Lech przedłużył wypożyczenie Zhamaletdinova

22-letni napastnik, Timur Zhamaletdinov na sezon 2019/2020 zostaje w Lechu Poznań. Klub nie wykupił Rosjanina za ustaloną w lutym kwotę 600 tysięcy euro. Zdecydował się za to wypożyczyć niechcianego przez CSKA Moskwa napastnika na kolejny rok, by w pełni sprawdzić jego umiejętności.Timur Zhamaletdinov trafił do Lecha Poznań na półroczne wypożyczenie z opcją wykupu za 600 tysięcy euro w lutym tego roku. Wiosną miał być konkurentem o miejsce w wyjściowym składzie dla Christiana Gytkajera, ale nim nie był. Rosjanin nie zawsze łapał się na nawet ławkę rezerwowych zarówno za kadencji Adama Nawałki jak i później Dariusza Żurawia. Niechciany napastnik w CSKA Moskwa kiepsko radził sobie także w III-ligowych rezerwach.

W kwietniu zapadła decyzja o braku wykupu Zhamaletdinova i jego powrocie do Rosji. W maju Lech Poznań zmienił decyzję postanawiając dać Timurowi jeszcze jedną szansę poprzez próbę przedłużenia wypożyczenia. 22-latek wiosną w pierwszej drużynie rozegrał tylko 193 minuty w 7 spotkaniach zdobywając 1 bramkę w Białymstoku. Prawonożny snajper 1 raz wyszedł w pierwszej jedenastce notując przy okazji 90 minut w pojedynku z Legią Warszawa (1:0).

W spotkaniu rozegranym 24 kwietnia doznał kontuzji stopy przez którą nie zagrał już do końca sezonu 2019/2020. Przedłużenie wypożyczenia Timura Zhamaletdinova z CSKA Moskwa o kolejnych 12 miesięcy sprawia, że do Lecha Poznań tego lata nie przyjdzie żaden napastnik jeżeli Christian Gytkajer nie odejdzie. Za rok klub będzie mógł wykupić 22-latka za 600 tysiecy euro.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 20

 1. Bart pisze:

  Narzekałem na brak transferów do ofensywy i od razu jest. Zaśpiewajmy wszyscy chórem „łubudubu”!

 2. Arcus pisze:

  No to bramek nie będzie miał kto strzelać, bo ograniczenia Christiana każdy z nas zna. Na dobijane piłki ok, ale sam nic nie wykreuje.

 3. Jack pisze:

  Powielanie tych samych błędów.Timur niestety jest za słaby by grać w Lechu.

 4. Franco pisze:

  Nie będę oryginalny i napiszę to o czym
  wszyscy śledzący europejską piłkę wiedzą.
  Rosjanie od upadku Związku Zdradzieckiego
  (a w zasadzie jeszcze wcześniej, gdy Gorbi
  popuścił i po Euro’88 zaczęli wyjeżdżać do
  zachodnich klubów pierwsi zasłużeni),
  mają trzy problemy: 1. aklimatyzacja
  2. aklimatyzacja 3. aklimatyzacja.
  Przyczyn może być kilka, to jest temat
  na doktorat socjologiczny. Na palcach
  jednej ręki można policzyć Rosjan, którzy zrobili dużą karierę poza Rosją. Była skromna grupa, która co najwyżej dobrze sobie poradziła (Hiszpania, Niemcy), ale szału ilościowo nie było.
  Reszta, albo szybkie powroty, albo cieniowanie
  w słabeuszach,albo…szkoda gadać, z niesławnym przykładem Igora Biełanowa na czele.
  Czy tym razem będzie dobrze ? Obawy mam.
  Z jednej strony to tylko wypożyczenie,
  z drugiej jednak blokowanie miejsca.
  Powiem tak, jeśli by odszedł teraz, a nikt by nie został sprowadzony, albo kolejny prototyp do testowania od zera, to lepiej że został.
  Radut niewiele pokazał na wypożyczeniu,
  a dostał kontrakt, więc jakiś postęp w polityce
  transferowej jest ;)

 5. John pisze:

  Raczej słuszna decyzja,podobno sam chciał zostać w Lechu.
  Więc z tą jego aklimatyzacją, otwartością może nie jest najgorzej, pobył, zobaczył co z czym się jje ,czas na grę.Moze warto spróbować gry na 2 napastników.

 6. J5 pisze:

  Nie mogli się choć trochę bardziej postarać i wypożyczyć kogoś lepszego? Toż Krzysiu Kołodziej lepiej się prezentował

 7. Pawelinho pisze:

  W sumie dobrze, że Zhamaletdinov dostanie szansę bo te pół roku to jednak mimo wszystko za krótko, aby ocenić przydatność rosjanina w Lechu.

 8. Grimmy pisze:

  Problemem Lecha nie są słabi napastnicy, ale mało kreatywna pomoc, która nie stwarza wystarczająco wiele sytuacji pod bramką przeciwnika. W zasadzie stwarza ich żenująco mało. Jeśli tutaj się nic nie zmieni na lepsze, to nie ma większego znaczenia, kto gra jako ten najbardziej wysunięty. Owszem, zdarzają się niekiedy piłkarze, którzy sami sobie potrafią wypracować ze dwie – trzy sytuacje na mecz, ale aby coś takiego zaistniało na boisku, to musi płynąć zagrożenie ze strony pomocników. Inaczej drużyna przeciwna zastosuje plastra, albo podwoi krycie takiego napastnika i ten nawet oddechu nie złapie. A problemem samych napastników w Lechu jest system gry, gdzie wykorzystuje się tylko jednego z nich. Takim Zhamaletdinovom trudno wchodzić do zespołu, gdzie jest jasno ustalona hierarchia i z góry wiadomo, że grać będzie albo ogony, albo w przypadku kiedy ten pierwszy złapie kontuzję. Jeśli druga formacja nie zostanie wzmocniona odpowiednio, to chyba rozważyłbym wariant na grę dwoma napastnikami. Gytkjaer przeżywał swój najlepszy okres, kiedy grali w Rosenborgu na 3 napastników, a on był tym najbardziej wysuniętym.

 9. El Companero pisze:

  no to rezerwy już mają napastnika, tym bardziej, że Kołodziej pogra w 1 składzie…

 10. 07 pisze:

  Jeżeli problemy Timura to była aklimatyzacja to da się zrozumieć, ale teraz nie ma już wytłumaczenia. Najbliższa runda da nam odpowiedz na pytanie – Czy jest to zawodnik do Lecha?

 11. Didavi pisze:

  Haha w kwietniu jak grał/mógł grać to byli na nie, ale za to jak w maju doznał kontuzji i nie zagrał ani minuty, to uznali, że to wymarzony napastnik i koniecznie musi zostać :) Ich wizja Lecha mnie przeraża.

 12. Luna23 pisze:

  W zeszlym sezonie, po wypożyczeniu odszedł od nas jeden napadziorr i zaczął walić bramy. Skoro został to sam pewnie też chcial zostać, więc może czuje ze da radę, w końcu nasza liga wiadomo jaki ma poziom

 13. zwierzak pisze:

  Oby był nie do powstrzymania przez obrońcówi przekroczył 20 bramek w sezonie. Dajesz Timur

 14. ArekCesar pisze:

  Mi też się wydaje, ze jest taki jakiś bezpłciowy. Brakuje mu takiej iskry, werwy i agresywności. oby nowi młodzi z Lecha pokazali mu coś od siebie i by to ogarnął i razem podbili ligę. Jeśli tego nie pojmie to do widzenia.

 15. yarek76 pisze:

  Tak naprawdę nie miał zbyt wielu szans na udowodnienie swoich umiejętności więc zobaczymy czy będzie miał takie okazje i jak je wykorzysta.

Dodaj komentarz