Brakowało ognia

W minionym sezonie 2018/2019 zespół Lecha Poznań na 3 różnych frontach strzelił 58 goli w 44 spotkaniach co daje średnią raptem 1,28 gola na mecz. Nieco lepiej, aczkolwiek i tak słabo wygląda średnia bramek w LOTTO Ekstraklasie – 1,32 bramki na mecz. Strzelecko i pod względem liczb wielu zawodników zaliczyło zjazd w porównaniu z jeszcze poprzednim sezonem.Gorsze liczby (gole i asysty) zanotowali m.in. Christian Gytkjaer, Darko Jevtić, Maciej Gajos, Maciej Makuszewski, Robert Gumny czy Łukasz Trałka. Dla porównania „Maki” w sezonie 2017/2018 strzelił 5 bramek (w ubiegłym 0), a o 5 goli mniej zdobyli Łukasz Trałka z Darko Jevticiem. Żadnego progresu przez rok pod względem asyst i bramek nie zaliczył za to Kamil Jóźwiak. Kiepska postawa wielu piłkarzy (głównie ofensywnych) przełożyła się na poniższe statystyki ofensywne, które bolą pokazując, jak wielkie problemy w ofensywie miał Kolejorz.

W sezonie 2018/2019 na 3 frontach co najmniej 1 gola lub 1 asystę zaliczyło 21 piłkarzy Lecha Poznań. Po bramce samobójczej w fazie finałowej strzelili dla nas Błażej Augustyn oraz Kamil Drygas. Lechową klasyfikację kanadyjską za zeszłe rozgrywki wygrał Christian Gytkjaer (17/4), który wyprzedził Joao Amarala (10/4), Darko Jevticia (3/8), Pedro Tibę (4/3) oraz Macieja Makuszewskiego (0 goli, 6 asyst).

Sezon bez gola oraz asysty zanotowali Dimitris Goutas, Vernon De Marco i Mihai Radut. Strzeleckie liczby lechitów za sezon 2018/2019 są bardzo słabe, tylko 2 zawodników zdobyło co najmniej 10 goli i ponownie nikt nie dobił do granicy 10 asyst. Nawet rozczarowujący sezon w wykonaniu Darko Jevticia pozwolił Szwajcarowi znaleźć się w top 3 najlepszych zawodników Kolejorza pod względem liczb.Lechowa klasyfikacja kanadyjska 2018/2019

17/4 – Gytkjaer
10/4 – Amaral
3/8 – Jevtić
4/3 – Tiba
0/6 – Makuszewski
3/2 – Jóźwiak
3/0 – Vujadinović
2/1 – Tomczyk
2/1 – Gajos
2/1 – Marchwiński
1/2 – Klupś
2/0 – Cywka
2/0 – Trałka
1/1 – Kostevych
1/1 – Gumny
1/0 – Wasielewski
1/0 – Rogne
1/0 – Zhamaletdinov
0/1 – Janicki
0/1 – Tomasik
0/1 – Kołodziej

1 – Drygas – sam.
1 – Augustyn – sam.

Gole w sezonie 2018/2019

Ekstraklasa (49 goli w 37 meczach)

12 – Gytkjaer
8 – Amaral
4 – Tiba
3 – Vujadinović, Jóźwiak, Jevtić
2 – Tomczyk, Gajos, Marchwiński
1 – Trałka, Cywka, Kostevych, Rogne, Wasielewski, Klupś, Gumny, Zhamaletdinov

1 – Drygas – sam., Augustyn – sam.

Puchar Polski (1 gol w 2 meczach)

1 – Amaral

Liga Europy (8 goli w 6 meczach)

5 – Gytkjaer
1 – Trałka, Amaral, Cywka

Gole ogółem (58 goli w 45 meczach)

17 – Gytkjaer
10 – Amaral
4 – Tiba
3 – Vujadinović, Jóźwiak, Jevtić
2 – Trałka, Tomczyk, Cywka, Gajos, Marchwiński
1 – Kostevych, Wasielewski, Rogne, Klupś, Gumny, Zhamaletdinov

1 – Drygas – sam., Augustyn – sam.

