Jeden mecz do wyrównania rekordu

W Lechu Poznań od początku lat 90-tych grało już 82 obcokrajowców z 42 państw. Bez trudu da się złożyć listę kilkunastu nazwisk, które już na zawsze zapisały się w historii naszego klubu m.in. zdobywaniem medali czy liczbą występów. O wielkim pechu może mówić Jasmin Burić, który po sezonie 2018/2019 odszedł z Kolejorza spędzając przy Bułgarskiej 10,5 roku.Bośniacki golkiper w pierwszej drużynie Lecha Poznań na wszystkich frontach rozegrał w sumie 210 spotkań. To oznacza, że Jasminowi Buriciowi zabrało zaledwie 2 meczów do ustanowienia nowego rekordu i 1 występu do wyrównania wyniku Dimitrije Injacia, który spośród zagranicznych zawodników zaliczył w „niebiesko-białych” barwach dotąd najwięcej gier.

Spośród obecnych zagranicznych piłkarzy Lecha Poznań w pierwszej dziesiątce są również czwarty obecnie Darko Jevtić oraz dziesiąty Volodymyr Kostevych. Ukrainiec, który w Kolejorzu jeszcze nic nie wygrał pod koniec sezonu 2018/2019 zepchnął do drugiej dziesiątki Białorusina, Sergeia Krivtsa wyprzedzając go obecnie o 2 mecze.

Cały czas w Lechu Poznań gra Darko Jevtić, który w rozgrywkach 2019/2020 będzie miał szansę wyprzedzić trzeciego w klasyfikacji obcokrajowców z największą liczbą występów, Luisa Henriqueza. Szwajcar reprezentujący nasz klub od czerwca 2014 roku traci do Panamczyka już tylko 16 meczów.

Warto dodać, że 83 i 84 obcokrajowcem, który w seniorskim Kolejorzu zanotuje co najmniej 1 mecz mogą być w lipcu Mickey van der Hart oraz Karlo Muhar. Ciekawym ruchem byłby na pewno transfer Patrizio Stronatiego. Gdyby ostatecznie do niego doszło, to lewonożny defensor stałby się dopiero pierwszym Czechem w „niebiesko-białych” barwach.

Jeszcze nigdy w historii Kolejorza nie grał u nas na przykład żaden Włoch, Anglik, Gruzin, Islandczyk, Litwin, Turek, Estończyk czy Francuz. Kilkanaście lat temu w Lechu Poznań był co prawda testowany francuski piłkarz a nawet gracz z odległej Japonii, lecz ostatecznie ich transfery nie doszły do skutku.Zagraniczni piłkarze z największą liczbą meczów w Lechu Poznań:

211 – Dimitrije Injać
210 – Jasmin Burić
188 – Luis Henriquez
172 – Darko Jevtić
157 – Semir Stilić
153 – Manuel Arboleda
146 – Gergo Lovrencsics
144 – Ivan Djurdjević
131 – Kasper Hamalainen
88 – Volodymyr Kostevych

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. leftt pisze:

  No i podobno jeszcze kiedyś byliśmy po słowie z Ojaamą. Ale wolał ległę.

 2. John pisze:

  Czekam na kogoś z Luksemburga ,Gibraltaru czy Andory , robią postępy ,kwestia czasu kiedy będą wzmacniać nasze zespoły,i będą naprawdę wzmocnieniem, już teraz by takich piłkarzy znalazł.
  Te niższe ligi topowych lig ,ciekawy kierunek.
  Taka 2 liga francuska.

  • Siodmy majster pisze:

   Śmiejesz się ale Luksemburczycy naprawdę zrobili ogromny postęp.Zachowując proporcje taki sam jak kilka lat temu Islandia

 3. Siodmy majster pisze:

  Nigdy nie grał u nas Włoch ( to raczej normalne ) ani Czech ( to kuriozum ). Brać Stronatiego i będziemy mieć dwa w jednym :)