Lechowy Śmietnik Kibica 2019/2020

Śmietnik Kibica na KKSLECH.com – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy niezwiązane z polityką. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim pisząc nie tylko o futbolu! Dnia 24 maja 2019 roku został uruchomiony nowy, czysty Śmietnik Kibica na sezon 2019/2020.>> Archiwum naszego Blipa na Wykopie (grudzień 2011 – 7 września 2013) <<
>> Archiwum 1 starego „Śmietnika Kibica” (08.09.2012 – 13.05.2013, 8678 wpisów) <<
>> Archiwum 2 starego „Śmietnika Kibica” (13.05.2012 – 19.07.2013, 8661 wpisów) <<
>> Archiwum 3 starego „Śmietnika Kibica” (19.07.2012 – 29.10.2013, 7183 wpisy) <<
>> Archiwum 4 starego „Śmietnika Kibica” (29.10.2013 – 23.06.2014, 19712 wpisów) <<
>> Archiwum 5 starego „Śmietnika Kibica” (23.06.2014 – 20.01.2015, 19481 wpisów) <<
>> Archiwum 6 starego „Śmietnika Kibica” (20.01.2015 – 16.06.2015, 18073 wpisów) <<
>> Archiwum 7 starego „Śmietnika Kibica” (16.06.2015 – 10.01.2016, 17668 wpisów) <<
>> Archiwum 8 starego „Śmietnika Kibica” (10.01.2016 – 17.08.2016, 21896 wpisów) <<
>> Archiwum 9 starego „Śmietnika Kibica” (17.08.2016 – 07.06.2017, 24150 wpisów) <<
>> Archiwum 10 starego „Śmietnika Kibica” (07.06.2017 – 23.05.2018, 28490 wpisów) <<
>> Archiwum 11 starego „Śmietnika Kibica” (24.05.2018 – 24.05.2019, 25092 wpisów) <<
>> Profil serwisu KKSLECH.com na Twitterze <<Komunikaty KKSLECH.com oraz moderatorów do użytkowników (17.02-08.03):

– Prosimy komentować poszczególne sprawy w odpowiednich newsach, a nie pisać o tym w śmietniku. Śmietnik Kibica jest do rzeczy, których nie podajemy w newsach
– Śmietnik Kibica nie służy do dyskusji o polityce ani do wielbienia poszczególnych partii. Utarczki czy walki na ten temat nie będą tolerowane

Wkrótce na KKSLECH.com (17.02-08.03):

– Regularnie będziemy przyglądać się sytuacja Lecha w Ekstraklasie
– Przeanalizujemy i dokładnie opiszemy mecze z Jagiellonią, Górnikiem i Wisłą
– Zajmiemy się m.in. tematem młodzieży i rezerw rozpoczynających wiosnę 2020

Nie zabraknie też wielu innych newsów, artykułów czy tekstów na różne, czasem niezwiązane z Lechem tematy. Zapraszamy!

Kibicu, pamiętaj o tym (17.02-08.03):

– Trwa sprzedaż karnetów na wiosnę 2020 i biletów na mecz z Górnikiem (wtorek, 3 marca, godz. 18:00) oraz z Legią (sobota, 14 marca, godz. 20:00)

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020, godz. 18:05Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku

TWITTER
YOUTUBEkomentarzy 10 898

 1. John pisze:

  Taki news.
  W przypadku odejścia Makuszewskiego czy sprzedaży Jóźwiaka Lech rozważy skrócenie wypożyczenia Klupsia.
  Do Lecha może trafić jeszcze napastnik z Rosji.;-)))

 2. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Już jednego mamy z Rosji :) Starczy:)

  • tomasz1973 pisze:

   Z Rosiji to niech kupią Putina, mistrz propagandy, sądzę, że jest w stanie wmówić nam, że mamy tak dobrze w Lechu, że z 35 tys. na stadion przyjdzie. To będzie dla rutków strzał, który na pewno się zwróci.

   • Siodmy majster pisze:

    I koniecznie Ławrowa . To jest ruski Goebbels .Ten jebaniec nawet przewyższa swego cara w sowieckim łganiu i podłości !

 3. John pisze:

  Jeszcze odnośnie tego wystąpienia Klimczaka.
  Wydaje mi się, że pytany gdzieś wcześniej o te kwoty za Tibe (1mln €)i Amarala (1,5mln €)potwierdził, że tyle kosztowali.
  U Kołtonia przyznał,że w obu przypadkach wydali kilkaset tysięcy euro, nie 200-300 tys ale więcej.
  To samo dotyczy Crnomarkovicia, że za taki szrot zapłacono 500 tys euro, a Klimczak na to, no nie tyle nie zapłaciliśmy, gdyby wyglądał lepiej na pewno by nie zaprzeczył.
  Muhar też kosztował pewnie mniej, nawet nie te 400 tys.

 4. MARCINzKALISZA pisze:

  Na Fb dzisiaj widziałem śmieszny post i od razu pomyślałem sobie że to pewnie motto naszego zarządu,dlatego Wam go przedstawię.
  ,,Co się polepszy
  to się spieprzy
  -Co się zbuduje
  to się zrujnuje
  -Co się ustali
  to się obali
  Kibol Lecha musi mieć łeb i dupe ze stali”.
  Trochę zmieniłem😊, ale pasuje jak ulał do naszego zarządu.

  • Siodmy majster pisze:

   … Piothuś w dupę go kopnie
   Gargamel w łeb ten przywali
   by się kibole nie napalali
   na transfery , których nie będzie
   klub ma wszak inne sprawy na względzie
   Wszystko , co można z Lecha wyprzedać
   by zamiast polepszyć dało się zjebać
   A wy kibole przestać narzekać
   marsz do kolejki , na karnet czekać !!!

   • Ostu pisze:

    Jak ZWYKLE świetny text…
    Przypomniało mi się że zapomniałem Tobie odpowiedzieć, na zadane pytanie w innym wątku i teraz mam okazję…
    – U mnie ZAWSZE coś się mrozi….
    – Jeszcze NIGDY się nie zdarzyło by zabrakło..
    A co do ilości chłopa – to raczej kilkuset by nie wpadło bo… ja ZAWSZE w jakiejś mniejszości…
    A poza tym gdy sondowalem jakiś czas temu spotkanie „grupy inicjatywnej” to nawet 10 się nie zglosilo…

 5. Didavi pisze:

  Według szkockich mediów Lech złożył ofertę w ratach za napastnika Hibernians, Floriana Kamberi. Oferta została odrzucona. W tym sezonie, 18 meczów, 3 gole, 3 asysty. To wysoki 24 letni Albańczyk. W Szkocji gra już 3 sezon, ten sezon ma najsłabszy, w poprzednich strzelał więcej. Widać że szukają zawodników, głównie okazji za nieduże pieniądze, na wypożyczenie lub na raty, żeby nie płacić teraz, bo nie ma z czego.

 6. zinek pisze:

  Kurwa już nie wiem kto kłamie, Klimczak wczoraj mówił że jak Jóźwiak nie odejdzie to nie będzie transferów, dwa dni przed nim miał wywiad Henszel i mówił że czy Jóźwiak odejdzie czy nie to i tak będą transfery. Widzę że nasz Maciej już się też sprzedał tym kurwom z Wronek.

  • Peterson pisze:

   Cóż jest dorosłym człowiekiem ma pewne potrzeby ma pewnie rodzine na utrzymanie i dla każdego faceta utrzymanie rodziny na dobrym poziomie powinno być celem nadrzędnym no ale mam prawo go oceniać a oceniam go że sprzedał swoje nazwisko, swoją reputacje i swoją miłość do klubu za wronieckie srebniki. Czy to dobrze czy źle zostawiam do indywidualnej oceny

   • El Companero pisze:

    to po co 11 dorosłych facetów, z których każdy ma dzieci i żonę, zbiera się w kupę i mówi: załóżmy drużynę, zagrajmy o 1 miejsce i osiągnijmy coś. Skoro po pół roku każdy chce odejść. Jak chce się bawić w utrzymywanie rodziny, bo mu kilkanaście tysięcy za mało za bieganie po boisku to niech idzie do roboty za granicę albo założy firmę. I niech nie zostaje piłkarzem.

  • Grimmy pisze:

   Kłamie, nie kłamie, może zwyczajnie nie jest odpowiednio poinformowany. Maciej w Lechu odpowiada za szeroko rozumiane public relations, czyli podjął się iście karkołomnego zadania, praktycznie z góry skazanego na porażkę, bo ocieplić wizerunek tych dwóch doszczętnie skompromitowanych w oczach kibiców Lecha panów, to chyba nawet Goebbels by nie potrafił. Taki urok tej pracy. Musisz przedstawiać fakty tak, aby Twoi pracodawcy wypadali korzystnie mimo popełnianych gaf, lawirować na granicy kłamstwa, pozostając w obrębie dopuszczalnej interpretacji. A szefostwo nie ułatwia mu zadania, wręcz wsadza go co rusz na minę. Szczerze, nie wiem co w tym układzie atrakcyjnego widział Henszel. Stracić można wiele, a czy wiele zyskać? Może płacą mu kilka razy więcej niż poprzedni pracodawca?

   • bezjimienny pisze:

    A może po prostu chciał zrobić coś dobrego dla Lecha?

   • zinek pisze:

    Co tu dużo pisać, sprzedał się za Rutkowskie srebrniki, a tak deklaruje miłość do klubu a na każdym kroku broni Rutkowskich którzy na każdym kroku, każdym działaniem niszczą nasz klub. W tym klubie jest takie bagno że to głowa mała,huj z Henszelem, najgorsze jest to że kocioł się sprzedał, a oni mogli na każdym meczu mówić to co każdy z nas wie. Co zrobić też się sprzedali, a my dalej będziemy oglądać tą parodie pt. Klub według Rutkowskich.

   • Grimmy pisze:

    To powinien być realistą. Z takimi dwoma psujami, to on może co najwyżej garba się dorobić „robiąc dobrze dla Lecha”. Jego praca głównie polega na robieniu, żeby tych dwóch psójów dobrze wyglądało w oczach kibiców. A to syzyfowa praca. Moja opinia jest taka, że tylko dwie rzeczy mogą sprawić, żeby postrzeganie Lecha przez opinia publiczną zmieniło się na lepsze. 1. Dymisja dwójki naczelnych psujów – totalnie nierealne. 2. Lech musi zacząć wygrywać. Wygrywać trofea. Względnie nierealne. Nawet najlepsza praca wykonana przez Macieja i jego zespół, to para w gwizdek. Gdybym miał jego starania i wysiłki do czegoś porównać, to do chłopca stojącego na brzegu z szuflą, próbującego odszuflować wodę z powrotem do oceanu.

   • ryszbar pisze:

    zinek gdybym to ja dostał ofertę pracy w Lechu to pewnie skakałbym ze szczęścia, że mogę pracować w Lechu i dla Lecha. Rzuciłbym swój mały biznesik i dymałbym na Bułgarską. Nawet mając takich szefów a nie innych. Lech to jednak coś więcej niż tylko władze.
    Motywacje mogą być bardzo różne, nie zawsze związane z kasą.
    Swoją drogą to MH tłumaczył w którymś z wywiadów dlaczego poszedł do Lecha. Szczegółów niestety nie pamiętam.

   • Peterson pisze:

    Czy ja wiem Grimmy, mając szufle można przekopać kanał i połączyć 2 zbiorniki wodne. Mi to raczej przypomina włożenie ręki do ogniska na godzine. Wytrzymasz pierwsze chwile ale po minucie nie masz już dłoni

   • zinek pisze:

    Przecież dobrze wie że robią źle, a mówi że jest dobrze, i o czym tu dyskutować.

