Szybka zmiana trenera. Mioduszewski odszedł po 2 miesiącach

Po 2 miesiącach ponownie nastąpiła zmiana na stanowisku trenera bramkarzy w Lechu Poznań. W czwartek, 6 czerwca klub ogłosił rozwiązanie umowy z Robertem Mioduszewskim, którego Dariusz Żuraw zaprosił do współpracy na początku kwietnia. Jego następcą w Kolejorzu zostanie 38-letni Michał Chamera, który ma bardzo interesujące cv.Michał Chamera urodził się 28 sierpnia 1981 roku w Gdyni. Jest wychowankiem miejscego Bałtyku Gdynia. Później grał m.in. w Chojniczance Chojnice, Olimpii Elbląg, Radunii Stężyca, Gryfie Wejherowo, Polonii Warszawa, Piaście Gliwice, w lidze duńskiej czy w Arce Gdynia w barwach której zaliczył 11 ekstraklasowych występów wywalczając z tym klubem awans. Chamera zakończył sportową karierę już 9 lat temu.

Od tamtej pory szkolił się w roli trenera bramkarzy. Posiada licencję UEFA A i UEFA Goalkeeper Coach A, czyli najwyższą UEFA dotyczącą bramkarzy. W ostatnich latach przez 3,5 roku pracował w Katarze, a w sezonie 2018/2019 odpowiadał za golkiperów w I-ligowej Bytovii Bytów. W przeszłości był też odpowiedzialny w Pomorskim Związku Piłki Nożnej za bramkarzy drużyn juniorskich i wykładał na AWFiS w Gdańsku.

Michał Chamera zastąpił na stanowisku trenera bramkarzy Lecha Poznań zatrudnionego 2 kwietnia Roberta Mioduszewskiego, który zaledwie przez kilka tygodni pracował z bramkarzami Kolejorza. Dodajmy, że Dariusz Żuraw wcześniej wziął do swojego sztabu Dariusza Skrzypczaka jako asystenta, Łukasza Becellę jako asystenta i analityka, Karola Kikuta do odpowiadania za fizyczne przygotowanie zawodników, a także pozostawił w sztabie Karola Bartkowiaka.KKS Lech Poznań 2019/2020:

Pierwszy trener: Dariusz Żuraw
Asystenci trenera: Dariusz Skrzypczak, Karol Bartkowiak
Trener bramkarzy: Michał Chamera
Główny trener od przygotowania fizycznego: Karol Kikut
Pomocniczy trener od przygotowania fizycznego: Andrzej Kasprzak
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Analitycy: Łukasz Becella, Hubert Barański
Specjalista ds. suplementacji: Patryk Wiśniewski
Sztab medyczny: Paweł Tota, Krzysztof Pawlaczyk, Andrzej Pyda, Marcin Lis, Paweł Cybulski, Maciej Łopatka, Maciej Smuniewski
Kucharz: Artur Dzierzbicki
Magazynier: Eugeniusz Głoziński

Kadra klubu KKS Lech Poznań SSA – runda jesienna sezonu 2019/2020 (26 zawodników) i termin ich kontraktów:

Bramkarze (3):

1. Mickey van der Hart – 30.06.2022
??. Miłosz Mleczko – 30.06.2020
33. Karol Szymański – 30.06.2020

Obrońcy (5):

2. Robert Gumny – 30.06.2021
4. Thomas Rogne – 31.12.2021
22. Volodymyr Kostevych – 31.12.2020
35. Wiktor Pleśnierowicz – 30.06.2021
77. Piotr Tomasik – 30.06.2021

Pomocnicy (14):

??. Karlo Muhar – 30.06.2023
??. Jakub Moder – 30.06.2020
??. Tymoteusz Puchacz – 30.06.2021
10. Darko Jevtić – 30.06.2020
16. Juliusz Letniowski – 30.06.2022
17. Maciej Makuszewski – 30.06.2020
19. Tomasz Cywka – 30.06.2020
20. Mateusz Skrzypczak – 30.06.2022
24. Joao Amaral – 30.06.2022
25. Pedro Tiba – 30.06.2021
29. Kamil Jóźwiak – 30.06.2021
34. Tymoteusz Klupś – 30.06.2022
36. Filip Marchwiński – 30.06.2022
38. Jakub Kamiński – 30.06.2021

Napastnicy (4):

8. Paweł Tomczyk – 30.06.2021
21. Krzysztof Kołodziej
23. Filip Szymczak
32. Christian Gytkjaer – 30.06.2020

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <16 komentarzy

 1. wagon pisze:

  Żuraw cały czas buduje i udoskonala swój sztab, Ivanowi zbrakło tego rok temu,

 2. John pisze:

  Nowy młody sztab szkoleniowy.
  Jestem mega ciekaw jak to będzie wyglądać,jak będzie wyglądał Lech i jego gra.
  Współpraca tych trenerów to się liczy, że w razie błędów Żurawia , będą mogli usiąść porozmawiać i znaleźć najlepsze rozwiązanie.
  Nawałka raczej nie należał do ludzi , którzy słuchają innych,indywidualista.

 3. inowroclawianin pisze:

  Szkoda, że nikogo z Bundesligi nie zaprosił, np. jakiegoś fachowca od przygotowania fizycznego, ewentualnie od polskich lekkoatletów biegaczy.

