1/2 CLJ U-17 (1. mecz): Z 0:1 na 2:1. Lech bliżej finału

W piątek, 7 czerwca oraz w sobotę, 8 czerwca rozegrano pierwsze mecze półfinałowe w ramach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 sezonu 2018/2019. W obu konfrontacjach padło łącznie aż 8 goli i w obu spotkaniach zwyciężyły zespoły gości, które tym samym zrobiły duży krok w kierunku awansu do finału. Ten odbędzie się już za 10 dni.

W piątek, 7 czerwca mimo prowadzenia Zagłębia Lubin 1:0 wynikiem 3:2 zwyciężyła Legia Warszawa. Juniorzy młodsi tego klubu między 52 a 62 minutą strzelili aż 3 gole. „Wojskowi” dzięki wyjazdowej wygranej zrobili duży krok w kierunku awansu do finału.

W sobotę, 8 czerwca nie zawiódł też Lech Poznań. Kolejorz do lat 17 pokonał na wyjeździe Koronę Kielce wynikiem 2:1, która w 78 minucie wyszła na prowadzenie za sprawą uderzenia z rzutu karnego. Poznaniacy szybko jednak odpowiedzieli golami w 81 i 83 minucie gry.

Na obiekcie „Koroniarzy” to gospodarze mieli przewagę, lecz skuteczność stała po naszej stronie. Młodym lechitom nie było łatwo o zwycięstwo, bowiem mecz w Kielcach odbył się na bardo słabej, nierównej murawie. W niektórych miejscach boiska trawy nie było wcale.

Rewanżowe spotkania 1/2 CLJ U-17 2018/2019, Lech Poznań – Korona Kielce oraz Legia Warszawa – Zagłębie Lubin odbędą się w najbliższy czwartek, 13 czerwca.

1/2 Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 2018/2019:

Korona Kielce – Lech Poznań 1:2
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2:3

Lech Poznań – Korona Kielce (13 czerwca)
Legia Warszaw – Zagłębie Lubin (13 czerwca)

Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych odbędzie się w tym roku w Ząbkach koło Warszawy we wtorek, 18 czerwca, o godzinie 16:30. Transmisję z finałowego pojedynku już zapowiedział kanał „Łączy nas piłka” na YouTube należący do PZPN-u, czyli organizatora rozgrywek. Przypomnijmy, że Lech Poznań był Mistrzem Polski do lat 17 łącznie 5 razy w 2009, 2014, 2015, 2016 i 2017 roku. W 2012 przypadło mu natomiast wicemistrzostwo kraju. 12 miesięcy temu juniorzy młodsi prowadzeni przez innego trenera nie dali rady dostać się do półfinału Centralnej Ligi Juniorów U-17.