   • Grimmy pisze:

    @zinek,
    O to właśnie chodzi. Postrzeganie obecnych władz Lecha jest skrajnie negatywne. Ludzie widzą w nich największych szkodników, żadne pijarowe hokus-pokus nie odwróci tej tendencji. Obecne władze są doszczętnie skompromitowane, a jednym z obowiązków Henszela jest bronienie swojego pracodawcy w przestrzeni publicznej, wygładzanie krzywizn ich niepowodzeń i polerowanie powierzchni sukcesików. Niestety, obecny układ dotarł do miejsca z którego powrót wydaje się niemożliwy. Nawet jeśli Henszel będzie robił perfekcyjnie swoją robotę, to i tak jego wysiłki odniosą przeciwny skutek do zamierzonego, bo tych ludzi i tworzonego przez nich Lecha nie da się obronić. Nawet jeśli stanie na głowie, to, jak to się w Anglii mówi: najgłośniej w futbolu mówi boisko. A Lech na boisku się od dawna kompromituje. Maciej podjął się samobójczej misji. Samobójczej jeśli chodzi o jego wiarygodność i poważanie wśród kibiców Lecha (wiem, że dla niektórych ludzi coś takiego nie ma żadnej wartości i mnie tutaj wyśmieją). Rutkowski z Klimczakiem skompromitowali Lecha, skompromitowali siebie, skompromitują i Henszela.

   • bezjimienny pisze:

    Tu oczywiście jest sporo racji, natomiast w tekstach Henszela sprzed zatrudnienia w Lechu nie widziałem tekstów anty-rutkowych, więc wątpię by chciał wtedy ich zwalczać i wywalać z klubu.
    Natomiast spójrzmy na to w ten sposób, rzecznika prasowego Lech mieć musi. Z perspektywy Henszela i z perspektywy Waszej: lepiej, żeby tę funkcję wykonywał ktoś dobry, czy ktoś kiepski?

   • Grimmy pisze:

    @bezjimienny,
    A tutaj się z Tobą zgodzę. Dla dobra Macieja, mam nadzieję, że Lech zacznie wygrywać i rozwijać się, wbrew wszystkiemu: oczekiwaniom, ruchom kadrowym, faktom, logice. Jest to jedyna rzecz, która może kibiców przekonać. W innym przypadku, nawet najlepsza praca wykonana przez MH będzie tylko zaogniać sytuację. Szczególnie, jeśli gołym okiem kibic będzie widział, że jest źle, a czytał/słyszał, że jest dobrze. Tak działa public relations. Ignorujesz negatywy, skupiasz się na pozytywach. Mam więc nadzieję, że w Lechu będzie iść ku lepszemu. A choćby przez sam wzgląd na MH. Szkoda, żeby praca dobrego specjalisty i człowieka z Lechem w sercu szła na marne.

 7. ryszbar pisze:

  Ciekawostka. W meczu rezerw dwie bramki Sobola + zawodnik testowany na pozycji bramkarza.

  • Grimmy pisze:

   Sobol bardzo mi się podobał w CLJ. Na tle rówieśników prezentował się wręcz wybitnie. Mam nadzieję, że chłopak szybko wróci na dobre tory. Już latem w Odrze Opole miał niezłe wejście, gdy w sparingu strzelił dwie piękne bramki. Pózniej złapał kontuzję i całe pół roku zmarnowane, bo po powrocie do zdrowia nie mógł odzyskać formy.

   • Rafik pisze:

    Co go nie zabije to go wzmocni! Mam nadzieję że w jego przypadku tak będzie. Szkoda że nie zabrali go na obóz skoro Tomczyk kontuzja. Nigdy nie zrozumiem myślenia zarządzających LECHEM!?

 8. MARCINzKALISZA pisze:

  Kibice Arki wypowiadają bojkot, powodem jest fatalnie prowadzona polityka klubu, proszą także o nie kupowanie karnetów na rundę wiosenną. U nas też jest fatalne zarządzanie, a co mecz mobilizacja ma być pełny stadion. Czemu u nas nie można się tak zjednoczyć? Tylko wszyscy są podzieleni.

  • bezjimienny pisze:

   Po pierwsze- ciekawe ile wytrzymają, mam wrażenie, że jednak wiosną na trybunach będą.
   Po drugie- oni mają jednak jakiegoś poważnego sojusznika.

  • Rafik pisze:

   Te wszystkie bojkoty to śmiech na sali! Potrzebne jak w du.. Nie przypominam sobie aby w jakimś klubie pomógł. Oczywiście jest to jakaś forma protestu tyle że bez efektu końcowego.

   • MARCINzKALISZA pisze:

    Z tego co ja sobie przypominam to legii bojkot pomógł jak właścicielem było ITI. Z tego co pamiętam doszło do zmiany właściciela.

   • bezjimienny pisze:

    Ok, ale w Legii to właściciel poszedł na wojnę z żyletą, a nie odwrotnie.

   • tomasz1973 pisze:

    legła – ITI

   • Erwin pisze:

    Nie dziwie im się, kolejny synek bogatego tatusia bawi się w prowadzenie klubu i chyba miał 21 lat obejmując Arkę, podjął kilka dziwnych decyzji jak z trenerami, wysoko opłacanymi szrotami z zagranicy czy wywaleniem prezesa, nawet miasto wstrzymało finansowanie popadającej w długi Arce której właściciel mieszka na stałe w stolicy i gdzieś nawet wyczytałem, że ma matkę z Poznania i kibicował Lechowi, a nawet w kotle bywał.

  • Pawel1972 pisze:

   W Arce można. U nas:

   W Kotle tańce, w Kotle krzyki
   tak się bawią sprzedawczyki.

 9. Grimmy pisze:

  Gol Bednarka w meczu przeciwko Wolverhampton. Wiadomo, że bramki i asysty to nie jest najważniejsza kwestia, kiedy mówimy o środkowym obrońcy, ale jednak trochę mu tego brakowało. Dobrzy stoperzy, groźni przy stałych fragmentach gry, potrafiący dorzucić po kilka bramek w sezonie, to łakomy kąsek na rynku.

 10. Ostu pisze:

  Od jakiegoś czasu pilnie przyglądam się pewnemu klubowi z Bawarii… czasu mamy dużo w okresie ogórkowym to mogę to porównać z działaniami pewnego klubu z Wielkopolski… I TYLKO z pozoru Wszystko te dwa kluby różni…
  Ale tylko z pozoru, bo w ujęciu zagregowanym – dominacja finansowa , wybór trenerów, „wzmacnianie” pierwszej drużyny czy inne decyzje personalne jasno wskazują że te dwa kluby mają z sobą wiele wspólnego i podążają BARDZO podobną drogą…
  Oczywiście różni „wyważeni” rzuca się zaraz na mnie że „pierdolę głupoty” – a może zleją po prostu mój komentarz – ale jeśli się porządnie przyjrzeć…
  Zapytacie – „co to ma wspólnego z problemami Lecha ?”
  Otóż z pewnej perspektywy, przy pewnych warunkach brzegowych i założeniach początkowych ciąg decyzji wydaje się prawidłowy – dla podejmującego decyzję..
  I tu mamy właśnie przypadek Zarządu Lecha…
  A jeśli weźmiemy pod uwagę, że oni – zwłaszcza ten jeden – porownuja się do Karla to nie dziwi, że nie schodzą z „obranej drogi”
  Drogi pełnego zaufania do swego własnego myślenia do swoich własnych wyobrażeń na temat nich samych…
  Problem w tym, że w przeszłości pewne kluby już szły tą drogą i wiadomo jak to się skończyło – a przecież każdy z nich był prowadzony wedle „bardzo przemyślanych założeń”… I należałoby jednak pewne wnioski z historii i z przykładów teraźniejszych wyciągnąć…
  I tak jak my jesteśmy kibolami mimo wszystko tak i ja upatruję jedynej nadziei że Młodzi zaczną grać mimo wszystko…
  Pisałem już o tym kiedyś ale w chwili obecnej to nasza jedyna nadzieja i mimo wszystko będę się jej trzymał – bo gdyby moje przewidywania – wynikające z logicznego myślenia miały się spełnić to…
  Zresztą wiele razy o tym pisałem…
  A przesłanki do tego żeby zakładać że młodzi zaczną grać mimo wszystko – i to nawet bez „szybkich wzmocnień” – są…
  I to jest takie moje „miałem sen…”
  I pytania są TYLKO dwa
  – czy tylko ja „miałem sen” – jak doktor King
  – czy są inni „widzący” te przesłanki…
  Ja rozumiem, że to nie temat na Karnawałowy Weekend ale tak właśnie myślę…

  • Ostu pisze:

   p.s. – i już mi się nie chce komentować decyzji i działań zarządu – tak jak przestałem pisać komentarze na temat Żurawia – bo to co się stanie z Lechem jest niejako wbrew zarządowi…
   I nawet jeśli Lech osiągnie Sukces Sportowy „mimo wszystko” – mimo zarządowi – to i tak Piotrek się do tego „przypnie”…
   Poczekam
   Popatrzę
   Się napiję…

   • Kuba pisze:

    No no no… nieźle :) Czyli porażki to oczywiście wina zarządu, za to sukcesy to „pomimo zarządu” :)

  • aaafyrtel pisze:

   ten king to miał dream, czyli w kontekście marzenie, a nie sen…

   • Ostu pisze:

    No właśnie, że tu nie chodzi o coś bardzo odległego, nieosiągalnego jak marzenie, które się spełni albo nie…
    Tu raczej chodzi o „pewną” wizję – „wizję”, która się wydarzy „na pewno”…
    A więc wolałem to nie dosłownie​ przetłumaczyć jako „miałem sen…”

 11. aaafyrtel pisze:

  kubacki pierwszy po pierwszej serii u szkopów… pełno naszych flag na trybunach, tam więcej wiary niż na naszych meczykach…

 12. Grossadmiral pisze:

  Haaland show coś wspaniałego za to już widać że niestety Piszczu fizycznie i szybkościowo zaczyna odstawać

 13. aaafyrtel pisze:

  kubacki wygrał u szkopów!

 14. tomasz1973 pisze:

  A Kubacki bije rekord Małysza i Stocha w liczbie kolejnych miejsc na podium! Brawa za dziś, brawa za rekord!

 15. John pisze:

  Skoki oglądam od czasów Małysza.
  Widziałem pewnie z 90% wszystkich konkursów.
  Pojawił się Stoch, wiadomo było, że talent, ale nikt nie myślał, że może dorównać Małyszowi,wypłynął, zaczął odnosić sukcesy znacznie później.
  Nigdy w życiu nie pomyślałbym, że taki Kubacki wygra MŚ,TCS i 7 razy z rzędu będzie w stanie stanąć na podium w zawodach PŚ.

 16. deel pisze:

  Obejrzałem to widowisko medialne jakim był wywiad pana Kołtonia z naszym nie(d)ocenionym prezesem. Nihil novi. Jasne, że to uciekanie wzrokiem od ostatniego medalu mistrza Polski było wymowne, to czytanie z planu 2020 tylko tych pozycji jakie się udało zrealizować zabawne. Czekałem jednak na treści związane z przyszłością Lecha! I dwie padły. Tylko dwie. Pierwsza, ta dobra, dotyczy murawy na stadionie – ma być hybrydowa. Co prawda nie wiadomo dokładnie kiedy bo terminy nie padły, ale jest to deklaracja ważna i ze wszech miar potrzebna jest taka murawa na naszym stadionie. Drugą ważną moim zdaniem deklaracją było odcięcie się prezesa od zachodnioeuropejskiego systemu szkolenia i funkcjonowania klubu. Stwierdził on bowiem, że na zachodzie to jak nie umiesz po angielsku albo masz jakieś problemy to ciebie odstrzelą, a my damy wsparcie – nauczymy języka, damy psychologa, poczekamy… „I tak do zajebania” cytując klasyka. Spore grono forumowiczów zapoznało się z tekstem, w którym przedstawiłem swój sposób na powrót, w miarę szybki, Lecha na szczyt polskiej ligi i w miarę udaną rywalizację w Europie. Deklaracja prezesa nijak się ma do tej koncepcji i co gorsza, moim zdaniem, powoduje całkowite zakopanie się w rodzimym kurwidołku. Bez perspektyw, bez szans, bez przyszłości. Oczywiście mam świadomość, że prezes reprezentuje klub i właściciela. Mają prawo do takiego dysponowania klubem jak zechcą a mnie i ludziom reprezentującym inne poglądy na sposób osiągnięcia, wspólnego mimo wszystko celu jakim będą sukcesy Lecha w przyszłości, nic do tego. Pozornie. Bo jaki jest sens prowadzenia klubu kiedy nie ma kibiców na stadionie? Co prawda redaktor Kołtoń zapytał o frekwencję ale prezes zachwycony odpowiedział, że Lech ma najlepszą oglądalność w TV! Jaki klub taki prezes. Nie sądziłem, że dekadenckie podejście jakie reprezentuję w kwestii odwiedzania stadionu na Bułgarskiej, będzie polem do zachwytu dla prezesa Lecha! A może o to właśnie chodzi? Na stadionie tego nie zrobisz: oglądasz mecz i się denerwujesz, a siedząc przed TV możesz zmienić kanał a kasa i tak będzie wpływać do klubu. Perpetum mobile. Rzeczywiście zwiększenie wpływów z praw telewizyjnych jest jednym z nielicznych sukcesów pana Klimczaka.

  • Wlkp. pisze:

   Ani Tiba ani Amaral nie kosztowali tyle ile plotka niosła nie 100 czy 400 tyś ale mniej niż 1 mln. bo kilkaset tysięcy …

  • Ostu pisze:

   No widzisz #deel – to jednak dobra koncepcja była, by mecze przenieść do Wronek…
   – brak presji trybun
   – mniejsze koszty
   – „sami swoi” na trybunach
   – klub wraca do „korzeni”
   – wzrastają obroty w okolicznych knajpach
   – wlasciciel spełnia aspiracje mieszkańców Wronek
   No i racowisko co 2 tygodnie
   I na koniec taka uwaga – każda organizacja – nawet przestępczą ma swoją słabą stroną – księgowego…
   Nawet Al Capone wpadł gdy dorwali „księgowego” i jego księgi…

   • deel pisze:

    Jak najbardziej chciałbym się z Tobą nie zgodzić! I kiedy poszukuję kontrargumentów dla zaprezentowanej przez Ciebie wyliczanki to stwierdzam, że masz rację. Tak, sam napisałem, że stadion we Wronkach spełnia wszelkie wymogi aby zastąpić B17. Na początku Lech miał ciągnąć w górę markę Amica. Tak jak wcześniej klub o tej nazwie. To się nie stało. Chyba dlatego, że sama marka Amica olewała klub jaki sponsorowała. Powrót do korzeni kojarzy mi się z obniżeniem statusu zarówno klubu Lech Poznań jak też skojarzonej z nim marki Amica. Słowem kluczem jest tutaj wiarygodność. A właściwie jej brak. Jak napisałem: dostrzegam zaściankowość działań władz klubu. Masz oczywiście rację, że działanie zarówno organizacyjne jak też marketingowe cechujące włodarzy klubu jest zorientowane na mikroekonomię regionu, a właściwie miejscowości o nazwie Wronki. Zarówno termin makroekonomii jak też wyrwanie się z tej zaściankowości przerasta możliwości włodarzy Lecha. Nie da się przełożyć działań na poziomie Wronek na poziom miasta stołecznego jakim jest Poznań. Pomijam milczeniem wątki zagrożone paragrafami. To działa tylko do poziomu możliwości jednostkowych oraz otoczenia w którym przychodzi im działać. Tylko, że mnie jako kibica guzik to obchodzi. Mam swoje korzenie związane z klubem i odnoszę się do jego sukcesów. Widzę, że to co dzieje się obecnie, znacznie odbiega od podejścia jakie prezentowali włodarze w czasach kolejowej dominacji. Pośrednio, jako kibol brałem udział w tryumfach lat 80. i 90. Później serwowano nam wyłącznie słabość ekonomiczną jaka przekładała się na słabe wyniki w lidze. Wielu z nas postrzegało przejęcie klubu przez klan Rutkowskich jako powrót do czasu stabilizacji i w perspektywie powrót do czasów sukcesów. Fuzja obu klubów dała nadzieję. Coś pozytywnego się działo. Daliśmy temu legitymizację. Zadziałało. Było jak w latach minionych. Dzisiaj nic z tego nie pozostało. Albo Lechowa młodzież poprowadzi nas do sukcesów, albo pogrzebie koncepcje klubu.

 17. Wlkp. pisze:

  Na tvp.sport podają, że Tomczyk przenosi się do Wisły Kraków.

  • Grossadmiral pisze:

   to skoro kasy nie ma a Sobola nie chcieli wziąć to mozliwe ze jakiś napastnik jest blisko i może faktycznie jakiś rusek z tym ze pewnie jakiś co ma dwie lewe powykręcane

   • John pisze:

    Nie jakiś rusek, tylko swój rusek,ten wypożyczony, Timur. ;-)

   • Wlkp. pisze:

    Spokojnie jak było 3 do grania jesienią nikt kontuzji nie złapał to pomyśleli po co nam tylu trzeba upchnąć jednego …. A na wiosnę czego nie życzę Gytkjaer złapie uraz i się posypie atak …

 18. tomasz1973 pisze:

  A w Kazani Jastrzębski Wegiel pokonuje wielki Zenit 3-2 !!!! I UWAGA, przegrywaliśmy w taibreku 9-14, wygraliśmy 16-14!!! NIESAMOWITE, ja tego jeszcze w swoim życiu nie widziałem, a siatkówki naoglądałem się wiele!

 19. John pisze:

  Z tym napastnikiem zapewne sprawa wygląda tak,że Tomczyk złapał kontuzje i został tylko Gyt.
  Teraz kogoś, byle kogo trzeba znaleźć i stąd te oferty, 200 tys € w kilku ratach.

 20. zinek pisze:

  Lech jest zainteresowany Niką Kacharava, ja byłbym bardzo zadowolony jakby on do nas trafił.

  • Grossadmiral pisze:

   Gdzieś tam kilka tygodni temu pisałem o nim że warto pomyśleć bo mu sie kontrakt konczy i taki najgorszy to nie jest

  • Siodmy majster pisze:

   Z Gruzinów to w stu procentach w polskiej ekipie sprawdził się tylko … GRIGORIJ SAKAASZWILI ;)))

  • Didavi pisze:

   Jeszcze nam tylko tego faceta na szczudłach brakuje do tego cyrku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego jesteśmy nim zainteresowani od tylu lat. Poza tym, że się potrafi przepchnąć nic mnie w nim nie przekonuje. My potrzebujemy mobilnej dziewiątki, a nie 2 metrowego gościa, którego trzeba będzie trafić piłką. Na dobitki jest jeszcze Gytkjaer. Trzeba sprowadzić kogoś o innym profilu.

   • Siodmy majster pisze:

    @Didavi -Masz oczywiście rację .Atak w klubie musi składać się z graczy o różnej charakterystyce. Nam potrzeba małej , zwrotnej i szybkiej” pchły ” skoro mamy już Christiana. Tak jak np. Napoli ma Milika -tarana i Mertensa -pchłę .
    Chyba ,że ten gruziński drągal do ciągnięcia armaty w marszu ma …zastąpić Gytkjaera .Wtedy nie mam dalszych pytań i zabieram się za pisanie jakiegoś wierszowanego nekrologu

   • Grossadmiral pisze:

    Wysoki napastnik zawsze się może przydać chociażby do zagrożenia przy stałych fragmentów zresztą Nika dość regularnie strzela ma do tego plus ze nie jest taki stary no i za darmo hit to na pewno nie jest ale na bezrybiu i rak ryba

   • Grimmy pisze:

    Wyrażę nieco odmienną opinię. Pamiętam go z gry w Koronie w sezonie 17/18, jak kręcił obrońcami, w tym tymi z Lecha. Pomimo wysokiego wzrostu i tyczkowatego wyglądu, facet miał przyzwoitą technikę użytkową i całkiem niezłą koordynację ruchową. Wykręcił też bardzo przyzwoite liczby, bo w 26 meczach miał 7 bramek i 8 asyst. Taki dla mnie bardziej typ pod Zaura. Może jedynie wolniejszy. Popatrzyłem sobie na statystyki na Cyprze i co jest optymistyczne, to dalej wykręca przyzwoite liczby. W tym sezonie 5 bramek i 4 asysty w 11 meczach. Dużo nędzniejszego królika może nam Piotr Rutkowski wyciągnąć z kapelusza. Pamiętajcie, że brat Karla Muhara, Marko, jest napastnikiem… Co do Niki, to chciałbym tylko podzielić się z Wami jedną z wielu mądrości wuja Stefana. Mianowicie, jeśli do mediów dociera przeciek, że Lech się kimś interesuje, to znaczy, że Piotr już poległ na polu negocjacyjnym i temat jest nieaktualny. Gdyby jednak miał tu przyjść Niki, to w obecnej sytuacji klubu, ten ruch byłby całkiem przyzwoity.

   • Michu73 pisze:

    Podpisuje się pod opinią Grimmiego. Gdyby udało się zakontraktować Kacharave, to naprawdę byłoby nieźle😳

   • Bart pisze:

    Siódmy, ale Gytkjaerowi daleko do
    „tarana”. Taranem to był Robak albo Zaur albo nawet Nicki Promille. Gytkjaer to zupełnie inny typ napastnika, to elegancki cichy zabójca.

    Co do samego Kaczarawy, z Korony pamiętam go jako piłkarza wyjątkowo skoordywanego jak na swoje gabaryty który potrafił fajnie dograć i którego piłka się słuchała. Pamiętam że w meczu z nami zrobił akcję w której jak tyczki minął ze czterech naszych obrońców i piętą wystawił Kiełbowi patelnię. Transfer mógłby to być nawet przyzwoity. Lepszy taki napastnik który był sprawdzony w naszej lidze i który ciągle robi liczby niż Timur czy Khoblenko, ujmijmy to w ten sposób. Tylko skoro Lech już ze trzy razy robił pod niego podchody, to świadczy to że albo oferty Lecha były śmiesznie niskie albo sam zawodnik nie wykazywał zainteresowania takim ruchem. Tak czy inaczej, nasuwa się wniosek że marne szanse powodzenia. #NieDaSię, jak to w Lechu. Nie dało się namówić Salamona na powrót do Lecha, nie dało się ściągnąć Nikolicia, Prijovicia, Gyuecso, Carlitosa. Po prostu się nie da i chuj. Tak sobie myślę że Ivanowi powinniśmy bić pokłony za to że namówił Tibę i Amarala na Lecha. Gdyby za te transfery brali się wyłącznie klubowi janusze biznesu, to tych dwóch byśmy zobaczyli jak świnia niebo.

  • Ekstralijczyk pisze:

   O zainteresowaniu Kaczarawą pisał Stanowski i Damian Smyk.

   Ten drugi napisał, że to już drugie albo trzecie podejście pod niego.

  • Ekstralijczyk pisze:

   O zainteresowaniu Kaczarawą pisał Stanowski i Damian Smyk.

