Średni weekend młodzieży

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Cały czas o co grać mają rezerwy i juniorzy młodsi. Dwie pozostały ekipy zakończyły już sezon 2018/2019 na bardzo słabych, rozczarowujących miejscach. Żadna z tych drużyn w ten weekend gola nie zdobyła.O sytuacji rezerw walczących o awans do II-ligi pisaliśmy szerzej w sobotę. W skrócie: Lech Poznań w 3 ostatnich meczach musi wygrać 1 raz, by wywalczyć awans. Być może nastąpi to już w sobotę, 8 czerwca po godzinie 12:00. Jeśli wtedy gracze Rafała Ulatowskiego pokonają we Wronkach Radunię Stężyca, to wywalczą awans i ostatnie 2 pojedynki z Wierzycą Pelplin (zaległy) oraz z Bałtykiem w Gdyni nie będą już miały znaczenia.

Sezon 2018/2019 w CLJ na fatalnej 10. pozycji zakończyli już ustępujący Mistrzowie Polski Juniorów Starszych. Lech Poznań do lat 18 na koniec rozgrywek zremisował u siebie z Zagłębiem Lubin 0:0. Podopieczni Bartosza Bochińskiego w 30 spotkaniach zdobyli tylko 41 punktów. Mistrzem już wcześniej została Korona Kielce.

Z kolei juniorzy młodsi po piątkowym pokonaniu Błękitnych Wronki 5:1 wygrali grupę B CLJ U-17. O ich sytuacji również już pisaliśmy. W sobotę, 8 czerwca Lecha Poznań czeka pierwszy półfinał z Koroną w Kielcach. Rewanż odbędzie się 5 dni później u nas. Obecnie czekamy na dokładne godziny tych spotkań.

Wolne po tym weekendzie mają trampkarze starsi Kolejorza. Lech w grupie B CLJ U-15 zajął dopiero 4. lokatę. W ostatniej kolejce rundy wiosennej przegrał na swoim boisku z Wartą Poznań 0:2. Awans do 1/2 już kilka tygodni temu wywalczyła Pogoń Szczecin.

Był to ostatni raport z rezultatami młodzieży w sezonie 2018/2019. Czerwcowymi występami rezerw i juniorów młodszych będziemy zajmować się już w osobnych tekstach. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie – „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Kotwica Kołobrzeg – Lech II Poznań 3:3
CLJ U-18: Lech Poznań – Zagłębie Lubin 0:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Błękitni Wronki 5:1
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech Poznań – Radunia Stężyca (sobota, 8 czerwca, godz. 12:00)
1/2 CLJ U-17 (1. mecz): Korona Kielce – Lech Poznań (sobota, 8 czerwca)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <