej niezdobytych miast przez Lecha w Ekstraklasie. Poznaniacy ostatni raz triumfowali w Kielcach w grudniu 2015 roku po trafieniu Kaspera Hamaleinena. Od tamtej pory przegrali na Suzuki Arenie 1:4 i rok temu w lutym 0:1.

O spokój do środy – Co dałoby Lechowi dzisiejsze ogranie Korony? Przede wszystkim poznaniacy utrzymaliby miejsce w górnej ósemce i odskoczyli kielczanom na 3 punkty. Lech miałby także spokój do środy do godziny 18:00, kiedy rozpocznie się spotkanie z Pogonią Szczecin.

Korona formą nie grzeszy – Korona podobnie jak Lech – formą ostatnio nie grzeszy. Kielczanie w 4 ostatnich meczach stracili aż 12 goli. Nastroje w ekipie „Koroniarzy” i tak są lepsze niż w Kolejorzu, a to z racji wygranej przed przerwą na kadrę w Białymstoku 3:1.

Rywal nie wygrał od listopada – Korona Kielce ostatnio nie zachwyca u siebie. Nie wygrała w żadnym z ostatnich 5 domowych spotkań. Po raz ostatni triumfowała przed własną publicznością dnia 24 listopada 2018 roku. Nie tak dawno Korona przegrała w Kielcach z Wisłą Kraków aż 2:6.

Nawałka kontra Korona – Bilans Adama Nawałki przeciwko Koronie na kolana nie powala – 3-2-4, 8:9. Nawałka ostatni raz pokonał kielczan w 2012 roku prowadząc Górnika. W Kielcach jeszcze nigdy nie wygrał.

Średni bilans Lettieriego – Włoski trener Gino Lettieri różnie może wspominać dotychczasowe mecze z Lechem. Korona za jego kadencji w starciach z Kolejorzem zaliczyła bilans 2-0-2, 3:3.

O kolejne zwycięstwo po kadrze – Po ostatnich 2 przerwach na kadrę Kolejorz wygrał. Rok temu po marcowej przerwie na reprezentację zwyciężył w Krakowie nawet 3:1. Bilans lechitów po kadrach od 2009 roku to: 21-12-13.

O ważne punkty z górną ósemką – Lech spośród 39 wywalczonych punktów aż 28 oczek ugrał w starciach z rywalami z miejsc 9-16 i tylko 11 punktów z ekipami z lokat 1-8. Dziś zagra z Koroną, którą jesienią pokonał u siebie 2:1.

Sześciu zagrożonych – Zagrożeni pauzą będą dzisiaj Marcin Wasielewski, Maciej Makuszewski, Robert Gumny, Vernon De Marco i Mihai Radut. Kolejna kartka dla któregoś z nich będzie skutkowała wykluczeniem z meczu z Pogonią w Poznaniu. Zagrożony jest jeszcze Joao Amaral, który do Kielc nie pojechał.

Tłumów nie będzie – Frekwencja na Suzuki Arenie nie będzie dziś porywająca. Mecz obejrzy w okolicach 7-8 tysięcy. Na trybunach zabraknie kibiców Lecha.

Pechowy sędzia rozjemcą – Arbitrem dzisiejszego meczu będzie pechowy sędzia dla Lecha, Piotr Lasyk. Arbiter z Bytomia w tym sezonie prowadził przegrany mecz z Rakowem. Niegdyś sędziował spotkanie Korona – Lech 4:1 wyrzucając Tetteha z boiska już w 6 minucie.

Lech nie jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej w sobotę będą gospodarze. Średni kurs na Koronę wynosi 2.55, na remis 3.20 a na triumf Lecha 2.80. Do rozpoczęcie zawodów kursy jeszcze mogą się zmienić.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







komentarze 2

  1. Rojber Winiary pisze:

    Niestety brak wiary-korona wygra 2:0

Dodaj komentarz