   Ten drugi napisał, że to już drugie albo trzecie podejście pod niego.

 21. pewniak pisze:

  Gdzieś na lechpoznan.pl śmignął mi w dzień artykuł, którego wieczorem już nie mogłem normalnie znaleźć na ich stronie, bo najwidoczniej został teraz przez nich zepchnięty w czeluści internetu.
  Link, który znalazłem po usunięciu artykułu (wciąż można go odkopać): https://www.lechpoznan.pl/en/aktualnosci,2,nowoczesny-symulator-w-akademii-lecha,34379.html
  Słowa Klimczaka, które nie pozostawiają wątpliwości, o co chodzi tym ludziom. Nie o sukces sportowy, ale o promocję i sprzedaż wychowanków:
  „Cieszymy się z tego, że możemy wykonać kolejny krok pozwalający na rozwój klubowej akademii. Jest ona przez nas traktowana priorytetowo (…)”
  Czyli nie pierwsza drużyna, nie sukces sportowy, tylko wychowywanie piłkarzy, którzy są przygotowywani do spieniężenia. Jak coś uda się po drodze ugrać to o.k., ale niekoniecznie, bo to akademia jest priorytetem (czyli: forsa, forsa, forsa). No bo inwestujemy duże pieniądze w młodych ludzi, aby zwrócili się podczas okienek transferowych i przynieśli jeszcze większe pieniądze, które zainwestujemy w akademię (no bo przecież nie w pierwszy zespół)
  Kurwa!
  Wszyscy podniecają się Lechową młodzieżą. Jest zajebiście! A przecież nawet nie prowadzimy w Pro Junior System…
  Na teraz strategia jest taka, że WSZYSCY mają się UCZYĆ… Młodzież ma się uczyć (wiadomo). Ci ściągani z transferów (do 25 lat, z małych klubów) mają się uczyć (a jak już się ewentualnie nauczą, to przecież można ich dobrze sprzedać i wtedy wziąć nowych, którzy mają się uczyć). Sztab szkoleniowy też ma się uczyć! A jak już się coś nauczy, to albo ich zwolnimy, bo właśnie wpadnie w kryzys, albo sami dojdą do tego, że taka praca nie ma sensu i trzeba odejść do klubu gdzie są jakieś ambicje. Więc znowu weźmiemy nowych, którzy będą się uczyć!
  Po co przepłacać i brać dobrych trenerów, co już coś w życiu osiągnęli? Oni przecież potulni nie będą. I szybko zdemaskują super-strategię Zarządu.
  A jakby co, to przecież Rutek z Rząsą zawsze mogą wymyślić nową strategię, np. teraz stawiamy na starych Ukraińców, bo ich futbol jednak stoi na wyższym poziomie, więc mogą nas w Polsce wywindować ponad przeciętną, a młodych Ukraińców weźmiemy do akademii i będzie cacy! (żeby nie było – absolutnie nie jestem rasistą, czy nacjonalistą, szanuje naszych sąsiadów i nie mam absolutnie nic przeciwko nim). Po prostu kurwica mnie strzela na te ciągłe zmiany strategii, które na nic się nie przekładają, a robią zwykłym kibicom zamęt w głowie.
  Nasi genialni włodarze wprost przyznają, że chodzi tylko i wyłącznie o kasę za wychowanków, albo za zawodników wyciągniętych za grosze z małych zagranicznych klubików, którzy (być może) odpalą i uda się ich korzystnie sprzedać, a jak nie to i tak chuj z tym, przecież mieli się tu tylko uczyć i opcją wkalkulowaną było, że takie transfery mogą się nie udać.
  Prawdziwy kibicu: Nie łudź się, że Zarząd kiedyś się obudzi! Takiej opcji nie ma! Oni żyją we własnym matrixie! Mają własne wyobrażenie rzeczywistości, której ty nie pojmiesz bez wzięcia pigułki, które oni biorą już od dawna! I ta degrengolada będzie trwała… aż chuj nas strzeli i się obudzimy w niższej lidze…

  • Siodmy majster pisze:

   @ pewniak -Wszyscy się mają UCZYĆ i robią to .Tylko te dwa arcy barany ( bo jest tam jeszcze od cholery zwyczajnych baranów ) nie muszą . Nie muszą to i się NIE UCZĄ ! Łatwiej kuźwa konia nauczyć haftowania podczas chodzenia po linie rozpiętej nad kraterem wybuchającego wulkanu niż tych dwóch kolesi CZEGOKOLWIEK !

  • Wlkp. pisze:

   Gargamel jak polityk w Prawdzie Futdbolu lawiruje – po prostu trzeba punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie odczułem krzty szaleństwa, szczypty nonszalancji i zadziorności w planach zarządu.

 22. Grimmy pisze:

  Dla poprawy nastroju w niedzielny poranek, francuski profil, Mercato en français@Mercato_FR_, podał w ostatnich dniach, cytuję:
  „Marcus #Rashford pourrait porter le maillot de Lech Poznan. Une opération estimée à 216k€. (via Le Pays Roannais)”

  To nie koniec, jeszcze to:
  „Marco #Reus est sur le départ, direction Lech Poznan. Coup total de l’opération : 7,5m€ : une aubaine. (via Patrick Balkany)”

  I co, biedaczki forumowe, kto jest teraz debeściak, a kto Janusz biznesu? Wy tutaj hejtujecie zarząd, krytykujecie, wybrzydzacie, marudzicie, a na wiosnę w na skrzydłach będą w Lechu zasuwać Marco Reus i Marcus Rashford. Przy takich asystentach, Gytkjaer strzeli 50 bramek na wiosnę, a Lech zostanie mistrzem już po 3 kolejkach! Nie zmyślam, tak będzie. Trochę mnie dziwi, że zarząd chce nagiąć swoją strategię pod Reusa, w końcu ma więcej niż 26 lat. Ja tam sztywno trzymałbym się reguł, w końcu to one (reguły) kształtują i określają Cię jako człowieka. No ale, nikt nie jest doskonały. Brawo zarząd, brawo doskonałe zarządzanie, brawo wielkie transfery. Brawo, brawo…Brawo!

  • Bart pisze:

   Próbuję sobie wyobrazić jak Reus klepie z Muharem w środku pola i od takiej abstrakcji moje zwoje mózgowe płoną

  • Siodmy majster pisze:

   @Grimmy -ja tam żabiego języka ni w ząb nie kumam . A Ty ? Jeśli dobrze przetłumaczyłeś to super ;) ale może też nie kumasz i tam piszą ,że Rashford wypił piwo porter o nazwie Lech Poznan i kosztowało 216 koła euro ( stać go ) natomiast Marco Reus zmierza w kierunku Lecha Poznan na operację do REHA . Ale aż taka kontuzja ,że siedem i pół miliona euro ? Jezu , co on ma urwane ? Pociąg zmielił go razem z autem ?

   • aaafyrtel pisze:

    wpisz tekst do translate google… zapewne choć trochę się rozjaśni…

   • Grimmy pisze:

    To musi być jakiś bot tłiterowy kojarzący na chybił trafił piłkarzy z losowymi klubami podając przypadkowe kwoty transferowe. Przypadkowość i losowość informacji w tych tłitach jest tak groteskowo absurdalna, że to musi robić maszyna losująca. Nawet cienia wiarygodności nie ma w tych tłitach, więc zapewne człowiek tego nawet nie nadzoruje.

  • Grossadmiral pisze:

   Marcus Rashford nie przyjdzie złapał kontuzję a był tak blisko:D

 23. Wlkp. pisze:

  Dani Ramirez na celowniku Lecha. Piotr Koźmiński, dziennikarz „Super Expressu”, poinformował, że Lech Poznań złożył oficjalną ofertę za 28-letniego pomocnika i chce go wykupić z ŁKS-u jeszcze w zimowym oknie transferowym.

  Przecież to zawodnik który nie wpisuje się w ramy określone przez zarząd ?

 24. aaafyrtel pisze:

  ów frankowski, tomasz frankowski, piłkarz, który poszedł w politykiery i wylądował w parlamencie europejskim, był jednym z 20 krajowych posłów, którzy poparli byli rezolucję tego ciała w sprawie praworządności w moim kraju… czyżby ten typ aż tak mało rozumny był…

  swoją drogą nazwiska owych typów z tej dwudziestki to znamienna lektura jest…

  • Lolo pisze:

   Znaczy pisior jesteś i bliżej ci do rydzyka niż Owsiaka. Koniec. To nie jest forum polityczne

   • aaafyrtel pisze:

    nie jestem pisior, jak uważałeś za właściwe to określić… piszę o tym tylko dlatego, że ten frankowski to piłkarz kiedyś był oraz że całkiem niedawno wybiórczo atakowano tu czarneckiego… przeszło to bez echa… EOT

   • tomasz1973 pisze:

    Bycie kiedyś sportowcem, a pójście w politykę, to chyba nie to samo co bycie politykiem i wpierdalanie się w sport. Jak widać, wreszcie wypowiedziałeś się (pośrednio) czemu tak bardzo bolało cię krytykowanie Czarneckiego. Tych 20 miało rozum, Riszard eeee i niejaki Jaki umieją tylko wykrzykiwać niedorzeczności.

   • robson pisze:

    Pranie wewnętrznych brudów na forum międzynarodowym świadczy o tym, że z rozumem u nich raczej słabo.

  • Seth pisze:

   Widocznie sa na tyle rozumni ze wiedza ze odwiecznym dążeniem Polakow było bycie wspólnowcie krajow i kultury zachodniej.A jesli Tobie pasuje zycia w pisowskim zascianku klepanie sie po plecach z Białorusia i klechami ktorzy za kilka srebrnikow sa wstanie sprzedac wiare i kosciól to juz Twoja sprawa.Mi jakos nie odpowiada zycie w Kaczogrodzie ,niszczenie demokracji i szukanie wrogow tam gdzie ich nie ma.

  • Grossadmiral pisze:

   Dajcie koledzy spokój z polityką

  • niewojnie pisze:

   Od kiedy Frankowski jest politykiem a nie piłkarzem, to tutaj nie jest miejsce, by roztrząsać, ile szkół skończył, i jakie ma IQ

 25. F@n pisze:

  Powinien być tu kategoryczny zakaz pisania o polityce.

 26. Rafik pisze:

  Za pisanie o polityce powinna być bana bez ostrzeżenia na 3 miesiące.

 27. El Companero pisze:

  a co robili wczoraj kibole tęczowych na turnieju charytatywnym w Obornikach?

 28. 07 pisze:

  Nie bedzie dramatu z ta kadra. Dramat bedzie jak pojawia sie pauzy i kontuzje.

 29. MARCINzKALISZA pisze:

  Wielu z piszących tutaj widziało Jacka Góralskiego jako defensywnego pomocnika w Lechu. Tymczasem podpisał kontrakt z wicemistrzem Kazachstanu.

 30. aaafyrtel pisze:

  kubacki pierwszy po pierwszej serii u szkopów…

 31. aaafyrtel pisze:

  chaos u szkopów… mieli niemożność włożenia zaczepu belki na pozycje trzecią…

 32. aaafyrtel pisze:

  a podobno ten makaroniarz, który ma zastąpić hofera na stołku dyrektora, sprawdzał wszystko dokładnie pod względem technicznym…

 33. macko9600 pisze:

  Bydło ze stolycy popisało się wczoraj na turnieju charytatywnym w Obornikach.

 34. aaafyrtel pisze:

  kubacki znowu wygrał u szkopów…

 35. MP pisze:

  Timur bramką w sparingu z Rakowem

 36. inowroclawianin pisze:

  Może ktoś zarzucić linkiem tej rozmowy Henszela?

 37. aaafyrtel pisze:

  tomasz1973 19 stycznia 2020 o 22:32

  a jednak muszę napisać ponownie w tej sprawie, bo twoja wybiórczość jest mi obmierzłą…

  to co, ten jaki to bredzi, a inni nie bredzą… to przecież nonsens, niedobór myślenia, zapiekłe zaślepienie jakieś…

  tak, z tą dwudziestką nigdy nie będzie mi po drodze… te typy i ich obecni akolici już się zasłużyli, jednak nie mojemu krajowi…

  ten cały frankowski, jak już został politykierem, to sportem by się zajął, w tej dziedzinie jest przecież ogrom do zrobienia… bo teraz to targowicę uprawia…

  jest taka anegdota, ku przestrodze nas wszystkich pogrążonych w potępieńczych swarach… otóż taki potocki czy inny branicki, już po, miał widzenie u katarzyny, no wiec zapytała się ona jak się miewa, a on że dobrze, ale moja ojczyzna… no więc katarzyna odpowiedziała prosto a dobitnie твоя родина здесь, tupiąc obcasem w podłogę… oby ten frankowski czegoś takiego nie doświadczył…

 38. Ostu pisze:

  Jest sezon ogórkowy to chciałbym podać pewną ciekawostkę i ewentualnie wywołać Rzeczywistą dyskusję na temat „kominów płacowych” w Lechu…
  Legła ma „zarezerwowane” 400 tyś euro rocznego wynagrodzenia dla grajka, który ma zastąpić Niezgodę…
  A ta dyskusja może być ciekawa ZWŁASZCZA po analizie raportu finansowego UEFA…
  Spadamy praktycznie we wszystkich rankingach finansowych – w jednym przodujemy… W sredniej, dla całej ligi, kwot przeznaczonych na wynagrodzenia piłkarzy…

  • tomasz1973 pisze:

   Ostu, ale to, że u nas grajki są przepłacane jest faktem bezspornym. I nie mówię tu o wybitnych jednostkach tylko o całym marazmie bezużytecznych nojnemów, którzy po prostu są przepłacani. Ja bajek o kominach płacowych nie kupuje, bo one były i są w każdym szanującym się klubie. Jeżeli chcesz mieć gwiazdę, która ciągnie zespół sportowo, przyciąga na trybuny kiboli, którzy zechcą zapłacic za oglądanie tych „polskich flaków z olejem” zastępująccyh sport zwany piłką nożną, musisz(!) czymś taką gwiazdę skusić, a nam (mówię o lidze, nie tylko o Lechu), już nic więcej nie pozostało, jak po prostu płacić. Jeżeli mówimy o gwieździe mam na myśli przykładowego Gytkiera- facet dostanie w przeciętnym klubie dołu Bundesligi, góry ligi duńskiej, czy średniaku ligi belgijskiej takie pieniądze, jakie u nas będą nazwane „kominem płacowym”, czy jeżeli chcemy takich zawodników nadal mieć w polskiej lidze, to czy możemy im zaoferować coś innego niż lepszą kasę? Bo co innego? Nie stanowimy już żadnej siły w Europie, nasze kluby odpadają z takimi „potęgami”, że szkoda gadać, frekwencja leci na łeb, a kopanina w meczu jest niebotyczna. Trudno, chcesz mieć zawodnika na wysokim poziomie, musisz mieć komin! Właściciele, aby ograniczyć swoje wydatki, a co za tym idzie naszykować sobie pieniądze na wspomniane kominy, niech lepiej przyjrzą się, jaką kasę wydają na pozostałe miernoty, ściągane z takiego zapiździajewaa jak nasz Muhar, czy Czarny Marek, tego szrotu jest tyle i w sumie wydaje się taką kasę, że głowa mała. Druga sprawa, to konstrukcja kontraktów- nie może być tak, że kluby mają takie balasty jakim np. dla Lecha jest Makuszewski.

 39. Grimmy pisze:

  Skoro sezon ogórkowy, to temacik zastępczy wypada zapodać, a że mamy kilku wybitnych specjalistów od mowy ciała tutaj na forum, to zapytam: materiały z Belek widzieliście? Nasi wyglądają na równie szczęśliwych, co więzień wracający do zakładu po przepustce, albo mieszkaniec piekła wracający z urlopu w niebie. Szczególnie Jevtić, Tiba czy van der Hart miny mieli nietęgie. Wszyscy jacyś sztywni i emocjonalnie odizolowani. Nawet na filmikach humor taki wymuszony… @Ostu, pokusisz się o komentarz? ;)

  • Ostu pisze:

   Wiem, wiem @Grimmy, że do mnie „pijesz” zreszta nie po raz pierwszy używasz tego określenia, ale…
   1. Filmików nie widziałem ale twój opis „więzień wracający do zakładu po przepustce” jest wystarczającym komentarzem…
   2. Takie poetyckie porównania – jakże obrazowe, jak to zwykle u Ciebie – mogą mieć prostą przyczynę…
   Może – podkreślam MOŻE – WRESZCIE dostali porządnie w dupę na treningu, że bliżej im do wymiotów ze zmęczenia niż głupich uśmieszkiem…
   3. Jak gdzieś „podejrze” parę filmików gdy będzie widać – może być nawet w tle – jak chłopaki trenują to się wypowiem…
   I chętnie zobaczyłbym jakiś jakościowy postep w stosunku do zeszłego roku…
   4. Nie jestem specjalistą od mowy ciała ale od ćwiczeń, ich jakości i zrozumienia ciała i owszem… I to już kiedyś wyjaśniałem

   • Grimmy pisze:

    Nie bocz się. Pamiętaj, kto się czubi, ten się lubi. A miny mieli takie zanim jakiekolwiek cwiczenia się zdążyły zacząć. Zdjęcia były z dnia przyjazdu. Pewnie lot do Turcji im się dłużył ;)

   • Ostu pisze:

    A Ty skąd masz te filmiki…?
    Jak Wiesz ja się na oficjalnym nie loguje… Ale jeśli podeslesz jakiś link to obejrzę – z tym że miny Kebaba, Jevtica czy innego Rogne są dla mnie mało interesujące…
    Jeśli zobaczę jak trenują Młodzi to się wypowiem…

 40. Didavi pisze:

  Jóźwiak według C.Kowalskiego z Polsatu Sport ma oferty z Derby i Blackburn. Kwota max 3mln funtów.
  Czerwiński nie znalazł się w kadrze na sparing Zagłębia.
  Kacharava podpisał nowy kontrakt z Anorthosis, więc można go już wykreślić z plotek.
  Złożyliśmy drugą ofertę za napastnika, szkockiego Hibernian, Floriana Kamberiego. Chcemy go wypożyczyć, z opcją wykupu latem, problem w tym, że zawodnik ma klauzulę wykupu 2mln funtów i Hibernian oczekuję kwoty wykupu zbliżonej do tej. A jak wiadomo my ani 2 mln, ani nawet milion nie zapłacimy. Wczoraj zagrał w Pucharze Szkocji, co ciekawe na lewej pomocy.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Odnośnie Kaczarawy z użyciem translatora to:

   Nie chce odchodzić z zespołu i zgodził na roczna pensje na poziomie 200 tys.euro.

   Obecnie ma 250 tysięcy euro.

  • Grimmy pisze:

   Co do Kambriego, to kibice Hiberians chyba za nim nie bardzo przepadają. Ponoć ma wielkie ego i pomimo braku namacalnych dowodów, uważa że jego miejsce jest w panteonie piłkarskich bóstw. No ale nie, niemożliwe, żeby nasz skauting źle prześwietlił osobowość sprowadzanego piłkarza. To się jeszcze nigdy nie zdarzyło. Nigdy!
   Według Kowalskiego, na stole jest oferta z MLS, wyższa niż te 3 mln, ale Józia nie bardzo ciągnie za wielką wodę, a kluby z Championship faktycznie nie bardzo są skłonne zapłacić więcej za naszego skrzydłowego. Józwiak też średnio widzi ten kierunek. Mam wrażenie, że on jednak wolałby wyjeżdzać po MS, a przynajmniej po sezonie w Lechu, gdzie ma praktycznie zagwarantowane miejsce. Najbardziej zdeterminowany jest…Zarząd Lecha, pomny sytuacji gdzie mieli całkiem niezłe oferty na Gumnego, ale nie puścili go, bo liczyli na więcej. Przeliczyli się, bo Gumny później złapał groźną kontuzję i jest spore prawdopodobieństwo że już na nim nic nie zarobią. Teraz zarząd uważa, że lepszy wróbel w garści.

  • Grossadmiral pisze:

   3 mln funtów to tak nie najgorzej ale nawet milon funtów za Kamberiego to za dużo szybki jest taki troche w stylu rudnevsa ale w tej szkocji to strzelanie mu tak srednio wychodzi ostatnio a co to napadziora w plotach na TM ktoś wpisał ze wisła sie interesuje zawodnikiem Dario Vizinger`em i tak sobie popatrzyłem na skróty zawodnik całkiem niezły trochę wolny ale duzo schodzi do boku i srodka odbiera piłke i podaje niewątpliwie największy atut to dobry strzał meczy w lidze 19 bramek 13 asyst 7 dopiero skonczy 22 lata niby bananowa liga słoweńska ale zawodnik dość ciekawy i wisłe to raczej byśmy przebili

  • Didavi pisze:

   Co do Kamberiego, to trochę poszperałem, obejrzałem. Jest szybki, zupełnie inny typ napastnika od Gytkjaera, schodzi na boki, cofa się, potrafi rozegrać, klepnąć. Ma obie nogi, co w Ekstraklasie jest rzadkości, prosty drybling, potrafi mocno i precyzyjnie uderzyć zza pola karnego, ale nie technicznie. Wczoraj grał na skrzydle co mu nie leży, ale miał asystę 2 stopnia. Kibice Hibernian piszą o nim „lazy boy”, że na boisku leń i mało aktywny, a ego faktycznie wysokie, dwa, trzy niedokładne podania do niego i pokazuje niezadowolenie. Według mnie ma jednak jakość, chociaż to nie jest napastnik, który strzeli 20 goli w sezonie, raczej 8-10. Ostanie nasze dwójki w ataku Zhamaletdinov, Tomczyk, Dioni, Choblenko czy Nicki Bille, według mnie Kamberi ich wszystkich razem znacznie przewyższa umiejętnościami, choć trudne to faktycznie nie jest :) Myślę, że przy umiejętnościach naszego scoutingu to lepszego nie znajdą, a gorszego bez problemu :) Kamberi jest niezły, ja byłby zadowolony z takiego transferu.

   • Pawel1972 pisze:

    Chuja się znacie, a poza tym nie da się:D

   • tomasz1973 pisze:

    A jak sobie wyobrażasz, że zostanie rezerwowym w takim piłkarskim zapiździewie, jak u nas, skoro ma focha za kilka złych podań?

  • Didavi pisze:

   @tomasz1973 Ciiiicho, on pewnie nie wie gdzie może trafić :) tak jak nie wiedział Tiba, Amaral. Dopiero na miejscu dowie się, że zabłądził, a Lewandowski, Man City i Juventusy to już bardzo odległa przeszłość. Latem Gytkjaer odejdzie, nie wiadomo co nam szykują. Może szybko stać się pierwszym i jedynym poważnym napastnikiem bez żadnej konkurencji.

 41. F@n pisze:

  Ale byśmy mieli skład z tych plotek transferowych:
  Hart – Czerwiński, Satka, Rogne, Puchacz – Jovancić, Tiba – Ramirez, Jevtić, Jóźwiak – Gytkjear
  Plus ławka Kacharava, Kamberi :D
  Kto tam jeszcze w tych plotkach był?