Asysty w sezonie 2018/2019

Ekstraklasa

6 – Jevtić
5 – Makuszewski
4 – Gytkjaer
2 – Amaral, Jóźwiak, Klupś, Tiba
1 – Gajos, Tomczyk, Janicki, Kostevych, Gumny, Marchwiński, Tomasik, Kołodziej

Puchar Polski

Liga Europy

2 – Jevtić, Amaral
1 – Makuszewski, Tiba

Asysty ogółem

8 – Jevtić
6 – Makuszewski
4 – Amaral, Gytkjaer
3 – Tiba
2 – Jóźwiak, Klupś
1 – Gajos, Tomczyk, Janicki, Kostevych, Gumny, Marchwiński, Tomasik, Kołodziej

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. Ostu pisze:

  A w tym sezonie „ogień” ma robić Pawka czy Kołodziej…? Bo raczej nie Gytkiear – on jest już tak zirytowany gra w Kolejorzu, że nawet tego nie ukrywa – a pewnie będzie chciał stąd jak najszybciej odejść…
  Myślicie też, że Tiba i Amaral będą chcieli grać z młodzieżą i walczyć o utrzymanie…?
  Do jakiego syfu doprowadził zarząd..

 2. Bart pisze:

  Jevtić nawet w tak słabym sezonie zaliczył 8 asyst. To on takim razie byłby w stanie wykręcić z 20 asyst gdyby ustabilizował formę i zagrał sezon na miarę swoich możliwości.

 3. Lolo pisze:

  Mamy za dużo napastników o takim samym profilu. Potrzebujemy kogoś w stylu Carlitosa który sam sobie wykreuje sytuację.

 4. foxi85 pisze:

  Brakowało woreczków mosznowych z jajami w środku , zamiast tego były psity ogolone na łyso 🙁

 5. Rafik pisze:

  W nadchodzącym sezonie będzie ogień..:)

 6. inowroclawianin pisze:

  Brakowało ognia bo nie było drużyny. Brak było energii, walki przez cały sezon, pomoc praktycznie nie istniała, No może, w dwóch, czy trzech meczach coś zagrali. Napastnicy nie otrzymywali zbyt wielu kluczowych podań. Generalnie wszystko źle i mamy odzwierciedlenie w tabeli na koniec. Oby w nowym sezonie pokazali przynajmniej ze potrafią walczyć.

 7. Siodmy majster pisze:

  Jaki sezon , takie statystyki . Skoro nasz najlepszy „kanadyjczyk ” ma zaledwie 21 pkt to czego wymagać od reszty tych maśloków . Z piłkarzy stricte ofensywnych nie mam zastrzeżeń tylko do cyferek Amarala ( Tiby nie traktuję jako typowego ofensora bo tyrał też na DP ).Maki ma zapierającą dech w klacie liczbę goli , asyst też za mało ( tak mniej więcej o 5 ).Jevtić jak na tę padakę , którą nam serwował to liczby ma znośne ale stać go na takie , jakie ma Gytkjaer. Jóźwiak i Klupś rozwijają się zbyt apatycznie i zaczynają z wielkich nadziei przeistaczać się w zaledwie przyszłych tzw. solidnych ligowców ( eh , ilu już ich było ).Absolutnym zaś skandalem są wyczyny liczbowe Gajosa.Jakże się cieszyłem gdy przychodził do nas z Jagi. Zawiódł na całej linii.Z ligowej gwiazdki miał się u nas przemienić w topowego pomocnika i etatowego reprezentanta. Stał się natomiast twarzą lechowych klęsk , synonimem porażki , a jego płaczliwa facjata jest idealnym zobrazowaniem upadku naszego klubu.Wygląda to tak , jakby jedynym celem sprowadzenia tego gracza na B17 było właśnie to aby spełnił tę rolę. Dzielny Maciuś zdobył „AŻ” 3 pkt . w kanadyjskiej . Najgorsze zaś jest to ,że za rok tę liczbę co najmniej potroi. O to mogę się założyć. Mnóstwo piłkarzy u nas ma najgorsze okresy w karierze. Przed i po Kolejorzu są OK. Gdzie tkwi błąd ?Znalezienie go jest warte w konsekwencji miliony złotych !!!