Legenda Kolejorza potrzebuje pomocy (akt.)

Legendarny piłkarz Lecha Poznań, Mirosław Okoński od pewnego czasu zmaga się z dużymi problemami zdrowotnymi. Za kilkanaście dni przejdzie kolejną już operację. Córka „Okonia” kilka dni temu ruszyła ze zbiórką po to, aby były zawodnik Kolejorza mógł normalnie żyć, kontynuować leczenie, być rehabilitowany oraz mieć specjalną dietę. Potrzeba w sumie 50 tysięcy złotych.Mirosława Okońskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. To jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Kolejorza. „Okoń” w latach 70-tych oraz 80-tych był prawdziwą gwiazdą naszego klubu. Z Lechem Poznań wywalczył 3 tytuły Mistrza Polski, 2 krajowe puchary, był królem strzelców Ekstraklasy 1982/1983 zdobywając w kolejnych rozgrywkach dublet z Kolejorzem.

Za sprawą córki „Okonia” od dobrych kilku dni zbiórka pieniędzy dostępna -> TUTAJ której celem jest uzbieranie 50 tysięcy złotych na życie, leczenie, rehabilitację oraz specjalną dietę legendy Lecha Poznań. Mirosław Okoński choruje na marskość wątroby. Musi zmienić diametralnie tryb swojego życia i być leczony. 8 maja przejdzie kolejną operację.

Jak dotąd zebrano ponad 29 tysięcy złotych (stan na godzinę 13:30) co daje niespełna 60% procent kwoty z 50 tysięcy złotych jakie są potrzebne. Do środy, 24 kwietnia do 13:30 udział w akcji „Wiara dla Okonia” wzięło prawie 500 osób. Zbiórka dla byłej gwiazdy Lecha Poznań dostępna jest -> TUTAJ.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <39 komentarzy

 1. zibi pisze:

  Dla MIRKA, zawsze!!! Ruszamy!!!

 2. olos777 pisze:

  Wpłaciłem.Parę paczek fajek mnie nie zbawi a naszej legendzie pomoże.Swoją drogą to trochę lipa,że jeszcze tego nie zebrali!

  • zibi pisze:

   Z tego co widać na stronie akcji, zbiórka nabrała tempa po poście KKSLech.com

 3. 07 pisze:

  Już wpłaciłem. Wracaj do zdrowia Okoń.

 4. smigol pisze:

  Płaciłem na Lulusia, na byłego piłkarza Lecha który chciał otwierać akademię też… Na Mirka też zapłacę, my Kolejorze musimy się trzymać razem!!!

 5. zibi pisze:

  z całym szacunkiem ale może ktoś z zarządziku Lecha wpłaci chociaż „dychę”. Przecież chodzi o LEGENDĘ klubu, którego barw i herbu, są obecnymi właścicielami. Panowie… pobudka! Wiecie co to Lech?

  • Mary pisze:

   Maciej Henszel:
   „I ta instytucja miesiąc temu wykonała taki gest wobec tej osoby, ale nie widziała potrzeby, żeby się tym chwalić. Bo tutaj nie chodzi o grę pod publiczkę tylko konkretną pomoc. A teraz, kiedy jest zbiórka, także okaże wsparcie, nagłośni w swoich kanałach i pomoże. Tyle.”

 6. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  I cyk, odemnie też coś niecoś poszło.Pozdro

 7. fox pisze:

  Oczywiście na Mirka zawsze.Wpłaciłem przed chwilą.Mam nadzieję,że wymagana kwota zostanie uzbierana za przywiązanie do klubu z tą bajeczną technikę,za te wszystkie chwile radości.Ech gdzie to wszystko jest teraz.

 8. mario pisze:

  i ja wpłaciłem.
  gdyby każdy biorący udział w sondach na tej stronie wpłacił choćby po 10 zł, to już by było po sprawie

 9. fox pisze:

  Właśnie Mario,aż dziw bierze ,że idzie to tak wolno.

 10. tomasz1973 pisze:

  Poszło.

 11. arek z Debca pisze:

  Uratowaliśmy Waldka i mam nadzieję, że Mirka też uda się uratować . Dużo teraz od niego samego też zależy. Życzę mu z całego serca powrotu do zdrowia. Każdy z nas może się kiedyś znaleźć w takiej sytuacji.

 12. Olka pisze:

  nawet nie ma nad czym się zastanawiać…
  Skoro tak wolno idzie, może warto nagłośnić to wszędzie gdzie się da, udostępniajcie na swoich ulubionych stronach

 13. leftt pisze:

  Pytanie do Redakcji: czy byłaby możliwość zawieszenia tego artykułu na górze? Tak, żeby od razu był widoczny dla wszystkich wchodzących na stronę. Bo zaraz spadnie.

