Ligowcy wracają do zajęć. Tym razem Lech nie na końcu

W klubach Ekstraklasy sezonu 2019/2020 powoli kończy się letnia przerwa, a w niektórych drużynach nawet już się skończyła. W tym gronie jest też Lech Poznań, który tym razem nie rozpoczął przygotowań do rundy najpóźniej w całej lidze tak jak zimą, gdy ówczesny trener Adam Nawałka ustalił bardzo dziwny plan przygotowań mający duże przełożenie na fatalną wiosnę.Obecnie w treningu po letnich urlopach są już 4 zespoły. W tym gronie znajduje się Lech Poznań ćwiczący od czwartku. Jako pierwsi w Ekstraklasie przygotowania do rundy jesiennej 2019 rozpoczęli beniaminkowie – ŁKS Łódź oraz Raków Częstochowa, którzy trenują od 10 czerwca. Dziś do zajęć wróci Wisła Płock, jutro natomiast Legia Warszawa z Pogonią Szczecin.

Najwięcej drużyn (aż 6) wznowi treningi wtedy kiedy Kolejorz rozpocznie już obóz w Opalenicy, czyli w poniedziałek, 17 czerwca. Najpóźniej letnie przygotowania do rundy jesiennej startującej w piątek, 19 lipca zaczną Arka Gdynia oraz Korona Kielce odpowiednio 18 i 19 czerwca. Pierwsi trzej pucharowicze (Piast Gliwice, Legia Warszawa oraz Cracovia Kraków) grę w pucharach rozpoczną w dniach 9-11 lipca. Ze względu na reformę UEFA wprowadzoną rok temu nie musiały wcześniej niż inni ligowcy zaczynać czerwcowych treningów.

Tego lata ekstraklasowicze mają w planach od 4 do maksymalnie 8 meczów towarzyskich. Najwięcej zespołów zaliczy jednak po 5-6 sparingów i w tym gronie jest również Lech Poznań, który według planu weźmie udział w 6 grach kontrolnych. Tegoroczny letni okres przygotowawczy jest długi i jest jednym z najdłuższych w ostatnich latach. Potrwa aż 5 tygodni.Data pierwszego treningu i klub Ekstraklasy 2018/2019:

10 czerwca – ŁKS Łódź, Raków Częstochowa
12 czerwca – Piast Gliwice
13 czerwca – Lech Poznań, Lechia Gdańsk
14 czerwca – Wisła Płock
15 czerwca – Legia Warszawa, Pogoń Szczecin
17 czerwca – Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin
18 czerwca – Arka Gdynia
19 czerwca – Korona Kielce

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <