Oko na grę: Kamil Jóźwiak

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.Kamil Jóźwiak od początku tej wiosny jest wiodącą postacią Kolejorza. Choć 21-latek przeważnie gra średnio, to i tak wyróżnia się na tle słabych piłkarzy Lecha Poznań m.in. zaangażowaniem, ambicją czy dynamiką. Mecz w Białymstoku, gdzie nasz zespół nie wygrał od 6 lat był dobrą okazją, aby bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Na Podlasiu wychowanek Lecha Poznań niestety zawiódł o czym trzeba wspomnieć już na początku analizy jego gry. Oddał tylko 1 niecelny strzał, przez 90 minut wygrał 53% pojedynków 1 na 1 i zanotował 74% udanych podań. Wynik niby niezły tylko „Józiu” bardzo rzadko był przy piłce. Trudno jednoznacznie stwierdzić co było powodem pomijania „Józia” w grze. Kamil Jóźwiak wykonał raptem 19 zagrań z czego raptem 1 okazało się kluczowe. Nie miał zbyt wielu okazji ani do dryblingów ani do rozegrania piłki. Rzadziej przy niej z grupy zawodników grających od początku był tylko Darko Jevtić, który opuścił boisko już w 45 minucie oraz Joao Amaral, który także nie dotrwał do końca meczu. Na dodatek lewy pomocnik jest zamieszany w utratę 2 gola, gdy nie wrócił na czas do defensywy. Po Kamilu Jóźwiaku spodziewaliśmy się dużo, dużo więcej w ofensywie, dlatego jego występ przeciwko Jagiellonii to spore rozczarowanie i nie można go ocenić wyżej niż na słabą dwójkę. „Józiu” ewidentnie nie miał dziś swojego dnia grając dużo poniżej oczekiwań oraz przede wszystkim możliwości. To już kolejny piłkarz Lecha Poznań, który będąc przez nas bliżej obserwowany akurat w danym meczu gra słabo. Szkoda.29. Kamil Jóźwiak
Mecz: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 3:3 (20.04.2019)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: lewy pomocnik
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 38
Faule popełnione: 0
Był faulowany: 3
Podania: 19
Celne podania: 14
Strzały: 1
Strzały celne: 0
Dośrodkowania: 1
Pojedynki: 15
Wygrane pojedynki: 8
Odbiory: 6
Straty: 6

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. F@n pisze:

  Sorry, ale więcej niż 1 się nie da. Gdyby nie nazywał się Jóźwiak byłaby 1.

 2. John pisze:

  Słabo, bardzo słabo.

 3. Bigbluee pisze:

  Z kim przystajesz…
  Wincyj xmenowania z przegrywami to na pewno cos osiagnie…