 14. kilo82 pisze:

  Oczywiście wpłacone, tak jak pisze @leftt, fajnie by było, gdyby artykuł wisiał przez dłuższy czas na samej górze.

 15. bezjimienny pisze:

  Wpłacających: 483. Słabo 🙁
  Co ciekawe trzecia najwyższa wpłata jest od jednego z zawodników i to bynajmniej nie topowo opłacanego.

 16. Erwin pisze:

  Zgadza się, w dodatku ambitnego i nie gwiazdorzy.

 17. kri$$ pisze:

  pomogłem.

 18. Olka pisze:

  Udało się:DDD

 19. krukson pisze:

  Tymek Klupś rzucił też tysiąc zł i Fabryka Futbolu 2tys. Oprócz tego jeszcze paru byłych piłkarzy Lecha. Zdrowia dla Pana Mirka!!

 20. Biniu pisze:

  Kurwa, jeżeli kilku piłkarzy dało hajs, FF dała hajs, Tymek dał hajs, zarząd dał hajs to ile zebrali kibice? DRAMAT. Bojkoty, obrażanie wszystkich dookoła, wymagania, a jak trzeba dać coś od siebie to miliony kibiców przez kilka dni uzbierały jakieś drzazgi. Gratulacje dla wszystkich którzy jeszcze nie wpłacili.

  • Olka pisze:

   Nie ma co się denerwować, smucić owszem.Tak samo jak ty myślałam,że więcej wiary wesprze tę zbiórkę. To nie musiały być duże kwoty. To i tak już nie ma teraz znaczenia. Ważne,że się udało i pan Mirek będzie leczony, teraz tylko trzymać kciuki za powrót do zdrowia:)

  • Grimmy pisze:

   @Biniu,
   Nie chcę zaogniać sytuacji, ale jakże groteskowo brzmią teraz te dyskusje i przykonywania kilku osób tutaj, że tylko Lecha opuszczą Rutkowscy, a za moment zjawi się jakiś potężny inwestor. A jeśli nawet nie zjawi się od razu, to przecież kibice pociągną ten wózek do czasu pojawienia się takowego. Zbiórka na Okonia była świetną okazją do zademonstrowania swojej siły i jedności. Mirosław Okoński. Legenda Lecha. Ikona. Wychwalany tutaj pod niebiosa przez większość. W ciągu 5 dni trwania zbiórki, wzięło w niej udział niecałe 500 osób. W tym wielu znajomych piłkarza, piłkarzy – obecnych i byłych. Zbiórka okazała się wielką klapą lechowej rodziny. Kompromitacją. Wziąć samych uczestników sond na tutejszej stronie, gdyby wpłacili po 10 zł, uzbierałaby się pełna pula. W zbiórce wzięło udział niecałe 500 osób. Wstyd! Ruch kibicowski u nas? On chyba już nie żyje. Jak napisała @Mary – Mocni w gębie! Panowie influencerzy kibicowscy, którzy „swoją rewolucyjną działalnością antyrutkowską doprowadziliście do opustoszenia trybun”, powtarzam, mocni w gębie jesteście. W czynach już nie bardzo.

   Swoją drogą, świetnie opisał nasze, kibiców Lecha, podejście do zasłużonych piłkarzy dla naszego klubu, Grzegorz1922: „Okoń to pijak”, „Reiss tylko dba o swój interes” a „Araszkiewicz to dziad gadający głupoty”.

 21. Ostu pisze:

  A mnie się kiedyś marzyło, że wzorem klubów niemieckich bylibyśmy w stanie utworzyć coś na kształt „socios” i poprzez wykupienie akcji klubu mieć swoich ludzi w radzie nadzorczej i mieć informacje i wpływ na działania klubu…
  Idę się napić ze zgryzoty – jutro podjadę do banku by puścić jeszcze coś…

 22. Ostu pisze:

  No i mamy kwotę…!!!

 23. arek z Debca pisze:

  Tak sobie rano myślałem, że klub zarabiający miliony nie może pomóc legendzie. Lepiej późno niż wcale i chwała za to. Mam nadzieję, że zbiórka jeszcze będzie trwała bo każdy grosz się przyda Mirkowi byle tylko nie wrócił do nałogu. Trzeba w to mocno wierzyć.

