Krajowe przygotowania większości ekstraklasowiczów

Lech Poznań zgrupowaniem w Opalenicy rozpoczyna się dziś drugi i przy okazji pełny tydzień letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2019/2020. Do środy do zajęć wrócą już wszystkie kluby Ekstraklasy, a niektóre drużyny z którymi do 23 maja 2020 będzie rywalizował Kolejorz dnia 19 czerwca rozegrają nawet pierwsze mecze towarzyskie.Polskie ośrodki należą do najlepszych w tej części Europy, dlatego nic więc dziwnego, że tego lata do Polski zawitają m.in. kluby z Izraela, Grecji, Danii, Cypru, Niemiec czy Holandii. Tego lata większość przeciwników Lecha Poznań w nowym sezonie Ekstraklasy zostaje w Polsce wybierające przygotowania w kraju do zbliżającej się rundy jesiennej.

Ligowców ugości tego lata aż 10 polskich ośrodków. Najwięcej zespołów (Legia Warszawa, Raków Częstochowa i Wisła Kraków) zawita do Warki, czyli do ośrodka powstałego przed Euro 2012. 2 ekipy będą w Opalenicy (Lech Poznań oraz Korona Kielce), w Gniewinie (Arka Gdynia i Pogoń Szczecin) oraz w Grodzisku Wielkopolskim (Wisła Płock i ŁKS Łódź). Zabrzański Górnik wybrał tego lata na miejsce swojego obozu nawet Poznań.

Górnik to zresztą jeden z sześciu klubów, który wyjedzie tego lata na 2 zgrupowania. Również na 2 obozach będzie Lechia Gdańsk (oba we Władysławowie), Lech Poznań (oba w Opalenicy), Raków Częstochowa, Wisła Płock i Legia Warszawa. Legia to jedna z pięciu drużyn, która tego lata zaplanowała sobie zagraniczne zgrupowanie.

Legioniści będą ćwiczyć w Austrii, gracze Piasta Gliwice na Węgrzech, zawodnicy Zagłębia Lubin w Holandii, natomiast piłkarze 2 zespołów (Cracovii Kraków i Śląska Wrocław) jako kraj letnich przygotowań wybrali Słowenię. Poniżej dokładniejsza rozpiska.Opalenica – Lech Poznań, Korona Kielce
Gniewino – Arka Gdynia, Pogoń Szczecin
Kępa – Jagiellonia Białystok
Władysławowo– Lechia Gdańsk
Warka – Legia Warszawa, Raków Częstochowa, Wisła Kraków
Wola Cholerzowska – Raków Częstochowa
Grodzisk Wlkp. – ŁKS Łódź, Wisła Płock
Szamotuły – Wisła Płock
Wodzisław Śląski – Górnik Zabrze
Poznań – Górnik Zabrze

Słowenia (Randeci) – Cracovia Kraków
Węgry (Telki) – Piast Gliwice
Słowenia (Rogla) – Śląsk Wrocław
Holandia (Venray) – Zagłębie Lubin
Austria (Leogang) – Legia Warszawa

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz