Liga na finiszu

Ekstraklasowicze szykują się powoli do startu ostatniego etapu sezonu 2018/2019 w którym każdy z 16 zespołów rozegra łącznie 3 spotkania w ciągu tygodnia. Kolejorz będzie wkrótce rywalizował dnia 11, 15 i 19 maja. Tym razem finisz ligi nie będzie w naszym przypadku należał do zbyt ważnych czy emocjonujących.Dwóch realnych kandydatów

Na 3 kolejki przed końcem Legia wyprzedza Piasta o 1 punkt i o 3 oczka Lechię. Wydaje się, że gdańszczanie po zdobyciu Pucharu Polski są już nasyceni. Od kilku ligowych spotkań grają słabo, regularnie tracą punkty i nie wyglądają na zespół, którego realnie stać jeszcze o powalczenie o tytuł Mistrza Polski. Legia, Piast oraz Lechia to drużyny, które już od dawna mają zapewniony start w pucharach. W ciągu najbliższych paru dni okaże się, kto zgarnie tytuł. Na papierze większe szanse na to mają warszawianie.

Legia – Pogoń
Jagiellonia – Legia
Legia – Zagłębie

Piast – Jagiellonia
Pogoń – Piast
Piast – Lech

Cracovia i Jagiellonia faworytami do pucharów

Przez zdobycie Pucharu Polski przez Lechię Gdańsk 4. lokata na koniec rozgrywek ligowych będzie dawała prawo startu gry w eliminacjach Ligi Europy. Awans Kolejorza do pucharów jest praktycznie niemożliwy. Lech musiałby wygrać 3 ostatnie mecze i jeszcze liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. W tej chwili na pucharowej pozycji znajduje się Jagiellonia, którą czekają jednak trudne wyjazdy do Gliwic i do Gdańska, a w międzyczasie bój w Białymstoku z Legią. Za to Cracovię czekają teraz pojedynki z Lechem u siebie, z Zagłębiem w Lubinie i na sam koniec z Pogonią w Krakowie. Jeśli „Pasy” wywiążą się z roli faworyta, to zagrają w pucharach.

4. Jagiellonia Białystok 54
5. Cracovia Kraków 51
6. Zagłębie Lubin 51
7. Lech Poznań 49

Lech o nic nie walczy

Prawdopodobieństwo gry Lecha Poznań w pucharach wynosi w tej chwili raptem 1 marny procent. Nawet 3 wygrane w ostatnich kolejkach nie dałyby Kolejorzowi awansu do eliminacji Ligi Europy jeśli przykładowo Jagiellonia na 9 punktów do zdobycia ugrałaby do 19 maja 4 oczka. Wszyscy trzeźwo myślący z brakiem Kolejorza latem w Europie już się pogodzili. Realnie poznaniacy mogą sobie pograć o 6. lokatę.

Śląsk czy Arka a może ktoś inny?

Z Ekstraklasy pożegnało się już Zagłębie Sosnowiec. Drugim spadkowiczem będzie Śląsk, Arka, Wisła Płock i Miedź. Patrząc na terminarz najłatwiej może mieć Miedź, która teraz w 2 najbliższych meczach zagra u siebie w tym z pewnym swego Górnikiem. Za to Arka ma teraz przed sobą domowy bój za tzw. „6 punktów” z Zagłębiem Sosnowiec, które już spadło. Ciężki los czeka na pewno Wisłę Płock i Śląska. Obie ekipy w najbliżej kolejce spotkają się we Wrocławiu. Ten kto wygra zrobi ważny krok w kierunku utrzymania. Może oczywiście zdarzyć się tak, że dopiero pojedynek 37. kolejki Śląska z Arką zdecyduje o tym, kto spadnie.

Mecze Miedzi do końca:
Miedź – Górnik
Miedź – Śląsk
Wisła – Miedź

Mecze Wisły P. do końca:
Śląsk – Wisła P.
Górnik – Wisła P.
Wisła P. – Zagłębie S.

Mecze Arki do końca:
Arka – Zagłębie S.
Arka – Wisła
Śląsk – Arka

Mecze Śląska do końca:
Śląsk – Wisła P.
Miedź – Śląsk
Śląsk – Arka

Tabela po 34. kolejce LOTTO Ekstraklasy 2018/2019:

1. Legia Warszawa 66 pkt.
2. Piast Gliwice 65
3. Lechia Gdańsk 63
4. Jagiellonia Białystok 54
5. Cracovia Kraków 51
6. Zagłębie Lubin 51
7. Lech Poznań 49
8. Pogoń Szczecin 47

9. Wisła Kraków 46
10. Korona Kielce 44
11. Górnik Zabrze 40
12. Miedź Legnica 37
13. Wisła Płock 37
14. Arka Gdynia 36
15. Śląsk Wrocław 35
16. Zagłębie Sosnowiec 28

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <