Top 10 (09-15.05)

Top 10 (w sierpniu 2018 zastąpił Top 7) jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: deel do newsa: Śmietnik Kibica

„Skoro jest już po sezonie, przynajmniej jeśli mówimy o jakimkolwiek pozytywnym zakończeniu, to można się pokusić o podsumowanie. Po 20. maja 2018 dotarła do nas wiadomość, że nie dający sobie rady Piotr Rutkowski się nie podda i będzie walczył. Pierwszy na grilla poszedł Ivan Djurdjević. Wymyślił sobie, że skoro w rezerwach na poziomie trzeciej ligi grał, z niejakim powodzeniem, systemem 3-5-2, to mając piłkarzy ekstraklasowych będzie tylko lepiej. Jakże się pomylił. Wyjątkowa indolencja strzelecka rywali trwała tylko do meczu z Wisłą Kraków która obnażyła umiejętności naszej obrony i tzw. wahadeł. Później było tylko gorzej. Kolejny do grillowania był Adam Nawałka preferujący grę niskim pressingiem zarówno w ofensywie jak i defensywie. Dopóki piłkarze mieli jeszcze w głowach wypracowane z poprzednim trenerem schematy i przyszło im rywalizować z dołem tabeli odnieśli 3 zwycięstwa na zakończenie roku. Niestety w przerwie zimowej nowy trener odcisnął na zespole swoje piętno i sparingi a później wiosnę zaczęliśmy tak jak reprezentacja Polski na mundialu w Rosji. Ponieważ nikt rozsądny nie przyszedłby do klubu trenować naszą zgraję, w dodatku pod koniec sezonu, na grilla trafił Dariusz Żuraw. Niby zespół zaczął grać bardziej ofensywnie ale nic z tego nie wynikło. Usrało się. Sezon bez pucharów. Miejsce w tabeli zaraz nad dolną ósemką. Frekwencja spadła na łeb, sponsora stadionu brak. To są efekty pracy (i walki) Piotra Rutkowskiego na przestrzeni ostatniego roku. A, zapomniał bym, jakiś dobry kompan wrzucił jego klub do walki o miano firmy roku. Przezabawne. W oparciu o obserwacje, porady u wróżbitki i układ fusów w filiżance napiszę jak widzę przyszłość Lecha. Pan Piotr nadal będzie prezesem, trenerem Dariusz Żuraw, z wypożyczeń wrócą młodzi, może się wreszcie wyleczą Cywka i Letniowski, klub dokupi 4-6 zawodników o których świat nie słyszał. Plan 2020 bycia w top 50 Europy zastąpiony będzie top 50 w Polsce a w przypadku niepowodzenia zawsze jest jeszcze top 50 w Wielkopolsce bądź top 50 w Poznaniu.”

Autor wpisu: inowrocławianin do newsa: Śmietnik Kibica

„Obejrzałem. No tragedia muszę przyznać. Od razu widać, że nie mają żadnego planu jak naprawić sytuację, oni robią wszystko na chybił trafił, udo się lub się nie udo. Nie mają pojęcia o piłce. Te jego głupie uśmiechy jakby się nic nie stało w Klubie, te kłamstwa o fundamentach w Lechu, że Klub dobrze że jest prowadzony, a przecież nie jest bo pion sportowy leży totalnie, zero poprawy w tej najważniejszej części. On chyba ma romans z Lesnodupskim. Druga sprawa, o takich którzy są wiodącymi zawodnikami w lidze, a za których trzeba zapłacić to do nas nie trafią. To skoro to wiedzą, to dlaczego nie zbudują takiego scautingu żeby sprowadzać tu perełki z całego świata i z Polski np za milion ojro od głowy? No i chyba tego Holendra tu sprowadza….. Szykuje się sezon w dolnej 8 a on myśli, że wiara wróci na stadion…… Zero honoru, nawet nie chcą zrezygnować ze stanowisk.”

Autor wpisu: Muro do newsa: Rok niszczenia pasji wśród kibiców

„Panowie, tekst okej, ale jedna rzecz mnie naprawdę męczy: ubolewanie nad Ivanem. Był parę lat w klubie? Był. Trenował rezerwy? Trenował. Kręcił z rezerwami mega wyniki? Nie kręcił. Promował młodzież? Promował, ale nie tylko on. Dostał szansę z pierwszą drużyną? Dostał. Upierał się przy graniu na trzech stoperów? Upierał się. Miał wyniki? Nie miał. Skompletował sobie sztab szkoleniowy według upodobania? Skompletował. Wiedział w co się pakuje? Wiedział. Dostał ofertę powrotu do Lecha do pionu skautingu? Dostał i nie wrócił. Zatrudnili go od razu w pierwszej lidze albo w ekstraklasie? Nie zatrudnili. Słyszy się o tym, że ma objąć jakiś poważny klub w Polsce? Nie słyszy.
To co, inni się nie znajo? W innych klubach nie mają ciśnienia, żeby takiego znakomitego trenera wyrwać?
Serio, skończmy z tym kultem Djurdjevica. Skompromitował się tak samo jak Nawałka (ten to dopiero roboty przez lata nie znajdzie!). Celowo nie piszę o Zarządzie – bo moje zdanie tu jest niezmienne: won, ludzie bez klasy, ludzie bez honoru (Piotruś!), ludzie bez ambicji. I celowo nie piszę o parodystach piłkarskich, tak licznie skreślonych i tak szczycących się znakiem „x” nad głową – won, masowo, większość szrotu, jak najszybciej. I celowo nie piszę o trenerze przygotowania fizycznego – bo to jest tak oczywiste, jak statystyki przebiegniętych kilometrów po każdym meczu w stosunku do drużyny przeciwnej.

Lech potrzebuje Trenera. Skorżę, Michniewicza, nawet Bjelicę. Kogoś, kto nie będzie się jak Żuraw uczył dorosłej piłki w klubie z presją nad kopaczami, czy kogoś pokroju Rumaka czy Djurdjevica którzy dopiero też wchodzili do zawodu. Chcą? Proszę bardzo, niech zaczną od II ligi, zrobią awans (jak Papszun! nawet jak Mamrot), potem do ekstrapaki i niech udowodnią, że się znają, że się rozwijają, że się uczą. Skreślonego w Pozku Czesia Michniewicza w Pogoni czy w Termalicy do dzisiaj z rozrzewnieniem wspominają, Bjelica sobie doskonale radzi w Chorwacji, Skorża w Azji. Lech potrzebuje Trenera. Kogoś, z dorobkiem, z warsztatem, a nie kogoś z chęciami, kto w wieku czterdziestu lat nigdy nie prowadził klubu z ekstraklasy. Trenera, który po zwolnieniu z Lecha (bo wszyscy kiedyś będą zwolnieni, to nie Manchester United…) bez problemu znajdzie dobrą robotę. Napiszcie mi, supporterzy Djurdjevica, który z poznańskich trenerów od 2010 roku taką robotę dostał poza Skorżą, Michniewiczem, Bjelicą i może Zielińskim. Bakero? Rumak? Nawałka? Djurdjević?

I – każdy z tych trenerów widział w co się pakuje, kim będzie zarządzał, kim będzie grał i jaki jest Zarząd i jakie oczekiwania w Poznaniu. I każdy mógł powiedzieć w dowolnym momencie: dziękuję, nie będę tego dalej firmował swoim nazwiskiem. Który tak zrobił? Który miał tyle pewności i spokoju, że dobrą robotę znajdzie od razu (albo niedługo) i dlaczego przychodzi mi do głowy tylko Bjelica, Skorża i Michniewicz? Na koniec: nie wierzę w żadną rewolucję, jeśli stery będzie miał Żuraw. Wyplują go na jesieni, jeśli zostanie. A tym fanom młodzieży w Lechu (grajmy tylko młodzieżą!) polecam obejrzenie wczorajszego meczu pod kątem gry Marchwińskiego i Klupsia.”

Autor wpisu: Marecki60 do newsa: Na chłodno: Odór z budowy

„Realnie patrząc na to co dotychczas działo się w klubach ekstraklasy po odejściu większej ilości piłkarzy, to rewolucja w Lechu nie ma szans na powodzenie. Fakt, że w większości odejdą od nas nawet nie przeciętni, ale po prostu słabi piłkarze nie zmienia faktu, że zbudowanie drużyny, niemal od zera jest zadaniem bardzo trudnym i wątpię, żeby aktualny trener podołał temu zadaniu. Czy ktokolwiek jest w stanie to zrobić przy obecnym zarządzie i jego sposobie prowadzenia klubu, zwłaszcza jak chodzi o aspekt sportowy i wymagania odnośnie pracy piłkarzy? Osobiście nie wierzę, że Kolejorz zakontraktuje lepszych piłkarzy niż aktualnie grają, ale na pewno będą to piłkarze tańsi w utrzymaniu. Następny sezon można w zasadzie już spisać na straty. Dorze będzie jak chociaż da się ich mecze oglądać, ponieważ większość spotkań w tym sezonie to niestety była parodia piłki nożnej.
Nadzieja umiera ostatnia i tego się niestety musimy trzymać, albo przerzucić się na kibicowanie np szachistom…tempo prawie takie samo jak podczas meczy Lecha.”

Autor wpisu: Dula do newsa: Na chłodno: Odór z budowy

„Stawiamy na młodzież w szczególności tą z akademii. Super. Jak tej młodzieży idzie z rówieśnikami? Super. Jak grają na wypożyczeniach? Super. Teraz gdy młodzież ma najgorsze wyniki od lat trzeba na nią stawiać. Super. Całą odpowiedzialność za transfery zrzucają na Rząse, dni już ma policzone. Teraz sezon przejściowy. Super. Wychowankowie mają być siłą drużyny, tylko co lepszy zaraz będzie sprzedany dla bilansowania budżetu. Chcemy zdjąć presje z drużyny. Czyli co? Mówią wprost, że już o nic nie walczymy? Tylko kibice są niepoczytalni i wymagają trofeum w tak silnej lidze. Kibice mają wrócić na stadion, bo w każdym meczu będzie walka, szesnastolatkowie obijający się od stoperów jakiś Miedzi jak piłeczka od bilarda. Gdzie w naszej fizycznej lidze będą przestawiani jak pionki na szachownicy. Żeby mieli się od kogo uczyć niech zostawią Jevticia, Tomasika, Makuszewskiego. Jak nie sprowadzą kilku naprawdę dobrych zawodników to nie ma na co liczyć, a już mówią, że za transfery odpowiedzialność spoczywa na Rząsie, czyli szykują grunt przed kolejnymi wpadkami. Czym chcą teraz kusić zawodników? Płacić dużo nie chcą, kasy nie ma, bo zły Nawałka, bo źli kibice nie przychodzą tłumnie na stadion. Stadionem, prawie każdy klub w Polsce ma już duży stadion. Atmosferą, która znikła po 20 maja. Walką o trofea, chwila przecież my już nie mamy o nic walczyć, bo presja, bo silna liga, nie osiągalna konkurencja. Ostu, niestety chyba masz rację, wszystko zmierza ku upadkowi. Niestety, ale pochowany za tydzień trup, może szybciej powrócić niż nam się wydaje, a jego wygląd i odór po kolejnych miesiącach rozkładu będzie już nie doniesienia.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Na chłodno: Odór z budowy

„Odór z budowy wronieckiego szamba unosi się już nie tylko na Wielkopolskę, ale i na całą Polskę. Brecha się wiara nawet z najdalszych zakątków naszego kraju. Jak się skończy gra młodzieżą w Ekstraklasie mogliśmy się przekonać w sobotę, gdzie młodzi razem z przegrywami bez Tiby, Amarala i Gytkjaera w formie nie istnieli z przeciętnie grającą Cracovią, która po strzeleniu gola tylko zwalniała grę wiedząc, że ten zespół Lecha nie jest w żaden sposób w stanie zagrozić jej bramce. Młodzi owszem, są bardzo potrzebni w drużynie, ale muszą być ogrywani w takich warunkach w jakich kariery zaczynali Kędziora, Kamiński czy Kownacki. W mocnym zespole posiadającym liderów i jakościowo ogranych zawodników walczących o trofea. Natomiast w słabym klubie to nie ma prawa się udać. Przekonał się o tym chociażby ten Górnik do którego pseudozarząd chce nawiązywać. Inną sprawą są transfery. Bez koneksji Djurdjevicia, nie ma ostatnio też mowy o zaangażowaniu w transfery Juskowiaka Rząsa raczej nie da sobie rady. Jeśli by był zdolnym skautem, to już od dawna zarabiałby na tym zawodzie spore pieniądze. Wygląda na to że ci jego koledzy z Bałkanów nawciskają mu grajków których nie mogą pozbyć się ze swoich klubów. To będzie rewolucja w nieskończoność, która chyba skończy się samounicestwieniem klubu. W odróżnieniu od włodarzy Lecha na szczęście serwis kkslech.com ma plan na przyszłość, i można być pewnym że pomimo braku pucharów w tym roku on wypali. Znając nieporadność wronieckiego zarządu w kolejnym sezonie będzie potrzeba nam masę cierpliwości i dystansu do wronieckiego pasożyta, aby przetrwać kolejny sezon porażek i upokorzeń , mam nadzieję że rozgrywający się przy coraz bardziej opustoszałej arenie popisów naszych pseudokopaczy. Kiedyś okupant odejdzie, i znowu będzie normalność.”

Autor wpisu: Erwin do newsa: Na chłodno: Odór z kolejnej budowy

„Co tu komentować, czytając komentarze od dłuższego czasu widać, że zdecydowana większość nie spodziewa się poprawy, a wręcz przeciwnie staczania się w dół. Myślę podobnie jak większość z was, że młodych owszem wprowadzać jak najbardziej ale z głową i z doświadczonymi dobrymi piłkarzami. Gdyby zarząd zadeklarował, że stawia wszystko na jedną kartę (nawet kosztem czerwonego excela tzn. jakiegoś programu podobnego)i wydał grube bejmy na chociaż 3-4 konkretnych piłkarzy takich jak Tiba, którzy podnieśli by z marszu poziom drużyny to może zdałoby to egzamin, ale oni po prostu nie przedłużyli wygasających kontraktów i pieprzą farmazony, że należy odmłodzić zespół i dać szanse młodym tylko dla własnych celów tzn. nie wydać za dużo kaski i promować młodzież w celu sprzedaży za dużą kaskę, są ostrożni jak zawsze i to pokazuje jak im bardzo zależy na tym by cokolwiek wstawić do gabloty. Pozostaje nam przyglądać się jakie asy tutaj znowu trafią i jak będzie wyglądał „Nowy odmłodzony Lech”, ja myślę, że będziemy średniakiem, być może nawet w górnej ósemce ale na podobnym miejscu jak teraz, żeby tylko nie było jeszcze gorzej, chciałbym się mylić.”

Autor wpisu: John do newsa: Lech wśród nominowanych do firmy roku

„Monety.pl nominował Lecha jako firmę. Lech Poznań jako klub sportowy gdyby odnosił sukcesy to byłby nominowany gdzie indziej, gdzie indziej miałby swoich reprezentantów, w postaci piłkarzy czy trenera. O czym to świadczy, że jako firma jest świetnie a jako klub znacznie gorzej? W sporcie chodzi o wyniki, sukcesy, finanse powinny być w dużo dalszej kolejności. Świadczy to o tym, że są świetnymi biznesmenami, ale na sporcie to się nie znają, więc kwestiami czysto sportowymi powinien zająć się ktoś kto się na tym zna. Biznesmeni, mądrzy ludzie zdaje się. Nie mogli by pójść po rozum do głowy i zrozumieć, że sukcesy sportowe klubu Lech Poznań przełożyły by się na sukces finansowy, że da się to pogodzić i wszyscy byliby zadowoleni. Po prostu ci od finansów itd. niech się zajmują dalej swoją działką, ale kwestie sportowe oddadzą w inne ręce. Przecież gdyby Lechem od strony sportowej sterował kto inny to te wyniki co Lech osiąga od kilku lat, dało by się osiągnąć dużo mniejszym nakładem finansowym, nie wyrzucając kasy w błoto, tym samym firma byłaby nie 22 mln na plusie a 50 albo i więcej. Piast walczył o utrzymanie, za grosze wziął kilku graczy, i teraz ma kilkanaście punktów przewagi nad Lechem. Kulesza w Jagiellonii. Wywalacie przez swoją niewiedzę, głupotę, mnóstwo kasy. Ludzie z głową na karku robią wyniki podobne za kilka razy mniejsze pieniądze. Biorąc to pod uwagę, nie zasługujecie na tę nagrodę, ch*je nie biznesmeni.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Cracovią

„Poziom meczu obrazuje całą grę Lecha w tym sezonie – dno. Brak przygotowania fizycznego pociągnął za sobą krwawe żniwo, a nieobecność jednego Pedro Tiby uwidoczniła że jest to człowiek spajający tę drużynę i ciągnący za uszy resztę kolegów choć do jako takiej gry. Burić dostał dwa bo uratował obronę od łomotu. Reszta 1, dla Makuszewskiego skali zabrakło. Żuraw 1 – nie potrafił ustawić zespołu bez Tiby, a występujący na jego pozycji Gajos pokazał jak nie należy grać w piłkę. Mały plusik dla wychowanków, bo oni jeszcze się uczą, a Gumny, Klupś i Jóźwiak próbowali dać trochę jakości. Młodemu Marchwińskiemu zabrakło wsparcia doświadczonych kolegów. Jeśli jedynym pomysłem Żurawia na Lecha jest gra zorganizowana wokół Tiby to strach się bać co będzie w tych dwóch ostatnich meczach. Dziś Lech nie istniał na boisku.”

Autor wpisu: radikk do newsa: Analiza meczu z Cracovią + statystyki

„Mecz się odbył i tyle. Ofensywnie katastrofa. Piłkarze Lecha mieli totalnie wyj…e. Może gdyby w kilku sytuacjach zagrali bardziej z głową nawet by coś ustrzelili. Niestety było zawsze albo, albo. Albo za mocne albo za słabe podanie, młody Marchwiński szamotał się prowokując faule ( przez cwaniactwo piłkarzy Cracovii ). Grali bez wiary, jakby to był sparing. Gajos poszedł raz na przebój i OK ale na dośrodkowanie zabrakło mu siły po prostu. Oto obraz dzisiejszego Kolejorza. Jak tak dalej będzie to tegoroczny sezon w pierwszej ósemce będziemy wspominać ze łzami w oczach, bo przyszłość to walka o utrzymanie. Degrengolada trwa. Masakra.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. 100h2o pisze:

  Dziwne to „TOP 10”. Odgrzewane pyry. Nikt nie komentuje bo artykuły wybrane „po linii i na bazie”. Jak w komunie. Wszyscy się zgadzają ze sobą a będzie tak jak jest.
  Idealnie dobrany „chór wujów”.

  • Ten cykl nie służy do komentowania tylko do pokazania innym, głównie tym kibicom, którzy nie biorą udziału w dyskusji najciekawszych opinii innych kibiców (argumenty, przedstawienie swojego zdania, wyraziste opinie). Zresztą na początku jest napisane co to za cykl.

  • inowroclawianin pisze:

   A zmieniło się coś diametralnie w Klubie by komentarze były inne? Nie. Dalej dziadostwo i dalej brak perspektyw na kolejne sezony.