Warto wiedzieć: Jagiellonia – Lech

Stały i przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami, informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze znajduje się po prostu w jednym miejscu.Warto wiedzieć: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (20.04.2019):

42 raz – Wliczając wszystkie fronty Lech zagra dziś z Jagą 42 raz. Może wygrać 21 mecz. Dotąd padło tylko 5 remisów, a w 16 spotkaniach zwyciężyła Jagiellonia.

Zrewanżować się – Po zaledwie tygodniu od meczu z Jagiellonią zespół Lecha ponownie zagra z tym samym rywalem. Taka sytuacja rzadko ma miejsce i trudno powiedzieć, czy jest to korzystne dla poznaniaków. Kolejorz dziś nie będzie miał nic do stracenia.

3 mecze bez wygranej – Wliczając mecze w Poznaniu i w Białymstoku lechici mają na swoim koncie już 3 spotkania bez wygrania z tym rywalem. W 3 ostatnich meczach odpowiednio przegrali 0:2, zremisowali 2:2 i przegrali 0:2. Kolejorz ostatni raz ograł Jagę w marcu 2018 roku wynikiem 5:1.

Niewygodny przeciwnik – Na 12 ostatnich meczów Lecha z Jagiellonią poznaniacy wygrali tylko 2 razy ponosząc aż 7 porażek i 3-krotnie remisując. Białostoczanie to bardzo niewygodny przeciwnik dla Kolejorza.

Lech słaby na wyjazdach, Jaga nie błyszczy u siebie – Jagiellonia w tym sezonie u siebie nie zachwyca notując domowy bilans 7-3-5, 22:25. Lech oczywiście także na wyjazdach nie imponuje (bilans 4-3-8, 17:21). Kolejorz na wyjazdowe zwycięstwo czeka od grudnia.

6 lat czekania – Białystok to dla Lecha szalenie niewygodny teren w lidze. Kolejorz nie wygrał w tym mieście od 6 lat. Ostatni raz ograł Jagę na jej terenie w kwietniu 2013 roku wynikiem 1:0.

Bez zwycięstwa na nowym obiekcie – Lech na nowym stadionie Jagiellonii dotąd nigdy nie wygrał. Przegrał 4 kolejne spotkania, a w ostatnich 7 meczach zremisował.

7 mecz Mamrota – Trener Jagi, Ireneusz Mamrot dotąd 6 razy prowadził swoje zespoły przeciwko Lechowi. Zanotował w nich niekorzystny za sprawą bramek bilans 2-2-2, gole: 8:11. W roli gospodarze jeszcze z poznaniakami nie wygrał.

Lech sprawi Wielkanocny prezent? – Lech ostatni przegrał w meczu rozgrywanym w okresie Wielkanocy 16 lat temu. W 4 ostatnich spotkaniach i to wyjazdowych poznaniacy wygrywali. Ostatni raz grali w Wielką Sobotę z Wisłą w Płocku przed 2 laty (zwycięstwo 3:0). Bilans Kolejorza w oficjalnych meczach rozgrywanych w okresie Wielkanocy od 2003 roku to 6-3-1.

To będzie inny mecz? – Lech po tygodniu znów zagra z Jagiellonią. Czy to będzie inne spotkanie? To mało prawdopodobne. Jagiellonia znów może zagrać spokojnie, czekać na to co zrobi Lech i na jego błędy w defensywie. Faworytem będą białostoczanie. Nawet punkt wywieziony z Podlasia byłby dla Kolejorza niespodzianką.

Gra o nic – Patrząc na to co dzieje się w Lechu i jak wygląda jego sytuacja w tabeli dzisiejszy mecz w Białymstoku jest spotkaniem o nic. Strata do podium duża, Kolejorz nie bardzo ma ambicje, by je odrobić. W razie niespodziewanej wygranej po tym weekendzie może przesunąć się na 6. miejsce.

Rok temu była porażka – W ostatnich 2 latach Lech na inaugurację fazy finałowej odpowiednio wygrywał i przegrywał z Koroną. Teraz dla odmiany rozgrywki grupy A zacznie na wyjeździe co nie wróży nic dobrego.

Lechici przeciwko byłemu klubowi – W Lechu grają obecnie byli zawodnicy Jagiellonii – Tomasik, Makuszewski i Gajos, natomiast w Jadze z byłych lechitów występuje tylko Sandomierski, który dziś raczej będzie rezerwowym.

3 mecz Żurawia z Jagą – Bilans tymczasowego trenera Dariusza Żurawia w Lechu to na razie 2-1-2. Dziś po raz 3 na jego drodze stanie Jagiellonia. Ten rywal może się nic Żurawiowi po nocach.

Aż 8 zagrożonych – Zagrożeni pauzą są dzisiaj Łukasz Trałka, Marcin Wasielewski, Maciej Makuszewski, Robert Gumny, Vernon De Marco, Joao Amaral, Rafał Janicki i Mihai Radut. Kolejna kartka dla któregoś z nich będzie skutkowała wykluczeniem z kolejnego meczu z Legią.

Kolejny mecz Stefańskiego – Arbitrem po 18:00 będzie Daniel Stefański. Sędzia z Bydgoszczy w tym sezonie prowadził już 4 nasze mecze w których Lech zaliczył bilans 1-0-3, 1:3. W 3 ostatnich spotkaniach Lech z nim na murawie przegrywał 0:1. Wygrał tylko ze Śląskiem we Wrocławiu 1:0.

Rywal faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej dzisiaj będą gospodarze. Średni kurs na zwycięstwo Jagiellonia wynosi 2.15, na remis 3.40 a na triumf Lecha 3.45. Do rozpoczęcie zawodów kursy jeszcze na pewno się zmienią.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

 1. Ostu pisze:

  A tak sobie teraz myślę, że gdyby x-meni rzeczywiście się spięli – a chęć zemsty to potężny bodźiec – to mogliby wygrać trzy najbliższe mecze i spowodować ból głowy zarządu…
  A gdyby na fali tych 3 wygranych postanowili wygrać już wszystko do końca i awansowali do pucharów to wtedy już nie tylko ból głowy miałby zarząd ale i ból dupy…
  Musieliby zagrać w eliminacjach młodymi albo zrobić łapankę na rynku…
  Byłaby to swoista „zemsta zza grobu”..

  • MaPA pisze:

   Jeśli tak by się stało to jakie bóle spadły by na nas kibiców?.Mam nadzieję że ta banda nie zagra.