 42. Wlkp. pisze:

  Dostałem dziś na skrzynkę poniższą wiadomość zapewne jak wielu z was czy oni naprawdę wierzą w to że jesteśmy a takimi idiotami ? ;

  Dołącz do Lechitów i oglądaj sparingi na żywo!

  Lechito, śledź przygotowania Kolejorza w tureckim Belek! Do szeregu korzyści wynikających z uczestnictwa w programie dochodzi kolejna – bezpośrednia* możliwość sprawdzenia aktualnej dyspozycji niebiesko-białych na tle wymagających rywali. Nie jesteś członkiem projektu profrekwencyjnego? Zarejestruj się i zapewnij sobie dostęp nie tylko do transmisji ze sparingów, ale i dodatkowych materiałów z zimowego zgrupowania!

  • tolep pisze:

   o co ci chodzi? Myslałem że każdy kto ma konto i kupuje bilety, już dawno dołączył. Ja oczywiście tez t zrobiłem, w sumie nie liczyłem na jakieś super zniżki czy extrasy, ale co mi szkodziło? Jedno konto więcej, jedno mniej, nie widzę powodu żeby akurat nie miał konta w programie Lechici, skoro mam konto w klubie mediamarktu.

 43. Jaroul pisze:

  No i Skorża zaraz będzie wolnym strzelcem.. ….

 44. bartas pisze:

  Muszą wziąść Skorże, muszą !

 45. Grossadmiral pisze:

  E tam Skorża trener jednosezonowy trochę na początku zrobi a póżniej skłóci każdego i nikt go juz nie chce słuchać taki męczący typ odchodząc od nas zostawił dżumę która trwa do dzisiaj skompromitował się wcześniej w pogoni a sukcesy miał z wisła i legią kiedy to były najmocniejsze kluby w kraju i to 10 lat temu buc i tyle nie lajkuję jego powrotu

 46. Jaroul pisze:

  Jeśli chodzi o Skorże to powiem tak. Każdemu można łate przykleić. To raz. Każdy pracujący w grupie, pracuję w niej z wszystkimi tego konsekwencjami. Jedni są cacy bo się słuchają, a inni idąc pod prąd są źli. Wtedy otoczenie robi z nich gburów, chamów, nie umiejących pracować z ludźmi. Dla mnie trener broni się wynikami. Twierdzenie, że Rumak przygotował zespół, ok. Ale to mozna powiedzieć o każdym następnym. Taka kolej rzeczy. On tu raczej nie wróci bo myślę, że znając ten zarząd, nie wyobraża sobie z nimi współpracy.

 47. Bart pisze:

  Znowu ta dyskusja…

  Ile razy już było mówione że Skorża jest zbyt apodyktyczny do pracy w obecnym Lechu. On w klubie musiałby dostać władzę absolutną na wzór angielski żeby to miało ręce i nogi. Czy jakikolwiek klub w Polsce tak działa? Może w Cracovii gdzie niby Probierz pełni dodatkowo funkcję wiceprezesa, ale tam jest kapryśny Filipiak któremu w każdej chwili coś może strzelić do głowy. Nie ma w Polsce klubu do którego Skorża pasowałby ze swoim stylem pracy.

  • Jaroul pisze:

   Kolego, Śmietnik jest po to by dyskutować, chyba że się mylę. Bardziej powinny irytować Ciebie takie medialne pierdół jak np. transfer Ramireza do Lecha, bo to póki co dziennikarska kaczka i bzdura

  • tolep pisze:

   Może ludzie na starość łagodnieją i nabierają doświadczenia? Skorża akurat wygląda mi na takiego który jest do tego zdolny. W sensie, do uczenia się na własnych błędach.

   Swoją droga cały czas czekam na to, że ktoś z uczestników wydarzeń na jesieni 2015 wypowie się pod nazwiskiem.

   • Pszczolka pisze:

    tolep i tu się z tobą zgadzam. Nawet chyba był z nim wywiad i przyznał że popełnił błędy będąc w Kolejorzu, właśnie jak chodzi o podejście do piłkarzy.

   • Bart pisze:

    Grimmy z kolei pisał że z bliskiego otoczenia Skorży dochodzą głosy że jest wręcz odwrotnie i Skorża z wiekiem się radykalizuje i robi się coraz bardziej wybuchowy i apodyktyczny. Tak czy siak, powrót Skorży jest kompletnie nierealny. On sam nie pójdzie do takiego syfu jaki u nas zapanował, a i wroniecki nierząd nawet nie pomyśli by kogoś takiego zatrudnić.

   • robson pisze:

    Gdyby wyciągnął wnioski z pracy w Lechu, to nie wyleciałby w podobny sposób z Pogoni.

 48. Jacek_komentuje pisze:

  Dyskusja o powrocie Skorży odcinek 1864.

  Oczywiście można, jak ktoś lubi.

  Przy obecnej polityce zarządu/właścicieli oraz z obecnym składem (bez perspektyw na wzmocnienia a raczej przeciwnie) wydaje mi się, że osoba trenera nie jest ani największym problemem Lecha, ani cudownym patentem na poprawę sytuacji.

 49. Peterson pisze:

  Skorża nie wróci do Lecha ponieważ czemu miałby robić krok w tył w karierze? Prowadzi kadre dostał się na ich mistrzostwa dostaje pewnie x razy wiecej kasy niż tu a w Lechu? Muhar Carnoszrtovic 2 miernoty w zarządzie, słup jako dyrektor sportowy, brak celów i ambicji sportowych widmo bankructwa

 50. Peterson pisze:

  Uwaga kumate info mam, jego wiarygodność jest wątpliwa, ale temat ciekawy więc wrzucę.
  Podobno Maja Rutkowska wbrew zapewnieniom Henszela to gówno się zna na piłce (a dokładniej na Lechu) podobno pogubiła się na stadionie oraz notorycznie myliła graczy podczas wigilii klubowej. Jeśli to prawda to mamy kolejnego słupa obok Rząsy

 51. Ekstralijczyk pisze:

  Darko Jevtić przechodzi badania medyczne i ma dołączyć do Rubina Kazań wg rosyjskich mediów.

  via Arek Stolarek

 52. F@n pisze:

  Jak Jevtić odejdzie teraz to będzie to największa kompromitacja zarządu.

 53. Peterson pisze:

  No jeśli Jevtić odjedzie to oficjalnie Lech zaczął walke o utrzymanie xd

 54. bartas pisze:

  Jevtić odchodzi ? Jestem za, ale tylko pod warunkiem jak przyjdzie za niego Ramirez. W przeciwnym kierunku to będzie kompromitacja zarządu. Jak przyjdzie Ramirez, to będzie według mnie zmiana na plus. Jevtic przebłyski miał, ale tylko przebłyski ostatnio. A Ramirez jest świetnym graczem.

 55. leftt pisze:

  Nawet mnie to nie wkurwiło specjalnie. Po prostu już nawet nie udają. I nawet nie chodzi o Jevticia, bo nigdy nie byłem wielkim fanem tego lesera (uważam zresztą, że odbije się od ligi rosyjskiej i wróci z podkulonym ogonem do Lechii :-)). Chodzi o to, że nie zastąpi go nikt o choćby zbliżonych umiejętnościach, jeżeli w ogóle ktoś go zastąpi. Luz, spokój, browarek, Liverpool, Warta. Mam nadzieję ,że kiedyś wrócą pozytywne emocje związane z Lechem.

 56. Grossadmiral pisze:

  Ruscy kasę mają może chociaż jakieś godziwe pieniądze niemniej sportowo szkoda w tym momencie jak brakuje zawodników jakby jeszcze Jóżwiak odszedł to w ogóle kamieni kupa

 57. Bart pisze:

  Ahaha wyprzedaż aktywów trwa w najlepsze. Na wiosnę będziemy grać samymi młodzieżowcami.

 58. John pisze:

  Widocznie Jevtić przegrał rywalizację z Marchwińskim, Letniowskim, i tym jak mu tam,Bartkowiakiem?
  Ot,cała tajemnica transferu.;-)))

 59. MP pisze:

  Chyba nic nie jest pewne skoro redakcja milczy

 60. 07 pisze:

  Jevtic to grojek na 25 minut. A nawet w ciagu tego czasu zrobil dobre liczby. Owinac kokardka i w swiat.

 61. tomasz1973 pisze:

  Po co nam Jevtic, po co nam 8, mamy Mleczko, to się go przestawi na tą pozycję! Wiwat rutek!

 62. lukas1980 pisze:

  Redakcjo Wy jako najbardziej wiarygodne źródło może coś więcej wiecie o odejściu Jevtica ???

 63. Lolo pisze:

  Wszystko na to wskazuje. Jeśli Darko przejdzie testy to się z nim żegnamy. Już dużo ludzi na tt o tym piszę a są to osoby dość wiarygodne

 64. 07 pisze:

  Jak puszczą Darko to zatrzymają Jóźwiaka, bo za pół roku może on kosztować nie 3 mln a 6 po piłkarskiej letniej imprezie.

 65. fox pisze:

  Jevtić może i nie pokazywał tego co potrafi,może był człapakiem ale zawsze coś dobrego potrafił wykombinować.Można go oczywiście oddać w każdej chwili za te marne 300 tyś eurasów,tylko co dalej Amarala wypożyczyli ,Jevticia oddadzą to kto będzie prowadził grę może Muhar.Wątpię,żeby ściągnęli Ramireza bo za drogi no więc kto? tylko pytam.

 66. Miglantz pisze:

  Ale na kumatym forum prawie święto z tego powodu.

  • Pawlisko pisze:

   Święto to ma tylko kilka osób z Marazzzem na czele, reszta raczej reaguje tak samo jak tutaj. Gość jest swoją drogą fenomenem, zawsze w opozycji do większości. Dziś powalił tekstem, że widząc grę Muhara nie tęskni za Trałką. Sam nie należę do fanów Łukasza, ale patrząc na grę Karlo to jak można za nim nie tęsknić?

   • bezjimienny pisze:

    Bo mitologizujesz Trałkę. Muhar ma swoje wady, ale można do niego podać, raczej niczego nie wykreuje, ale też nie straci bo poda do najbliższego, albo do tyłu. To kosmiczna różnica w porównaniu z ostatnim sezonem Trałki, kiedy ten dosłownie chował się za pomocnikami rywala byle tylko piłki nie dostać.

   • tomasz1973 pisze:

    Poważnie, można mu podać i nie straci? No ja pier…chyba dawno meczy Lecha nie oglądałeś. Muhar średnio 3 razy w meczu ma takie odpały jak zawodnicy w B klasie. Boże po co wy nam próbujecie wciskać te bzdury? Jeszcze nie doszło do tych waszych zakutych łbów, że Muharowi nie da się już zrobić dobrego pr?

   • bezjimienny pisze:

    To nie ja. To redakcja. Cytując grudniowe „Oko na grę” „Karlo Muhar bezpiecznymi zagraniami do tyłu umiał co jedynie nabić sobie statystykę celnych podań (92% udanych zagrań) na którą mało kto zwraca uwagę i która jest mało istotna.”Podania: 49 Celne podania: 45”.
    Boże, po co Ty masz te B-klasowe odpały 3 razy na dzień?

   • Radomianin pisze:

    Co Ty pierniczysz…Ty wogole próbujesz porównać kaleke Muhara do Trałki?do tego wkładu do koszulek to Łukasz był prawie panem piłkarzem.takie drewno chwalić… nie pij tyle człowieku, bo ci szkodzi

   • Pawlisko pisze:

    Delikatnie mówiąc nie przepadałem za Łukaszem, ale przede wszystkim pamiętam, że Trałka często odbierał piłkę w środku boiska. Muharowi się za często nie udaje, a miał mecz, w którym nie zaliczył odbioru. Czy Trałka też miał taki mecz?

