Rezerwy na ostatniej prostej

W środę, 29 maja odbyła się 31. kolejka grupy 2 piłkarskiej III-ligi sezonu 2018/2019, która dla rezerw Lecha Poznań walczących o awans ułożyła się bardzo dobrze. Kolejorz wczoraj nie rywalizował otrzymując walkowera za mecz z Wdą Świecie, która po rundzie jesiennej wycofała się z dalszej rywalizacji wiosną.Wczoraj goniący Lecha II Poznań zespół KKS-u Kalisz przegrał u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 0:2, natomiast Radunia Stężyca zremisowała na wyjeździe z Sokołem Kleczew 1:1 tracąc gola w ostatniej minucie. Przez to gracze Rafała Ulatowskiego odskoczyli tym dwom ekipom na 3 oczka, ale za to Kotwica Kołobrzeg po środowym zwycięstwie włączyła się do realnej walki o awans.

To właśnie z Kotwicą zespół rezerw zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe. Przed poznaniakami trudny mecz, ponieważ drużyna znad morza trenowana przez byłego zawodnika Kolejorza, Sławomira Suchomskiego na 15 gier przed własną publicznością przegrał dotąd tylko 1 raz. W dodatku w Kotwicy występuje paru zawodników z ekstraklasową przeszłością, którymi są m.in. Piotr Kieruzel, Mateusz Słodowy, Michał Ciarkowski, Gabriel Nowak czy Michał Przybyła, który na najwyższym froncie w naszym kraju zdobył dotąd 5 goli.

Lech jesienią z Kotwicą zremisował. Z Radunią na wyjeździe wygrał 5:0, a KKS Kalisz ograł 2 razy dzięki czemu z tym zespołem ma korzystny bilans. Rezerwy będą mieć ułatwione zadanie awansu, gdyż 12 czerwca rozegrają jeszcze we Wronkach zaległe spotkanie z Wierzycą Pelplin, która spadła już z ligi. Ponadto drużyny KKS-u i Kotwicy oprócz ligi mają jeszcze na głowie finał okręgowego Pucharu Polski. KKS zagra w nim z Polonią Środa Wielkopolska, która do końca sezonu może jeszcze odebrać punkty zarówno Radunii jak i Stężycy. Na dodatek w najbliżej kolejce Radunia podejmie KKS, więc 1 czerwca ktoś na pewno straci punkty, a być może potkną się nawet obie drużyny.

W czerwcu wszystko będzie w nogach piłkarzy Lecha II Poznań, którzy są obecnie już na ostatniej prostej do awansu do II-ligi. Patrząc na terminarz najważniejszymi spotkaniami będą domowe mecze we Wronkach odpowiednio z Radunią 8 czerwca oraz z Wierzycą dnia 12 czerwca.Czołówka tabeli grupy 2 III-ligi 2018/2019:

*1. Lech II Poznań 68 pkt.

2. KKS Kalisz 65
3. Radunia Stężyca 65
4. Kotwica Kołobrzeg 64

* – Lech II ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz

Terminarz Lecha II do końca:

01.06, Kotwica Kołobrzeg – Lech II Poznań godz. 16:00
08.06, Lech II Poznań – Radunia Stężyca godz. 12:00
*12.06, Lech II Poznań – Wierzyca Pelplin godz. 20:00
15.06, Bałtyk Gdynia – Lech II Poznań godz. 17:00

* – Zaległe spotkanie 29. kolejki

Terminarz KKS-u Kalisz do końca:

01.06, Radunia Stężyca – KKS Kalisz godz. 17:00
08.06, KKS Kalisz – Bałtyk Gdynia godz. 18:00
15.06, Bałtyk Koszalin – KKS Kalisz godz. 17:00

Terminarz Radunii Stężyca do końca:

01.06, Radunia Stężyca – KKS Kalisz godz. 17:00
08.06, Lech II Poznań – Radunia Stężyca godz. 12:00
15.06, Radunia Stężyca – Polonia Środa Wielkopolska godz. 17:00

Terminarz Kotwicy Kołobrzeg do końca

01.06, Kotwica Kołobrzeg – Lech II Poznań godz. 16:00
08.06, Polonia Środa Wielkopolska – Kotwica Kołobrzeg godz. 16:00
15.06, Kotwica Kołobrzeg – Gwardia Koszalin godz. 17:00

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <12 komentarzy

 1. John pisze:

  3 punkty przewagi, zaległy mecz ze spadkowiczem ,w którym 3 kolejne punkty są obowiązkiem ,nie można tego spierdolić ,a 2 liga zapowiada się bardzo ciekawie.
  Będzie można dać sobie spokój z beznadziejnymi wypożyczeniami , młodych, najzdolniejszych ogrywać na poziomie 2 ligi, gdzie poziom jest znacznie wyższy od 3 ligi.

 2. tonek pisze:

  … odebrać punkty Radunii jak i Kotwicy. Myślę, że spokojnie awansują.

 3. Marecki60 pisze:

  Radziłbym nie dzielić skóry na niedźwiedziu, historia już nie raz pokazała, że u nas to pewne są tylko podatki. Życzę oczywiście Lechowi awansu. Będzie to chociaż jeden pozytyw tego kolejnego, straconego sezonu.

 4. Jan pisze:

  Ja najbardziej obawiam się Kotwicy bo jest rozpędzona i ma łatwych rywali do końca więc nie pogubi raczej punktów. Kalisz i Radunia na pewno coś pogubią a poza tym grają ze sobą. Lech aby awansować musi wygrać z Wierzycą i Bałtykiem.
  Oby chociaż awans udało się osiągnąć w tym przegranym sezonie.

  • tomasz1973 pisze:

   Sorry, ale jakoś nielogiczne to Twoje sformułowanie z tymi łatwymi rywalami. Jedynym łatwym jest Gwardia Koszalin, ponadto grają z nami i na wyjeździe ze Środą, która na swoim boisku potrafiła z nami zremisować 1-1. Sądzę, że nawet porażka z Kotwicą, przy wygraniu z Pelplinem i Bałtykiem da awans.

 5. 100h2o pisze:

  Szkoda że nie skrócono wypożyczenia Sobola z Warty ( który i tak gra tam na trybunach). W tej sytuacji byłaby niezła dla niego próba jakości walcząc w 3 lidze NA BOISKU , a tak pół sezonu ma w plecy.
  Awans do 2 ligi to byłaby fajna sprawa. Tym bardziej że w rezerwach konsekwentnie ogrywani są młodzi a nie traktowane są jako Klub Kokosa dla jakiś tam Radutów .
  Zwróćcie uwagę ilu MPolski 2018 juniorów starszych GRA w rezerwach. Super.

 6. yarek76 pisze:

  Ktoś już napisał dość ciekawy wątek, że awans pozwoliłby na ogrywanie młodych piłkarzy w 2 lidze, co byłoby ciekawym i dość dobrym rozwiązaniem. Pozostaje zatem skoncentrować się na nadchodzących meczach i wywalczyć awans!

 7. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Jestem dobrej myśli.

 8. wagon pisze:

  prędzej zdobędzie się doświadczenie w 2 lidze niż CLJ, a więc warto,

 9. MARCINzKALISZA pisze:

  Wszystko może się zdażyć, ale jestem jakoś dziwnie spokojny o awans rezerw do II ligi. Awansujemy !!!

 10. Sp pisze:

  Oby się nie wykoleili i zaliczyli awans do II ligi gdzie będzie zdecydowanie ciekawiej dla młodych graczy.

 11. tolep pisze:

  A gdyby tak przenieść ostatni mecz do Poznania?