Różne mecze wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 na wypożyczeniach przebywa aż 11 piłkarzy Lecha Poznań w tym 7 na szczeblu I-ligi. 2 zawodników Kolejorza jest wypożyczonych do II-ligi, a po 1 graczu na Słowację oraz do innego klubu LOTTO Ekstraklasy. Wszystkie zespoły są w trakcie wiosennych zmagań, jednak wciąż nie wszyscy wypożyczeni piłkarze w tej rundzie zdążyli pojawić się na boisku. Na pierwszy mecz w nowych barwach wciąż czeka aż 4 zawodników.

Dawid Kurminowski (Zilina/MFK Zemplin Michalovce)

20-letni napastnik Dawid Kurminowski w lidze słowackiej 2018/2019 ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut rzadko pojawiając się w pierwszym składzie Zemplina. Jesienią zdobył 5 goli w tym 2 w lidze. Zimą na chwilę wrócił do rezerw Kolejorza po czym został wypożyczony do walczącej o puchary Ziliny. Wychowanek Lecha Poznań jeszcze nie zadebiutował w nowej drużynie, która obecnie plasuje się na 2. pozycji. „Kurmin” dotąd grał tylko w rezerwach Ziliny.

Paweł Tomczyk (Piast Gliwice)

Paweł Tomczyk podobnie jak Dawid Kurminowski – nie doczekał się jeszcze debiutu w nowym zespole. „Pawkę” czeka trudna walka o skład, gdyż Piotr Parzyszek spisuje się tej wiosny całkiem nieźle, a pierwszym zmiennikiem jest Michal Papadopulos. „Pawka” wciąż nie może się dostać nawet na ławkę rezerwowych. Jego wyjazd na młodzieżowe Euro oddala się.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

20-letni lewy obrońca w pierwszym wiosennym meczu o dziwo nie pojawił się w pierwszym składzie tylko wszedł na boisko z ławki w 65 minucie gry. Od tamtej pory zagrał od 1 minuty w każdym z 4 ostatnich spotkań. W 2 ostatnich meczach zdobył 2 gole, a jego GKS ugrał 4 oczka. Puchacz w GKS-ie ostatnio zaczął grywać jako lewy pomocnik. Katowiczanie wciąż są w strefie spadkowej.

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś w każdym z 5 wiosennych spotkań grał od początku na prawej pomocy. Nie zanotował żadnych ciekawych liczb oprócz otrzymania żółtej kartki. Termalika po 28 meczach jest ósma.

Jakub Moder (Odra Opole)

20-letni pomocnik w Odrze Opole cały czas rozwija się prawidłowo. Przez Mariusza Rumaka jest wystawiany na boisku bardzo wysoko. Dotąd w 29 meczach w tym 25 ligowych strzelił 4 bramki. Odra plasuje się na razie na 11. pozycji mając 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Minuty: 1999
Mecze: 29 (4 w PP)
Gole: 4
Asysty: 2
Kartki: 3 (1 w PP)

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

20-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 27 meczów ligowych wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 10 czystych kont puszczając na 2 frontach 35 bramek. Mleczko i jego Puszcza w miniony weekend niespodziewanie wygrała na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 1:0 wskakując na 6. lokatę w I-lidze.

Minuty: 2700
Mecze: 30 (3 w PP)
Puszczone gole: 35
Czyste konta: 10
Kartki: 0

Bartosz Przybysz (Puszcza Niepołomice)

Młody golkiper został zimą wypożyczony do Puszczy, gdzie pełni rolę zmiennika Miłosza Mleczki. Przybysz ma grać w Niepołomicach przez 1,5 roku. Dotąd nie zadebiutował.

Hubert Sobol (Warta Poznań)

19-letni napastnik w Warcie ma spędzić rok. Na razie w I-lidze jeszcze nie zagrał rzadko łapiąc się na ławkę rezerwowych. „Zieloni” są na 12. pozycji i 5 punktów nad strefą spadkową.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (GKS Jastrzębie/Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim nieporozumieniem. 19-letni środkowy pomocnik jesienią zagrał raptem w 2 meczach I-ligi przez raptem 34 minuty notując jeszcze 60 minut w Pucharze Polski. Nie zawsze łapał się nawet do meczowej „18”. Zimą powędrował na wypożyczenie do innego I-ligowca – GKS-u Jastrzębie. W 25 i 27. kolejce zaliczył odpowiednio 71 i 90 minut. GKS Jastrzębie zdobył w tych meczach 4 punkty zajmując teraz 7. miejsce.