   • bezjimienny pisze:

    Posiadanie umiejętności na poziomie Pana Piłkarza nie oznacza, że nie można pozorować gry.
    Czy miał? Raczej tak. Czystych odbiorów wcale w meczach ekstraklasy nie ma aż tak dużo.

   • Bart pisze:

    Za Trałką można było nie przepadać, ale on przeważnie bronił się na boisku i w przeciwieństwie do Muhara był praktyczne bezbłędny w destrukcji. Kasował w zalążku groźne akcje, przerywał kontry, zbierał bezpańskie piłki. Był zawsze tam gdzie trzeba. Był mistrzem w grze na pograniczu faulu z zachowaniem pełnej kontroli, potrafił tak doskakiwać do rywali by im maksymalnie utrudnić utrzymanie się przy piłce jednocześnie nie dając sędziemu pretekstu do sięgnięcia po gwizdek. Pod koniec pobytu w Lechu osiągnął w tym wręcz taką perfekcję że przestał dostawać tyle kartek. Przez wiele lat wykonywał bezcenną brudną robotę i był w tym niezastąpiony. Trałka przy Muharze to Pan Piłkarz, i to mimo jego wad i piłkarskich ograniczeń. Jestem przekonany że Trałka przyspawałby Muhara do ławki. Z Tettehem sobie dał radę, to i z Muharem by dał. Może i mitologizuję Trałkę, ale nawet jeśli to dlatego bo Trałka jako jeden z niewielu mi wielokrotnie imponował.

  • Ostu pisze:

   I dobra… Niech świętują…
   A z tym Muharem to poczekajmy – do końca sezonu…

  • Krzysztof pisze:

   Akurat nie przywiązywałbym uwagi do tego. Tak moze wygląda to po wpisach, tylko to forum jest cenzurowane! Zle wpisy, obrażające zarząd są pewnie kasowane a zostają te „dobre”.

 67. Miglantz pisze:

  Jak tak dalej pojdzie to rezerwy beda graly w ekstraklapie 😠

 68. deel pisze:

  Skoro o nic nie gramy to i piłkarze są nam niepotrzebni. Zwłaszcza tacy którzy obciążają budżet. Super pomysł dla zarządu. Niech grają tylko stażyści i ci którzy będą płacić klubowi za promowanie!
  Przepraszam, że tak piszę ale to przechodzi ludzkie pojęcie. Amaral, Jevtić… kto następny? Najpóźniej za pół roku Gytkjaer i Jóźwiak, może Rogne i Tiba. Czerwiński od lipca jak już wróci do gry Gumny!? Czy leci z nami pilot?

  • Ostu pisze:

   Bo „za pół roku” będzie dopiero za pół roku…
   Jeśli różnica w wypłacie kasy z praw tv – między miejscem w pierwszej czwórce a dajmy na to ósmym – wynosi około 8 mln i warto by było zająć wysokie miejsce by tę kasę zdobyc…
   Ale kasa jest potrzebna TERAZ – bo może zabraknąć na wypłaty…
   No więc TERAZ oddamy Jevtica za 2 mln PLN – około 500 tyś euro – bo każdy grosz się liczy….
   Konsekwencje łatwe do przewidzenia…

 69. Michu73 pisze:

  Zajebisty mecz w Londynie dzisiaj. Nie przepadam za Arsenalem ale wyciągnęli dzisiaj remis 2:2 z Chelsea, dwa razy dochodząc przeciwnika, grając w 10 na 11. Pokazali charakter. Piłka nożna to piękny sport.

 70. Jaroul pisze:

  Jesteśmy z sytuacją Darko trochę w czarnej dupie. Można mówić lamus, 15 minutowy zawodnik itp. Ale 6 bramek, 5 asyst i 4 podania kluczowe robią wrażenie przy dorobku reszty. Na Ramireza jesteśmy za krótcy, Marchewa za młody, kasy brak, Letniowskii to póki co yeti

 71. Bart pisze:

  Ale dlaczego zarząd nie może postawić weta i powiedzieć „Darko, nie możemy cię teraz puścić, jesteś kapitanem i liderem zespołu i jesteś nam potrzebny, nie jesteśmy w stanie cię teraz zastąpić i nie możemy teraz się osłabić, dograj sezon a potem uściśnijmy sobie dłonie i pójdźmy w swoją stronę”. Niech chociaż ten jeden jebany raz Lech zadziała w interesie pierwszego zespołu i klubu. Tak jak zauważyła tylkoLech, jakoś Zagłębie czy ŁKS potrafią jasno zadeklarować że zimą nie puszczą swoich ważnych piłkarzy. Jakie to jest frustrujące że w kwestii zarządzania pierwszym zespołem wszystkie klubu działają względnie normalnie a w Lechu jest ciągle amatorka i prowizorka.

  • Ostu pisze:

   Bo młody Rutek NAPRAWDĘ walczy o każdy grosz – nie ma z czego dokładać – a walka idzie o przetrwanie klubu…
   Wyobraź sobie upadek i/lub KONIECZNOŚĆ sprzedaży klubu – lub tego co po nim zostanie – jak to wpłynie na „ogólną ocenę” zdolności managerskich, finansowych, intelektualnych tej dwójki…?!
   Rozpierdolic taki klub jak Lech to jednak trzeba potrafić…

   • tomasz1973 pisze:

    Ostu, halo tu ziemia! Dlaczego piszesz w trybie przyszłym bezosobowym? Nie „rozpierdolić”, bo to już się stało, ta dwójka dokonuje (teraz nastąpiło apogeum, ale to trwa od paru lat) na naszych oczach rzeczy niewyobrażalnej- zarzyna kurę mogącą znosić złote jaja! To jest już ich koniec, to jest to, przed czym ostrzegałem od kilku lat. Pytanie jest tylko jedno- do jakiego dna spuści Lecha i w którym momencie zdecydują się powiedzieć głośno SPRZEDAJEMY!

   • F@n pisze:

    To sobie zobacz jakie pieniądze się dostaje w zależności za miejsce. Odejdzie Darko = kilka miejsc w dół i jeszcze będziemy na minusie.

   • Ostu pisze:

    @tomasz1973 – przecież czytasz mnie nie od dziś i wiesz jak BARDZO stąpam po ziemi analizując różne aspekty zarzadzania – w tym finansowe – i wiesz co pisałem ponad rok temu opierając się na danych finansowych…
    TERAZ chodzi już TYLKO i AŻ o zachowanie twarzy przez tę dwójkę…
    Bodaj tydzień temu pisałem, że My o „unikalnych zdolnościach” tej dwójki wiemy wszystko ale to zaczęło się już rozlewać na całe środowisko piłkarskie, na dziennikarzy, obserwatorów…
    Na programy radiowe i telewizyjne… Na fora…
    Przypomnę, że najpierw było zdziwienie Twarowskiego „przecież wy jesteście LECH Poznań…! ”
    Teraz rozlała się już TYLKO śmieszność…
    A pierdolnięcie Lecha odbije się szerokim echem…

  • Bart pisze:

   Jest aż tak źle że trzeba zbyć wszelkie aktywa, nawet poniżej wartości rynkowej?

   Ja pierdolę, co oni zrobili z tym klubem. Przecież po radosnej zimowej działalności na stadion nie będzie już chodziło nawet 10 tysięcy tylko 5-8 tysięcy. Tego chcą Rutki? Amici-bis z 5 tysiącami widzów na 40-tysięcznym stadionie w mieście liczącym ponad 500 tyś mieszkańców i z bazą kibicowską w całym województwie, a nawet wykraczają poza Wielkopolskę aż po lubuskie i Kujawy?

 72. Bart pisze:

  A co do sagi z Ramirezem to mnie on do końca nie przekonuje, ale zaznaczam że jestem hejterem który czasem lubi sobie ponarzekać i piszukać dziury w całym. No i zapewne chuja się znam. Swoją drogą to czy ten Ramirez to nie jest bardziej skrzydłowy niż dziesiątka? Dobra, starczy tego mojego pierdolenia. Idę spać.

 73. Jaroul pisze:

  Mam nieodparte wrażenie, że znalazłem to co charakteryzuje politykę Lecha w obecnej chwili. Reklama która wygląda tak, że od góry jest herb Lecha a pod spodem napis „WYPRZEDAŻ” I ten przekaz wcale nie jest podprogowy.

 74. Wlkp. pisze:

  Nie zaznaczam nic bo wybór jednej odpowiedzi nie oddaje całokształtu spraw jakie trawią Rutkowego Lecha.

  Po prostu boje się tego, że jak jutro się obudzę to Lech już nie będzie taki jak dziś, jutro może być tylko dzięki zarządowi gorzej.

  • tomasz1973 pisze:

   A ja w sondzie zaznaczyłem inna odpowiedź – „Najgorsze co nas może spotkać to nieuleczenie, czyli pozostanie wronkowca w naszym Lechowym organizmie na kolejny sezon. mam nadzieję, że to ich ostatnia runda i od nowego sezonu będziemy mieli nowego właściciela.”
   Dlatego mówiąc wprost podchodzę do doniesień ostatnich dni b. spokojnie. Oni przygotowują sie do sprzedaży Lecha i spieniężają wszystko co sie da. Bez sprzedaży nie ma już najmniejszych szans na lepsze jutro dla Lecha. Owszem ryzykowne do będzie, bo możemy trafić tak jak Polonia, ale możemy też trafić jak Slavia.

 75. Niebieski77 pisze:

  Ilu kibiców tyle zdań na temat Darko,moim skromnym zdaniem to dobry moment na jego odejście,nie ma żadnej gwarancji że Jevtić zagrałby dobrą rundę a pamiętam jego dołki i przechodzenie obok meczu.6lat w jednym klubie to dużo i czas na zmiany,wszyscy wiedzieliśmy że to jego ostatni sezon a teraz lament jak można coś jeszcze zarobić,jestem pewny że latem odchodząc za darmo większość by narzekała że można było go opchnąć zimą choć za parę groszy.

 76. Jaroul pisze:

  Niebieski77 to nie o to chodzi, że lamentujemy po Darko. Tylko do kur. y nędzy, od pół roku wiadomo że odejdzie, a ten zarząd nie robi nic by sprowadzić kogoś na miejsce Darko. To nawet w mojej zapiździalej firmie jeśli wiedzą, że ktoś odchodzi, angażują odpowiednio wcześniej kogoś na jego miejsce by poprzedni go wprowadził

 77. Bart pisze:

  Problemem nie jest samo odejście Jevticia z którym każdy był pogodzony, problemem jest że po odejściu Darko zostajemy z bez klasowej dziesiątki, że puścili Amarala który mógłby bez utraty jakości załatać dziurę po Jevticiu, że zostajemy z ręką w nocniku bo zarząd w żaden sposób nie przygotował się na odejście Jevticia. Jeśli Jevtić odejdzie już teraz to kto będzie grać na dziesiątce? Marchwinski który jesienią grał w rezerwach i który prawdopodobnie w głowie ma transfer do Włoch? Letniowski który nawet nie zadebiutował w pierwszym zespole? A może Moder lub Tiba mimo że to ósemki które średnio mają predyspozycje do gry wyżej? Ktoś może powiedzieć że przecież jest 4 piłkarzy mogących grać na dziesiątce, no ale bądźmy poważni, czy ktoś z nich gwarantuje jakość zbliżoną do Jevticia? Mamy liczyć na nagłą eksplozję talentu Marchewy albo Letniowskiego? Tutaj potrzeba doświadczonego piłkarza który pociągnie ten wózek. Nie zdziwię się jak sprzedadzą Jevticia i nikogo w jego miejsce nie sprowadzą mówiąc że to temat na lato, a latem wróci Amaral i powiedzą że powrót Amarala z wypożyczenia to jak transfer i nowego ofensywnego pomocnika nie będzie.