  • Grimmy pisze:

   @arek z Dębca,
   To nie pierwsza pomoc finansowa, którą MO otrzymał od klubu w ostatnich miesiącach. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca, klub 2 razy wsparł go finansowo! Po prostu, klub działał po cichu – pewnie wyszli z założenia, że nagłaśnianie tego faktu będzie odebrane przez „niechętnych” obecnym władzom jako lansowanie się na cudzej tragedii. Dopiero Maciej Henszel postanowił o tym poinformować po ruszeniu obecnej zbiórki kilka dni temu, kiedy zewsząd sypały się razy, że Lech „nie dba” o własne legendy. Niestety, sytuacja doszła do takiego punktu, że nawet jeśli obecne władze robią coś dobrze, to jest źle, bo jeszcze lepiej byłoby, gdyby tego nie zrobiły lub zrobiły źle.

  • Biniu pisze:

   Grimmy
   Jeśli chodzi o zaognianie sytuacji, to mam arcydzieło.
   Do tej pory to my wstydziliśmy się za zarząd, teraz zarząd wstydzi się za nas.

  • arek z Debca pisze:

   Grimmy, no to szacun dla nich. Dobrze, że tak zrobili ale z drugiej strony co to jest dla nich takie 50 tys, grosze. Patrząc obiektywnie to dla takiej rzeszy kibiców Lecha to także grosze. Fajnie by było uzbierać i 100 tys bo wiadomo, że leczenie jest bardzo kosztowne. Mam nadzieję, że kibice jeszcze dorzucą kasiory.

  • Grimmy pisze:

   @arek,
   I ja również mam taką nadzieję.
   @arek, Biniu
   Jestem pewnie naiwny…ale ja bardzo mocno wierzę, że ten sezon okaże się przełomowy, że nasz klub przejdzie takie swoiste katharsis. Coś co mu niewątpliwie było potrzebne. Mam nadzieję, że obecne władze uzmysłowiły sobie, że właśnie doszli do ściany i nie da rady dalej brnąć w „robienie w chuja kibiców”. A kibice, ze swojej strony, dadzą się przekonać i wrócą na stadion, by znowu pokazać, że są najmocniejszą ekipą w Polsce. Jak kiedyś napisał @lefft, paradoksalnie naprawdę niewiele trzeba zrobić, aby wyprowadzić ten klub na prostą. Podstawy do zdobywania trofeów są, trzeba tylko to co jest umiejętnie wykorzystać. Te pustki na stadionie były niezbędne, aby wstrząsnąć Rutkowskim, bo on żył w jakiejś bańce mydlanej dotąd. Jednak, jeśli zobaczymy faktyczne ruchy w celu poprawienia sytuacji w klubie, to nie będziemy strzelać fochów i wrócimy dopingować swoją drużynę. Obecna sytuacja godzi przede wszystkim w Lecha. Nie w Rutkowskich, w Lecha. Sam jestem nieufny i wiem, że trudno mi będzie przełamać się, bo „Lech (Rutkowskich) jest notorycznym oszustem” – jak świetnie to ujął Radosław Nawrot. Jednak jeśli zobaczę symptomy poprawy, to na pewno dam im szansę. Lecha kochałem od dziecka, kocham i będę kochać po grób. A miłość sprawia, że nawet najmądrzejszy człowiek głupieje.

 24. Ostu pisze:

  @Grimmy – masz CAŁKOWITĄ rację…
  Serce mnie boli gdy to wszytko widzę i czytam…
  Ja nie używam płatności elektronicznych i zadałem.sobie trud i pojechałem do banku żeby to jakoś „puścić”…
  A teraz się rozjebalem kompletnie…

 25. tylkoLech pisze:

  @Grimmy – masz rację, smutną, ale rację.
  Mieszkam na drugim końcu Polski. Z Wielkopolska łączy mnie miłość do Lecha i szacunek dla Regionu. Biorę udział we wszystkich tego typu zbiórkach, nie wyobrażam sobie stać z boku. Daleka jestem od oceniania, ale fajnie by było, jeśli każdy zmienialby świat, zaczynając od siebie.

 26. Mary pisze:

  Tu nie miejsce na żale i pyskówki. Wpłacać można cały czas. Idę spamować na stadion.

 27. Erwin pisze:

  Słabo to wygląda macie rację, ale wydaje mi się, że też duzo wiary jeszcze o tym nie wie, znudzone Lechem mniej czytają artykuły. Były święta, ja osobiście dziś dopiero wpłaciłem rano na Mirka z telefonu, bo wyjechałem. Nie chcę tłumaczyć nikogo bo taka wuchta kiboli jaka ma Lech powinna to ogarnąc raz dwa. Fajnie, że się udało i nie spocznijmy na laurach, że skoro 50 koła zebrane to starczy. Brawa dla klubu i wszystkich bardzo zaangażowanych kiboli i redakcji, że przesunęli w górę, a teraz w górę serca niech zwycięża Lech!

 28. klaus pisze:

  Ja dopiero przeczytałem…Oczywiście, że dałem, Okoń bądź zdrów jak ryba…