Trener rozważa wiele wariantów

Pojutrze o 18:00 zespół Lecha Poznań w swoim przedostatnim domowym spotkaniu w sezonie 2018/2019 zagra z Zagłębiem Lubin. Kolejorz do starcia z “Miedziowymi”, które w tych rozgrywkach już 2 razy wygrało z nami 2:1 podejdzie osłabiony przede wszystkim brakiem napastników. Tymczasowy trener “niebiesko-białych”, Dariusz Żuraw nie wie jeszcze, kto wystąpi na szpicy, gdyż rozważa kilka wariantów.O najbliższym rywalu

“Zagłębie ma kilku dobrych zawodników takich jak Pawłowski, Starzyński czy Bohar. Zagłębie to solidny zespół umiejący grać wysokim pressingiem. To drużyna, która popełnia też błędy i to będziemy chcieli w sobotę wykorzystać.”

O obsadzie pozycji napastnika

“Pomysłów, kto zagra w ataku jest dużo. Będziemy rozważać wiele pomysłów i pod kątem naszej gry jak i przeciwnika. Sam na 100% jeszcze nie wiem, jak zagramy w ataku, ale na pewno coś wymyślimy, by nasza gra była dobra i byśmy byli skuteczni pod bramką przeciwnika.”

O transferach

“Opiniuję już nowych zawodników, którzy mogą przyjść do Lecha. Oglądamy piłkarzy na różne pozycje, skauting przedstawił mi swoje propozycje, jednak na razie nie ma żadnych konkretnych decyzji. Niektóre rozmowy są już zaawansowane, inne mniej, cały czas szukamy wzmocnień na poszczególne pozycje. Szukamy zawodników zarówno polskich jak i zagranicznych. Chcemy zbudować mocną kadrę na kolejny sezon.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <14 komentarzy

 1. John pisze:

  No Szymczak bądź Kołodziej , któryś musi zagrać w ataku.

 2. Pawel68 pisze:

  Wszystko zależy od tego czy naprawdę zbudują silną kadrę na następny sezon?Czy tylko jakiś szrot do reha ściągną?

 3. Radomianin pisze:

  Zdenerwował mnie jak odpowiedział na pytanie: Czy zamierza zmienić już skład i grać tylko zawodnikami z którymi klub wiąże nadzieję jeśli dziś stracimy szanse na gre w LE a on odpowiada że chce wygrać 4 ostatnie mecze i nie będzie zmian z tego powodu że nie mamy już szans na puchary…. mam nadzieję że to tylko słowa rzucone na wiatr. jęsli by grał tymi zawodnikami nadal jakbyśmy nie mieli szans na LE to będzie u mnie skreślony.

  • Cegla pisze:

   Przecież on walczy o pozostanie w klubie. Musi grać najlepszymi w danym momencie. Dostaje szansę być może jedna w życiu i ma wtedy robić tak jak kibice marzą

  • Biniu pisze:

   Moim zdaniem powinni grać najlepsi plus młodzi. Młodzi z sobą ogrywali się już w trzeciej lidze. Doświadczenie przychodzi grając z lepszymi od siebie i przeciw lepszym od siebie. W przeciwnym razie, młodzi mogą powielać stare błędy, wynikające z braku ogrania w ekstraklasie. Żeby było naprawdę efektywnie dla młodych, w każdej formacji powinien grać najwyżej jeden niedoświadczony zawodnik. Oczywiści młody nie zawsze oznacza niedoświadczony. Pewnie są wyjątki i niedoświadczony niedoświadczonemu nie równy, ale generalnie tak to wygląda (imo)

  • Radomianin pisze:

   Oczywiście sami młodzi nie mogą grać, nie wymagam tego. Ale jeśli wystawiłby choć 1 zawodnika który ma opuścić klub to jaki to ma sens?Rozumiem że Jasiu będzie grał, bo ktoś musi stać na bramce i trzymać poziom. Ale co z tymi ok.10 zawodnikami którzy napewno opuszczą klub? Chyba zdecydowanie lepiej żeby byli przesunięci do rezerw i niech tam przynajmniej za te grube pieniądze które dostają spowodują że awansujemy do 2 ligi.
   Niech Żuraw przeniesie najlepszych młodych z CLJ i II drużyny i niech ćwiczą już na nowy sezon. Kiedy mają się ogrywać jak nie w meczach ,,towarzyskich”?
   Skład jeśli Jagiellona dziś wygra wg mnie:
   Jasiu
   Władek,Rogne, Pleśnierowicz, Gumny
   Józio, Letniowski/Marchwiński,Tiba,Amaral Klupś,
   Gytkjear
   a rezerwa:
   Jevtic i reszta młodych.

  • Biniu pisze:

   Przekonałeś mnie. Ten skład który podałeś jest chyba ok. Chociaż oprócz Plesnierowicza i defensywnych pomocników to trochę tak grają, więc jest nadzieja.

  • F@n pisze:

   Amaral to pewnie do końca sezonu nie zagra.

  • Ostu pisze:

   Amaral wykreślony z listy uprawnionych do gry w eklapie… Letniowski rekonwalescent, Marchwinski grał w rezerwach…

  • Biniu pisze:

   @Fan, mam wrażenie, że @Radomianin podał przykładowy optymalny skład. Raczej jako filozofię niż konkretne ustawienie.

  • Radomianin pisze:

   tak jak Biniu napisal.nie chodzilo dokladnie o sklad.Pozatym Lechia wygrala więc narazie może grac trener jak uwaza.nic nie bede komentowal.

  • F@n pisze:

   A no to racja. Zgadzam się z radomianinem ;)

 4. Lolo pisze:

  Darek coraz bardziej mnie przekonuje. Gramy bez większości podstawowych graczy a On jakieś tam wyniki kręci. Poczekam na kolejne mecze. Jedynym problemem dla mnie to jest(Darek Żuraw) to człowiek rutka