 78. Jaroul pisze:

  Na Ramireza też już nie ma co liczyć. Konkretnie zaczęła zabiegać pogoń, Jaga i jakiś klub z mls. A my z gołą dupą możemy sobie pomarzyć

 79. MP pisze:

  Nie wiem czy widzieliście ale na kulisach wczorajszych z boiska zbiegali Marchwinski i Jevtic ten ostatni wiadomo po co A Marchwinski? Na dzisiejszych kulisach już to nie ma

 80. Ekstralijczyk pisze:

  „Jeśli mam być szczery, to myślę że Lech kalkulował, że zacznie od 300k euro, dojdzie do 500 w negocjacjach i zgarnie zawodnika. Ale do gry weszły kluby, które zaczynają od 500.”

  VIA Jakub Olkiewicz

  Krótko mówiąc to Ramirez już nie dla Lecha.

 81. John pisze:

  To Lech już bez Jevticia oficjalnie.

 82. Grossadmiral pisze:

  Latem 2019 exodus zima 2020 exodus lato 2020 exodus

 83. Jaroul pisze:

  My dobra pozycję do ataku na czub tabeli, pozbyliśmy się balastu:Jevti, Amaral, Tomczyk. Na szczęście jeszcze Makuszewski nie odszedł bo to byłby dramat.. … W trampkarzach poszukajcie

 84. ryszbar pisze:

  Sparingu z Wartą ma nie być.

 85. Jaroul pisze:

  Erwin a co nam zostaje, rozbierają nam nasz ukochany klub nie dając nadziei bo patrząc na ich działalność nie mamy podstaw by takową mieć

 86. Erwin pisze:

  Była jeszcze nadzieja na PP czy awans do pucharów, jeżeli nie wykonają żadnych ruchów to jedyna nadzieja w tym, że w końcu to wszystko jebnie całkiem i Rutki odejdą z Lecha.

  • MARCINzKALISZA pisze:

   Też miałem nadzieję na PP ale patrząc na ostatnie ruchy tego naszego śmiesznego zarządziku to pewnie odpadniemy już ze Stalą Mielec a w lidze na koniec sezonu będziemy gdzieś w granicach 9 miejsca, bo transferów do Lecha nie będzie nie ma się co łudzić. Nie wiadomo jeszcze jakim składem będziemy dysponować na stracie ligi, bo odejść może każdy, a nikt nie przyjdzie.

 87. Bart pisze:

  To kto następny? Tiba czy Rogne? Kto gasi światło?

 88. inowroclawianin pisze:

  Arkowcy już taczki podstawili pod stadionem dla Midakow. Widziałem fotkę. U nas by się podobna akcja przydała ale jeszcze bardziej radykalna.

 89. Bart pisze:

  A można na zadadzie transferu definitywnego sprzedać Klimczaka i Rutkowskiego? Ile za nich się dostanie?

 90. Peterson pisze:

  To sprzedawanie każdego co jest choc coś wart ozancza to co zwiastowaliśmy od lat. Początek końca wronieckiej okupacji. Niestety wygląda na to że wroniecki pasożyt niczym okupant ukradnie nie tylko wszystko co nie jest związane z gruntem ale również zacznie robić podkopy by zabrać nawet to.
  Wyobraźcie sobie morale Gytkiera Tiby i Rogne gdy kapitan który przysięgał na początku sezonu że zaprowadzi Lecha do trofeum w ramach podziękowania za te lata co u nas przekimał ucieka już zimą przy 1 lepszej ofercie. Nie zdziwię się że do końca miesiąca pożeganmy jeszcze kogoś z tej trójki ( Jóźwiaka nie liczę bo sam zawodnik woli zostać w Lechu do ME a przecież wronki bez jego zgody nie mogą go wykopać).
  Wronki zaczęły spieniężać wszystko a hajs pójdzie na „spłatę długów i bieżące wydatki” co to oznacza? A kto jest wierzycielem Lecha? Podpowiem że na imię ma Jacek a początek nazwiska to Rutkowsk. Czyli hajs zostanie w rodzinie synus z lizusem najprawdopodobniej sprzedadzą akademie, godło, barwy czyli wszystko co ma wartość a na końcu ogłoszą upadłość i odejdą do ojca.
  Hasło Lecha się nie wstydzę w 4 lidze będzie znów aktualne gdyż tam zaczniemy odbudowe klubu która potrwa latami

 91. Merkuriusz pisze:

  E tam marudzicie. Jak zrobić, żeby Muhar dobrze wyglądał na wiosnę? Sprzedać wszystkich co obok niego lepiej wyglądają. Nowatorski Rutek :)

  A tak serio, to Darko miał dobry początek i kilka przebłysków pod koniec rundy.Myślę, że spokojnie jest do zastąpienia, o ile będą próbowali to zrobić. On też był trochę wypalony Lechem.

 92. Jaroul pisze:

  Ja ze swojej strony mogę napisać Dzięki Darko za wszystko. Czasami nie wkurzałeś, czasami ręce mi opadały ale czasami szczęką też. Wszystkim malkontentom przypomnę, że z grzecznych chłopców dobrych piłkarzy nie ma. Pamiętam kiedy podali w radio Mercury, że jest nowy piłkarz, Jevtić. A ja stałem na Bulgarskiej na światłach jadąc do roboty a Ty stałeś obok i uśmiechnąłeś się. Mam nadzieję, że będziesz mimo wszystko wspominał Poznań ciepło. Miło było być Twoim kibicem.

 93. ArekCesar pisze:

  Red Bull ma zamiar przejąć Broendby IF. Kibice protestują, bo nie chcą zmiany nazwy klubu i barw.
  A ja przy okazji taką sondę wprowadzam.
  Co lepsze Red Bull czy Rutki?

  • F@n pisze:

   Nie no nazwa Red Bull Poznań to byłaby parodia. I jeszcze herb w red bullach…

  • Peterson pisze:

   Jeśli za RedBulem miałaby iść ich organizacja i wysoko profesjonalny personel to tak zdecydowanie jestem za

  • bombardier pisze:

   Rutki to w zasadzie tylko stary Rutek – czyli Jacek. W skrócie można powiedzieć, że kupiony przez niego klub Lech Poznań
   był tylko przykrywką do zupełnie innej działalności. To musi wiedzieć każdy, nawet najmłodszy kibic Lecha.
   Nepotyzm był i jest na przestrzeni dziejów Rzeczypospolitej cechą dodatnią. Więc nie dziwmy się, że syn
   starego- czyli Piotr został niekwestionowanym WŁADCĄ Lecha.
   Może coś tam skończył – myślę o studiach – To dzisiaj nie problem mając pieniądze!
   Ale z chama nie zrobisz pana!
   Na sporcie to on nigdy się nie znał, mało tego – on jest tak tępy, że już nie jest w stanie tego pojąć!
   Burak nad burakami!
   Taki nazwijmy go inaczej – brzmi lepiej jak burak – TROGLODYTA do spółki z drugim bezmózgowcem –
   obaj, pisz wymaluj z epoki kamienia łupanego zapragnęli zdobyć Himalaje!
   Nawiązuję do hasła – „w 2020 roku Lech będzie w top 50”.
   Poza tym padło wiele innych obietnic.
   Która została zrealizowana?
   Dlatego obecnego Lecha zarządzanego przez wyżej wymienionych – NALEŻY JEBAĆ Z KAŻDEJ STRONY!
   IM GORZEJ – TYM LEPIEJ!
   Tymi stwierdzeniami na pewno nie pluję na herb , kibiców i prawie stuletnią tradycję.
   Lech potrzebuje CAŁKOWITEJ ODNOWY.
   Nie miałbym też nic – gdyby zostałoby zrealizowane, rzucone dawno temu przeze mnie hasło –
   ZAORAĆ BUŁGARSKĄ!

  • kibol z IV pisze:

   Jesli miałaby nastąpić jakakolwiek ingerencja w nazwę , herb i barwy….to pod żadnym pozorem nie chcę RED BULLA !

  • leftt pisze:

   Czy kibicowałbym drużynie o nazwie Red Bull Poznań? Sądzę, że wątpię.

   • Ostu pisze:

    Warta Poznań – o …!!! To jest Nazwa…!!!
    I bardzo ciekawe parę miesięcy przed Nami…

  • inowroclawianin pisze:

   Red Bull ok, ale żeby swej nazwy nie wprowadzili zamiast historycznej nazwy Lecha. Mogliby być nawet właścicielami, nie mam nic przeciwko. Pod warunkiem że spełnią ten powyższy warunek i pod warunkiem, że byliby skłonni rozwijać Lecha sportowo. Głównie z myślą o pierwszej drużynie. Dla mnie takie sukcesy jak prawie co roku MP lub dublet i co roku gra minimum w grupie LE, co drugi, co trzeci sezon w grupie LM i będę zadowolony. A jakby jeszcze przy tym potrafili wprowadzać wychowanków do pierwszej drużyny to już byłaby bajka. Lech to wielki Klub i zasługuje na to.

 94. bombardier pisze:

  W naszej kulturze okres bożonarodzeniowy trwa do 2 lutego. Parafrazując staropolską kolędę można
  zaśpiewać – ”czym prędzej pospieszajcie, z Lecha uciekajcie Rutkom po pysku dajcie”.
  Napisałem wcześniej, aby wyjazd do Turcji był biletem w jedną stronę. Jevtić dał przykład – oby inni
  poszli jego śladem.
  I jeszcze na koniec – proszę zobaczyć ilu z WAS zabrało głos po pierwszym meczu sparingowym?
  Myślicie, że te analizy przemówią do włodarzy Lecha?
  Nie chcę z WAS dworować, ale cały czas powtarzacie to samo – JEST ŹLE i BĘDZIE GORZEJ.
  Po co te teksty? Lepiej pisać o dupie Maryny, pierogach i innych znacznie ciekawszych tematach.
  Prędzej słońce wstanie na zachodzie, jak rutkowy Lech cokolwiek ugra!

  • Pawel1972 pisze:

   Tak będzie: krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie, a Piothuś myśleć zacznie!

 95. Radomianin pisze:

  KADRA REPREZENTACJI POLSKI U-17 NA TURNIEJ W HISZPANII:

  BRAMKARZE: Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań), Jakub Ojrzyński (Liverpool FC).

  OBROŃCY: Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin), Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Jakub Malec, Bartosz Matuła (obaj Zagłębie Lubin), Ariel Mosór (Legia Warszawa), Jerzy Tomal (Lech Poznań).

  POMOCNICY: Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa), Mariusz Fornalczyk (Polonia Bytom), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia), Iwo Kaczmarski (Korona Kielce), Jakub Kisiel (Polonia Warszawa), Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin), Jakub Kwiatkowski (Legia Warszawa), Mateusz Łęgowski (Valencia CF).

  NAPASTNICY: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Paweł Chrupałła (Rosenborg Trondheim), Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk), Dominik Wasilewski (Borussia Dortmund), Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa).

 96. F@n pisze:

  Darko kosztował 500 tys euro, Rutek chciał 1.5 mln na początku.
  Mała ta kasa. To jest różnica między 4 a 11 miejscem.

  • Jaroul pisze:

   Ha, kolego bo był mały szczegół. Nikt kurwa nie ruszył dupą w klubie odpowiednio wcześniej wiedząc, że znika Amaral i może odejść Darko, żeby znaleźć zastępcę. Obudzili się z ręką w nocniku. Kupujący też to widzieli. I wszystko.

Dodaj komentarz