  • DivusGomesz pisze:

   O tym samym pomyślałem jakiś czas temu. Chyba w Hannowerze 96 jednym z trenerów przygotowania fizycznego jest Polak. Ciekawe czy skusiłby się na trochę wyższe stanowisko? Skoro już mamy 'sezon przejściowy’ to warto byłoby popracować nad tym. Wiadomo, że na początku byłoby ciężko o punkty, bo zmęczenie byłoby duże, ale na dłuższą metę chyba warto.

 4. robson pisze:

  Filip Burkhardt z Bytovii twierdzi, że Chamera w treningu bramkarskim duży nacisk kładzie na dobrą grę nogami.

  • Michu87 pisze:

   Teraz bramkarz to nie tylko grajek przywiązany do linii bramkowej, teraz musi robić czasami za ostatniego obrońcę, dlatego gra nogami to obowiązek ;>

 5. Arcus pisze:

  No może to i przemyślany ruch w połączeniu z niezłą pracą nogami van der Hart. Może właśnie więcej od tyłu będziemy teraz grali

 6. John pisze:

  Tylko żeby nie było tak, że teraz bramkarze będą grać lepiej nogami od obrońców;-)

  • Michu87 pisze:

   heh… dobrze, że beton Janicki i Iksman odpadli bo wtedy twoje słowa weszły by w życie xD

 7. Lolo pisze:

  Nie wiadomo o co poszło. Chyba Darek ma charakterek

  • robson pisze:

   Myślę, że o nic nie poszło, zwłaszcza że są dobrymi kolegami jeszcze z boiska. Mioduszewski pewnie był opcją tymczasową do czasu póki kogoś nie znajdą.

 8. J5 pisze:

  Jeśli ta zmiana ma na celu podniesienie umiejętności gry naszych bramkarzy, jeśli jest elementem wzmacniania sztabu szkoleniiwego to ja jestem za takimi zmianami. Z drugiej strony jednak takie wzmacnianie sztabu szkoleniiwego może świadczyć o tym, że na pomoc zarządu, jakościowe wzmocnienie piłkarzami drużyny ,nasz trener nie ma co liczyć. Dlatego też Żuraw tak starannie dobiera swój sztab, aby wyciągnąć maksa z dostępnego materiału ludzkiego. Trener najlepiej zdaje sobie sprawę z tego co ma, z tego co potencjalnie dostanie oraz pewnie z celów, jakie zdaje się zostały mu postawione. Stąd nie mogąc liczyć na odpowiednie transfery, stara się jak najbardziej dostosować do swoich potrzeb sztab szkoleniowy, aby wykorzystać wszelkie tkwiące w zawodnikach możliwości. Sztab szkoleniowy zostanie przetestowany, dokładnie sprawdzony przez Żurawia w ciągu jesieni, być może zimą zajdą w nim jakieś korekty, i z jakimiś zimowymi transferami drużyna powalczy o zrealizowanie tych ukrytych celów. Znając właściciela, słaby zarząd, to nawet z taką mobilizacją drużyny i sztabu szkoleniiwego, o sukcesy będzie ciężko

  • R. pisze:

   Niektórych komentarzy tutaj nigdy nie zrozumiem.

   „Z drugiej strony jednak takie wzmacnianie sztabu szkoleniiwego może świadczyć o tym, że na pomoc zarządu, jakościowe wzmocnienie piłkarzami drużyny ,nasz trener nie ma co liczyć. Dlatego też Żuraw tak starannie dobiera swój sztab, aby wyciągnąć maksa z dostępnego materiału ludzkiego.”

   A czy to nie jest zawsze zadanie trenera?? Żeby maksować zawodników? I właśnie po to jest sztab?? Po co mieszać w to transfery?

  • Pszczolka pisze:

   R to samo chciałem zauważyć. No to jest właśnie rola trenera, żeby zawsze wycisnąć z piłkarza maximum! I nie ma tutaj znaczenia, jaki materiał ludzki posiada.

 9. zuras1922 pisze:

  Co by nie powiedzieć, wizerunkowo bardzo słabo jeśli zatrudnia się kogoś w marcu/kwietni bez informacji że jest tymczasowym i dziękuje mu się po dwóch miesiącach. Z jednej strony nie ma się co męczyć jak ktoś nie ciągnie drużyny zgodnie z wyznaczonym przez wodza planem i należy się go pozbyć aby nie robił zamętu z drugiej strony wg mnie należy tak dobierać współpracowników, by nie zmieniać ich co 2 miesiące bo nic dobrego za szybko z tego nie będzie. Sztuką jest szukać i znaleźć, a nie błądzić.

  • Soku pisze:

   Serio sądzisz, że kogoś jeszcze może zdziwić, jak w Kolejorzu traktuje się szeregowych pracowników czy tych sztabowych i z jaką lekkością leśni się ich pozbywają? Mnie od czasu Bosego już nic nie jest w stanie tutaj zdziwić.

   Pewnie po czasie się dowiemy, co było powodem. Szkoda Roberta, bo też u nas zostawił kawał zdrowia. Oby tylko to nie była jakaś sytuacja rodzinna.