Młodzi lechici z powołaniami do reprezentacji

Na przełomie maja i czerwca 2019 odbędą się kolejne mecze reprezentacji narodowych. Powołania na zgrupowania łącznie trzech różnych kadr Polski otrzymało kilku zawodników Lecha Poznań. W tym gronie jest Robert Gumny, który 7 oraz 10 czerwca będzie miał okazję wystąpić w seniorskiej reprezentacji Polski.Polskę z Robertem Gumnym w składzie czekają dwa mecze w eliminacjach Mistrzostw Europy 2020. Najpierw w piątek, 7 czerwca, o godzinie 20:45 w Skopje nasza kadra zagra z Macedonią, a 3 dni później w poniedziałek, 10 czerwca również o 20:45 rywalem „biało-czerwonych” na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie Izrael.

W 28-osobowej kadrze Jerzego Brzęczka znalazło się wielu byłych lechitów w tym wychowanków. W gronie byłych piłkarzy Kolejorza z nominacją na dwa najbliższe mecze Polski są: Łukasz Fabiański, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Karol Linetty, Dawid Kownacki oraz Robert Lewandowski.

W kadrze U-19 będą mogli za to zagrać wkrótce Wiktor Pleśnierowicz i Kacper Andrzejewski z akademii Lecha Poznań. W rosyjskim Petersburgu „biało-czerwonych” czeka towarzyski turniej w którym Polacy 5 czerwca zmierzą się z Rosją, 7 czerwca z Kirgistanem oraz z Gwineą 10 czerwca. Zgrupowanie reprezentacji U-19 potrwa od 2 do 16 czerwca.

Z kolei od 25 maja do 1 czerwca potrwa obóz reprezentacji Polski do lat 15. Powołany bramkarz Kolejorza, Wiktor Nowicki może zagrać 28 maja przeciwko Finlandii, 29 maja z Węgrami oraz 31 maja ze Słowacją. Wszystkie spotkania towarzyskie odbędą się w Finlandii.

Robert Gumny w narodowych barwach
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. Sp pisze:

    Już widzę uśmiechnięte twarze gdy Gumny wchodzi zalicza asystę przy golu Lewego zarządu jak w głowie im sie wyświetla 10 baniek eurasow lub funtow, bo jeszcze w obwodzie młodzieżowka we Włoszech

  2. John pisze:

    Chciałbym się przekonać wreszcie czy Pleśnierowicz to nadaje się do gry czy nie.
    Nie wiadomo czy warto go liczyć do gry na ŚO od przyszłego sezonu czy nie.
    Taki Skrzypczak dostał szansę,i widać, że jest potencjał ,jeszcze nie na wielkie granie,ale z ławki czy na słabszego przeciwnika,czemu nie ,jeszcze kwestia zgrania ,większej pewności, przynajmniej coś wiemy.

Dodaj komentarz