Kolejne słabe dni młodzieży

W ostatni weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały 4 najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Wygrała tylko jedna z nich, która pozostała na 1. miejscu w grupie 2 III-ligi. Bardzo mocno zawiedli juniorzy młodsi, którzy jeszcze przed weekendem skompromitowali się w Słupsku, gdzie miejscowy Gryf właśnie w starciu z Kolejorzem zdobył 1 punkt tej wiosny.W ten weekend nie zawiodły rezerwy, które po zaciętym meczu 3:2 pokonały w Koninie miejscowego Górnika. Lech II Poznań umocnił się na prowadzeniu w grupie 2 III-ligi powiększając w dodatku przewagę nad wiceliderem do 5 oczek. Teraz przed rezerwami 2 pojedynki z dużo niżej notowanymi rywalami i walkower, zatem jest szansa na kolejne powiększenie przewagi przez graczy Rafała Ulatowskiego.

Fatalnie w CLJ poszło znowu juniorom starszym. Podopieczni Bartosza Bochińskiego przegrali na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Ruchem Chorzów 2:4 (do przerwy „Niebiescy” prowadzili nawet 4:1). Lech Poznań U-18 na 3 kolejki przed końcem sezonu jest dopiero dziewiąty.

Wielki zawód jeszcze przed weekendem sprawili juniorzy młodsi. Lech Poznań mógł zostać liderem gdyby wygrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli Gryfem w Słupku. Ten mecz zakończył się jednak kompromitacją, Kolejorz zremisował 1:1, pozostał na 2. miejscu, a rywal zdobył 1 punkt w rundzie wiosennej. Lech ma obecnie tyle samo oczek co Lechia, ale tylko 1 punkt więcej od Warty i 2 punkty od Arki.

W 3 najbliższych kolejkach zawodników Huberta Wędzonki czekają mecze z bezpośrednimi rywalami w walce o 1. miejsce w grupie B i o awans do 1/2 finału CLJ U-17. W sobotę Lech zagra u siebie w derbach z Wartą, 22 maja poznaniacy zaprezentują się w Gdańsku, natomiast 25 maja w Gdyni.

Tradycyjnie tej wiosny zawiedli trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:3 i spadł na 3. miejsce w ligowej tabeli. „Portowcy” tej wiosny wygrali dotąd wszystkie mecze i już dawno zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski do lat 15.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Górnik Konin – Lech II Poznań 2:3
CLJ U-18: Ruch Chorzów – Lech Poznań 4:2
CLJ U-17: Gryf Słupsk – Lech Poznań 1:1
CLJ U-15: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 3:1

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Wierzyca Pelplin (niedziela, 19 maja, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Arka Gdynia (sobota, 18 maja, godz. 11:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań (sobota, 18 maja, godz. 10:30)
CLJ U-15: Lech Poznań – Arka Gdynia (sobota, 18 maja, godz. 14:30)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Behemot pisze:

  Ważne, żeby roczniki akademijne grały stylem I drużyny. Tak jest we wszystkich klubach w Europie o liczących się akademiach. Ten sam styl, ten sam pomysł na grę zaszczepiany od najmłodszych roczników. A że I drużyna Lecha gra jak gra, to jak ma być niżej…?

  • Ostu pisze:

   Zwróć uwagę na motywację tych Młodych…
   Czy ich marzeniem ma być gra w pierwszej, tak grającej drużynie…?!
   A może mają się utożsamiać z klubem w którym liczy się tylko kasa…?!
   Ja wiem, że Rutki zadbały o to by akademia była CAŁKOWICIE osobnym tworem od klubu sportowego ale…
   Nie będzie kogo sprzedawać w kolejnych latach – nie będzie z czego zasypywać dziury…

  • 100h2o pisze:

   @Ostu – nie przesadzaj. W tej masie na bank znajdzie się 1-2 zdolnych piłkarzy. Zresztą jakbyś nie wiedział to :Sobol wcale nie jet wychowankiem Lecha, tak jak Mleczko, Jakub Kamiński. Zawsze można wyciągnąć „młodego” z innych małych klubów. Co do motywacji…. tu sprawa prosta. Kasa Misiu kasa. I jak ma taki gracz „duże ciśnienie” to walczy z losem jak Lewandowski Robert na początku kariery. Jak nie to sobie „pyka” jak np Sanocki czy Kurbiel.
   Nic nowego pod słońcem. Tak było ZAWSZE.
   Jak gościu nie ma charakteru to żadna Akademia nie zmusi go by ruszył dupę.