Rusza młodzieżowe Euro z lechitami w składzie

Już pojutrze w niedzielę, 16 czerwca we Włoszech oraz w San Marino ruszają 22 w historii piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 21. Po raz 7 w historii w młodzieżowym Euro wystąpi piłkarska reprezentacja Polski szkolona obecnie przez byłego trenera Lecha Poznań, Czesława Michniewicza, który do Włoch zabrał 3 obecnych zawodników Kolejorza.W kadrze Michniewicza znaleźli się Kamil Jóźwiak, Robert Gumny oraz Paweł Tomczyk. Na Euro do lat 21 pojechał też inny były lechita i wychowanek, Dawid Kownacki. 22 w historii Euro do lat 21 odbędzie się w tym roku na 5 włoskich obiektach w Reggio Emilia, Bolonii, Cesenie, Trieście i Udine, a także w Serravalle w San Marino. Podczas Mistrzostw Europy do lat 21 wystąpią odpowiednio: Polska, Belgia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Dania, Serbia, Austria, Anglia, Francja, Rumunia i Chorwacja.

12 drużyn zostało przypisanych do 3 grup po 4 zespoły. Polacy odpowiednio 16, 19 i 22 czerwca w grupie A zagrają z Belgią (Reggio Emilia), z Włochami (Bolonia) oraz z Hiszpanią (Bolonia). Do półfinału Euro U-21 oraz przy okazji do IO 2020 awansują zwycięzcy grup + najlepsza reprezentacja, które zajmie 2. lokatę. Półfinały zostaną rozegrane 27 czerwca. Finał odbędzie się za to 30 czerwca, o godzinie 20:45 w Udine.

Polska po raz 7 bierze udział w Mistrzostwach Europy U-21 rozgrywanych co 2 lata od 1978 roku. Dotąd „biało-czerwoni” rywalizowali w tej imprezie w 1982 roku, w 1984, 1986, 1992, 1994 i w 2017 roku, kiedy będąc gospodarzami nie wyszli z grupy. Wtedy po tytuł młodzieżowych Mistrzów Europy sięgnęli Niemcy, którzy we Włoszech oraz w San Marino będą bronić trofeum.

Do tej pory 5 razy mistrzami w tej kategorii wiekowej byli Włosi. 4 razy Hiszpanie i po 2 razy m.in. Anglicy czy Niemcy. Polska U-21 dostała się do Mistrzostw Europy do lat 21 po niespodziewanym wyeliminowaniu jesienią kadry Portugalii. Mecze podopiecznych Czesława Michniewicza będzie można oglądać na żywo na kanałach TVP. Spośród zawodników Kolejorza największe szanse na regularne występy ma Robert Gumny, a najmniejsze Paweł Tomczyk.Terminarz Polski podczas Euro U-21 2019:

Polska – Belgia (niedziela, 16 czerwca, godz. 18:30)
Polska – Włochy (środa, 19 czerwca, godz. 21:00)
Polska – Hiszpania (sobota, 22 czerwca, godz. 21:00)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. yarek76 pisze:

  Należy życzyć powodzenia tej kadrze a piłkarzom Lecha dobrych występów!

 2. inowroclawianin pisze:

  A jak Kownacki, nie ma już kontuzji? Bo jeśli nie ma to też ma dużą szansę na granie.

 3. Franco pisze:

  Wokół kadry Dorny było dużo szumu, a skończyło się jak zawsze. Teraz szumu zdecydowanie mniej. Może coś się z tego urodzi fajnego.

 4. Bart pisze:

  Z informacji które zamieścił sam Kownacki wynika że jest zdrowy. Jeśli tylko jest gotowy to na 100 procent zagra, przecież to kapitan i najważniejsza postać u21. Michniewicz nie był zachwycony że mu go sprzątnęli tuż przed euro i jeszcze wrócił z kontuzją.

 5. Sp pisze:

  Czesiu mówił, że Tomczyk bedzie wchodził z ławki na podmęczonego rywala bo ma gaz