Sonda: Kto jeszcze powinien odejść latem?

Po zakończeniu sezonu 2018/2019 z Lecha Poznań odeszło aż 11 piłkarzy, którym 30 czerwca 2019 wygasają kontrakty lub umowy wypożyczeń. W tym gronie jest też Mihai Radut z którym kontrakt ważny pierwotnie do końca czerwca przyszłego roku został rozwiązany za porozumieniem stron na co obie strony przystały już wcześniej.Niewykluczone, że nawet w lipcu z klubu mogą odejść kolejni piłkarze, którzy będą budzili zainteresowanie na rynku transferowym. Jeśli ktoś bardzo będzie chciał odejść wówczas Lech Poznań puści takiego zawodnika. Wykorzystując trwający już tzw. „okres ogórkowy”, czyli przerwę pomiędzy sezonami ruszamy na KKSLECH.com z nową sondą.

Dziś pytamy kibiców Kolejorza, kto według Was w pierwszej kolejności powinien jeszcze odejść z Lecha Poznań podczas tego lata? W sondzie do wyboru jest łącznie 6 możliwości odpowiedzi. W ankiecie znajdują się nazwiska takie jak Jevtić, Tomasik i Makuszewski, których pozostanie przy Bułgarskiej na jesień 2019 na 100% nie jest przesądzone.

Sonda jak zwykle potrwa tydzień i będzie dostępna tutaj oraz w „Śmietniku Kibica”. Jej wyniki przedstawimy jak zwykle za 7 dni w osobnym newsie. Wszystkich internautów KKSLECH.com zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na ten temat.Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <35 komentarzy

 1. Pioncha pisze:

  Tomasik i Makuszewski out. Klupś wypożyczenie ale z zagwarantowanymi minutami. Jevtić jeśli będzie dobra oferta i następca

 2. Kagame pisze:

  W pierwszej kolejności zdecydowanie Jevtić, który głównie jest hamulcowym w środku pola, rozgrywa 2-3 dobre mecze na rundę, w każdym innym zawadza. Drugi zdecydowanie Makuszewski. Klupsia też bym wypożyczył, a Tomasika wywalił, skoro jest Kostewycz i wraca Puchacz.

 3. J5 pisze:

  Ja uważam że wylecieć powinien Makuszewski . Starał się tylko i wyłącznie do momentu w którym dostał powolanie do kadry. Potem olał grę dla Lecha, a po kontuzji walczył o powolanie na MŚ. Kiedy nie otrzymał powolania to olał Kolejorza zupełnie. Czas już na niego

 4. Ziom018 pisze:

  Czas Makuszewskiego się skończył niestety to nie bieg na 60 metrów także pora pożegnać. W Darko jeszcze wierze ostatnia szansa do zimy ogarnie się to w przyszłe lato kilka baniek. Nie ogarnie to zima za frytki. Ale ma potencjał technikę ma wszystko brakuje tylko stabilizacji.

 5. robson pisze:

  Przede wszystkim Makuszewski. Jevtić też powinien odejść, ale musi być sprowadzony za niego jakiś wartościowy następca. Jeśli chodzi o Tomasika, to wszystko zależy na jaką pozycję szykowany jest Puchacz. Jeśli na lewą obronę, to Tomasik jest zbędny, ale jeśli na skrzydło, to z braku laku Tomasik może zostać.

 6. Bigbluee pisze:

  1. Makuszewski – średnia ocen (-1)
  2. Jevtic – stójkowy, baletmistrz, berliner driver, kebson and wóda academy. Czasami chce mu sie chcieć. Na takim zaangazowaniu mozna conajwyżej walczyć o wejście do pierwszej ósemki i o nic więcej. 100 meczów ocena (-1). Ostatnie 2 mecze na 5.
  3. Tomasik moze zostac jak przyjmie do wiadomości że jest ZMIENNIKIEM Kostevycha i nic więcej. Jesli nie przyjmie to z niewolnika nie ma pracownika. Może odejść.

 7. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Dałem Makiego.

 8. Bart pisze:

  Latem z klubu powinny odejść jeszcze dwie osoby: Piotr Rutkowski i Karol Klimczak. Amen.

 9. zinek pisze:

  Makuszewski wypad do Białegostoku.

 10. Rafik pisze:

  Maki i Tomasik.

 11. F@n pisze:

  Makuszewski przede wszystkim i ściągnąć nowego skrzydłowego i do tego wypożyczyć Klupsia. Skrzydła w poprzednim sezonie mieliśmy masakryczne.

 12. anonimus pisze:

  dla mnie Jevtic. Jeden mecz na sezon na plus na reszcie człapanie i dawanie kolejnej szansy. Pogonić lenia i imprezowicza póki jeszccze można zgarnąć jakąś kasę za Niego.

 13. John pisze:

  Tomasik.
  Dodał bym Maliszewskiego,ale ktoś w jego miejsce musiałby przyjść.
  Klupś mógłby pójść na wypożyczenie ale kto wtedy miałby grać na PS?
  Podobnie z Jevtićiem , zależy od oferty,ale w jego miejsce nie przyjdzie pewnie nikt ,a Jevtić nawet na lewym skrzydle może się przydać,tam też jest Jóźwiak tylko co gra w kratkę i młody Kamiński.
  Sprzedać , wypożyczyć jaki problem ,pytanie kto miałby grać???
  Tomasik out.Makuszewski też,Klupś na wypożyczenie ,Jevticia sprzedać.
  Jeszcze Cywka i Letniowski.
  10 odeszło, dodać tych 6 ,Timur,Gumny, Gytkjaer???
  19 ludzi można się pozbyć.Na tę chwilę ma przyjść 4-5 graczy,ilu musiałoby przyjść po odejściu 19 zawodników???

 14. MaPA pisze:

  W tej sondzie brakuje jednej pozycji która zdominowałaby pozostałe-ZARZĄD.

 15. Slawek1978 pisze:

  Darko Jevtić,Piotr Tomasik,Maciej Makuszewski

 16. 1971 pisze:

  Miałem problem który pierwszy , ale doszedłem do wniosku iż pierwszy aut to Makuszewski , następny to Tomasik a po nim Jevtić , ale przede wszystkim te dwie ofiary losu z zarządu .

 17. arek z Debca pisze:

  Makuszewski, niestety po ciężkiej kontuzji nie wrócił już do poprzedniej formy. Do tego doszła niepotrzebna nadaktywnosc na forach społecznościowych, która nie pomogła mu w powrocie do formy.

 18. Erwin pisze:

  Zdecydowanie Makuszewski, następnie Tomasik i jako trzeci Jevtić.

 19. Juliusz Cezar pisze:

  Postawiłem na Jevtic i Tomasika .
  Makuszewskiemu dałbym jeszcze szanse.
  A tak po za tym kto miałby grać w pierwszej drużynie sami młodzi nic z tego nie wyjdzie.

 20. Wasiu pisze:

  Darko Jevtić

 21. jarob pisze:

  Makuszewski. Obserwując go odnoszę wrażenie, że jemu się w dupie już całkiem przewróciło. Żadnego pożytku z niego nie ma, a zachowuje się jakby co mecz strzelał kastę decydująca o zwycięstwie. Te jego bezsensowne pady, po których następuje wymachiwanie łapami i spoglądanie na sędziego. Skrzydłowy, który bramki w sezonie nie strzela w słabej polskiej lidze. Po co go trzymać. Wg. transfermarketu jest warty 1 mln euro, Rutek powinien przewiązać go kokardką i za połowę tej kwoty oddać w pizdu.

 22. inowroclawianin pisze:

  Zaznaczylem Makuszewski, ale uważam, że powinien odejść również Tomasik i Jevtic. Po prostu trudno mi uwierzyć, że Jevtic zacznie się starać i będzie grać dobrze przez dłuższy czas. Kwota w granicach 3-3,5 miliona ojro powinna być ok za niego.

  • Ostu pisze:

   Nikt nie da za niego więcej niż 500 tyś euro…

  • 07 pisze:

   @Ostu – :) bez przesady

  • Siodmy majster pisze:

   @07-może jakieś Chińcyki , Katary czy inne nieżyty nosa dadzą więcej jak pół melona.W Europie tak jak pisze @Ostu nikt normalny nie da grosza więcej jak te pół bańki :(

 23. Radomianin pisze:

  Ja zaznaczyłem Tomasika. Jest cienki jak barszcz,mamy na lewą obronę zawodników. Plus uważam że Jevtic nadal ma coś w sobie, wiem że rzadko to pokazuje,ale teraz będzie grał o kontrakt zagraniczny czy też u nas kolejny więc myślę że będziemy go widzieć częściej w pierwszej trójce najlepszych graczy po meczu. Makuszewski mnie denerwuje i to bardzo.Ale ekonomicznie uważam że lepiej go nie oddawać za darmo. Sam chyba wie że nie jest tak dobry jak sam o sobie myślał i jeśli chce jeszcze dobrą kasę np. w Katarze czy gdzieś zarobić to musi zacząć dawać z siebie więcej. Myślę że pieniążki a dokłądniej zakręcenie obfitego kurka spowoduje u niego,, chęci” do biegania/

  Także Tomasik. Żegnam bez żalu a nawet z zadowoleniem.
  PS. Rutkowski wy….aj, to byłby najlepszy wybór :)

 24. Tadeo pisze:

  Zdecydowanie , Makuszewski jeden z tych który wspierał ekipę rządzącą szatnią i jego wypowiedzi w mediach , dyskwalifikują go do dalszej gry w Lechu.Jego zapał i zaangażowanie też już nie te same
  Skoro koledzy których wspierał pożegnali się z Lechem ,to czas i na niego.

 25. Ekstralijczyk pisze:

  Tomasik out bo w jego miejsce jest Puchacz.

  Maki out i ktoś w jego miejsce.

  Jevtić out i ktoś w jego miejsce.

 26. Siodmy majster pisze:

  Większość wymienia kilka nazwisk. Sonda jak zawsze przewiduje tylko JEDEN wybór.Dal mnie więc tylko i wyłącznie MAKUSZEWSKI.Już od wielu lat nikt mnie tak spośród piłkarzy Lecha nie wqrwiał jak ten fan białostockich żubrów.Niech spływa na wschód ganiać się z wilkami po lasach i słuchać kojącej uszy muzyki disco -polo ;) . Przy przysłowiowym tarciu chrzanu pokaleczy se paluchy.

 27. Milan pisze:

  Makuszewskiemu dałbym szansę. Gość otarł się o reprezentację. W dużej mierze kontuzja sprawiła, że bardzo obniżył loty. Jeżeli ma ambicje, a zakładam że ma, bedzie chciał wrócić do formy, która pozwoli znów znaleźć się w notesie selekcjonera kadry. Jevtić chyba jest zmęczony Lechem i Lech jest zmęczony nim, chyba że Żuraw ma pomysł jak go odbudować. Jeżeli powraca Puchacz dla Tomasika nie widzę miejsca w drużynie.

 28. Brutus pisze:

  Zdecydowanie Piothrek powinien odejść,ale on się nigdy nie poddaje.

  Tomasik,codo Makuszewskiego i Jevticia zostawić co najwyżej na rundę jesienną,jak się nie pozbierają,pozbyć bez żalu.