Dobry weekend juniorów. Lech U-17 mecz od awansu

W ostatni weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały wszystkie 4 najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Żadna ekipa juniorska nie przegrała, a juniorzy młodsi w 2 wyjazdowych spotkaniach ugrali cenne 4 punkty. Dzięki temu Kolejorz wyprzedził Lechię Gdańsk stając przed wielką szansą awansu do 1/2 CLJ do lat 17.Rezerwy Lecha Poznań w ten weekend zremisowały na wyjeździe ze Świtem Skolwin 1:1. Patrząc na to, jak gra Świt u siebie ten 1 punkt nie jest zły, jednak gracze Rafała Ulatowskiego dali się dogonić reszcie stawki. Lech II Poznań mający do rozegranie zaległe spotkanie z Wierzycą Pelplin 5 czerwca ma tyle samo oczek co KKS Kalisz, 1 punkt więcej od Radunii Stężyca i 4 oczka przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg.

Właśnie z Kotwicą w Kołobrzegu młodzi lechici zagrają w najbliższą sobotę. Wcześniej odbędzie się kolejka dnia 29 maja, lecz poznaniacy otrzymają wtedy 3 punkty walkowerem za mecz z Wdą Świecie, która po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek grupy 2 III-ligi.

Z kolei w CLJ po 2 porażkach z rzędu niespodziewanie wygrali podopieczni Bartosza Bochińskiego. Juniorzy starsi Lecha Poznań pokonali na wyjeździe czwartą przed tym weekendem Cracovię Kraków rezultatem 2:1. Lech U-18 nadal jest na 10. miejscu. Fatalny sezon 2018/2019 ustępujący Mistrz Polski zakończy sobotnim starciem u siebie z trzecim Zagłębiem Lubin.

Bardzo udane dni mają natomiast za sobą zawodnicy Huberta Wędzonki. Lech Poznań U-17 najpierw zremisował na wyjeździe z liderującą Lechią Gdańsk 1:1, a potem po 3 dniach ograł w Gdyni tamtejszą Arkę aż 4:0. Jednocześnie lechiści przegrali w Poznaniu z Wartą 0:2, więc juniorzy młodsi Kolejorza objęli prowadzenie w grupie B CLJ U-17.

Lech Poznań do lat 17 ma teraz 3 oczka przewagi nad gdańszczanami. To oznacza, że jeśli Kolejorz w najbliższy piątek po 11:00 nie przegra u siebie z Błękitnymi Wronki, którzy już spadli z ligi zajmie 1. miejsce w grupie B i dostanie się do półfinału Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17.

W najbliższy weekend domowym pojedynkiem z Wartą Poznań sezon 2018/2019 zakończą trampkarze starsi. Lech Poznań do lat 15 w grupie 2 CLJ U-15 na kolejkę przed końcem wiosennych zmagań jest na 3. pozycji. Ligę może jednak zakończyć na 2 a nawet na 5. miejscu. W ostatni weekend piłkarze Kardeli i Łągiewki zremisowali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:2.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-18: Cracovia Kraków – Lech Poznań 1:2
CLJ U-17: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:1
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań 0:4
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Kotwica Kołobrzeg – Lech II Poznań (sobota, 1 czerwca, godz. 16:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Zagłębie Lubin (sobota, 1 czerwca, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Błękitni Wronki (piątek, 31 maja, godz. 11:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań (sobota, 1 czerwca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. 100h2o pisze:

    Fajnie że nareszcie jakieś LEPSZE wieści z klubu :-)
    Juniorzy młodsi chyba już tradycyjnie mocniejsi ( byli chynba nawet 3 razy pod rząd MPolski) od juniorów starszych co zastanawia dlaczego?
    MPolski Juniorów Starszych w 2018 jak się okazuje był „wypadkiem przy pracy” i teraz juniorzy starsi bez błysku. Ale fajnie że prawie cały MPolski 2018 przeprowadził się do rezerw i do 1 zespołu. A chyba obecnie po prostu słabszy rocznik juniora starszego.
    Może następny „rocznik” jak wino będzie lepszy.

Dodaj komentarz