Oko na grę: Nikola Vujadinović

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Nikola Vujadinović żegna się z Lechem, a występ przeciwko Cracovii był dla niego jednym z ostatnich w barwach Kolejorza. Była to więc dobra okazja, aby bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”. Pierwszy raz tej wiosny i drugi w kończącym się sezonie.

Ocena gry:

Dziwny mecz Czarnogórca, który wyglądał na zawodnika będącego z dala od gry. Z jednej strony Nikola Vujadinović na 55 podań wykonał 51 udanych. Z drugiej Nikola Vujadinović spośród piłkarzy Lecha Poznań grających od 1 minuty stoczył najmniej pojedynków 1 na 1 w całej drużynie. Często tam gdzie była akcja Cracovii akurat nie było Vujadinovicia. 33-latek zanotował 7 pojedynków w tym 5 udanych i 100% przy ziemi (3/3). Popełnił 1 faul blokując piłkę udem w II połowie, która zmierzała już do siatki. Gdyby nie interwencja Nikoli, to Lech przegrywałby wówczas 0:2, dlatego jego występ w defensywie można uznać za przyzwoity. Czarnogórzec nie ponosi winy za porażkę w Krakowie i nie brał udziału w bramkowej akcji gospodarzy. Przy Kałuży był jednym z wyróżniających się lechitów co najlepiej pokazuje, jak słabo zagrał w sobotę nasz zespół, który przez 90 minut oddał 6 strzałów (0 celnych). Za końcowy wynik nie można wystawić Vujadinoviciowi wyższej oceny niż 2. Trudno też lepiej przeanalizować jego występ skoro lewonożny defensor tak rzadko interweniował. W przypadku środkowego obrońcy zdarza się to naprawdę rzadko. Akurat zdarzyło się wtedy, kiedy piłkarz znalazł się pod obserwacją w „Oko na grę”.