Piotr Tomasik odchodzi z Lecha

32-letni lewy obrońca Lecha Poznań, Piotr Tomasik w nowym sezonie 2019/2020 nie będzie grał w Kolejorzu. Już wcześniej informowaliśmy o zielonym świetle dla tego zawodnika, którego klub oferował w ostatnich dniach innym zespołom. W środę, 19 czerwca popołudniu doświadczony piłkarz opuścił zgrupowanie Kolejorza w Opalenicy.Piotr Tomasik trafił do Lecha Poznań zimą 2018 roku z Jagiellonii Białystok z którą klub przez kilka tygodni negocjował skromną kwotę odstępnego. Już wtedy transfer lewonożnego zawodnika wydawał się być zupełnie niepotrzebny wzbudzając wiele kontrowersji, a także spotkał się z dużą krytyką samych kibiców. Zarząd bronił za to tego ruchu w tym podpisania z Tomasikiem aż 3,5-letniego kontraktu.

Przez 1,5 roku lewy defensor rozegrał w „niebiesko-białych” barwach tylko 24 mecze w których zaliczył 1 asystę (w maju w zwycięskim meczu z Lechią Gdańsk 2:1). Piotr Tomasik przez niemal wszystkich trenerów był pomijany będąc tylko zapchajdziurą na lewej obronie. Nigdy nie potrafił wygrać rywalizacji z Volodymyrem Kostevychem. Zwykle kiedy grał notował przeciętne lub słabe występy. Piotr Tomasik na wyższy poziom wskoczył dopiero pod koniec sezonu 2018/2019.

W nowych rozgrywkach trenerzy chcą postawić na Volodymyra Kostevycha oraz na Tymoteusza Puchacza. Tym samym Piotr Tomasik kilkanaście dni temu otrzymał zielone światło na odejście z Kolejorza, który zaoferował go wielu drużynom zarówno z I-ligi jak i z Ekstraklasy. W środę, 19 czerwca popołudniu 32-latek udał się na rozmowy kontraktowe w innym klubie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <25 komentarzy

 1. Pawelinho pisze:

  Nareszcie Tomasik odchodzi, ale zacznijmy od tego, że ten piłkarzyk nigdy nie powinien do Lecha trafić. Wszyscy odpowiedzialni za jego transfer (za ten i nie tylko) powinni polecieć z klubu.

  • Pawel68 pisze:

   To wywal w końcu tego nieudacznika Piotrusia!

  • Pawelinho pisze:

   Uwierz mi, że jakbym tylko mógł to bym go wywalił na zbity pysk.

  • Grossadmiral pisze:

   jeżeli za kazdy transfer pomyłkę ktoś by pracę tracił to w zadnym klubie by nie było pracownikow

  • Pawel1972 pisze:

   Zaraz zacznie się narada
   jak się pozbyć tego gada…

  • Pawel1972 pisze:

   Grossadmiral
   No, a w Kolejorzu takie eldorado dla nieudaczników, że rewolucję robią Piothuś 17% trafionych transferów i Rząsa 4%.

  • Grossadmiral pisze:

   Nawet Kulesza który jest tutaj poważany za transfery ściąga szrot

 2. leftt pisze:

  Jeżeli się udał to znaczy, że jeszcze nie podpisał.

 3. gutek pisze:

  Z całą sympatią w ogóle nie powinien był przychodzić. Duża ulga. Ciekawe dokąd idzie, może Wisła Płock? Oni ostatni dużo polskiego szrotu skupują

 4. tomajg83 pisze:

  Ufff

 5. anonimus pisze:

  Kto jeszcze pamięta że miał sezon życia w Jadze potem kontuzja, transfer do Lecha i okazał się piłkarzem na emeryturze. Żegnam go ozięble

 6. Erwin pisze:

  Powodzenia i weź Makiego ze sobą 🙂

 7. Grimmy pisze:

  Moja jedna z największych pomyłek – w momencie podpisania kontraktu uważałem za dobry ruch. Jeszcze świeże w pamięci świetne występy Kostevycha i przychodził zmiennik, co prawda wiekowy, ale taki który miał świetny sezon za sobą. Wydawało się, że lewa strona obrony będzie najmocniejsza w Polsce, a tu taki wielki klops. Nie dość, że Tomasik okazał się grubą pomyłką, to jeszcze Kostevych zaliczył zjazd formy a’la slalom gigant. Źle to świadczy również o sztabach szkoleniowych. Zamiast wydobywać z piłkarzy co najlepsze, to pozwalali staczać im się w otchłanie beznadziejności.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Dokładnie ja tak samo uważałem, że Tomasik może być poważnym konkurentem dla Kostevycha bo w Jadze bardzo dobrze się prezentował.

 8. BeNeK pisze:

  Kamień z serca, jeszcze celebryta…

 9. arek z Debca pisze:

  Jak na razie transfery wychodzące dają więcej radości kibicom niż te przychodzące, które i tak są jak na lekarstwo. To pokazuje jaki zlomiarski zespół stworzyły Rutki a i tak nadzieji na to, że powstanie coś lepszego w najbliższej przyszłości nie ma.

 10. Jakub Stanecki pisze:

  A ja powiem tak – jak redakcja mówi, że odchodzi – to wiem, ze tak jest – bo plotki – to na twitterze albo w Głosie Wielkopolskim 😉

 11. El Companero pisze:

  oby mu się te rozmowy kontraktowe powiodły, bo inaczej byłby kompletnym ciamajdą klubowym

 12. Niebieski77 pisze:

  Żegnam bez żalu,zapietam typa zco jednej z konferencji prasowej kiedy mielil ww pysku gumę i bujal się na fotelu,cwaniactwo buta i arogancja,az kipiala nigdy się wiecej nie pokazuj !

 13. Bart pisze:

  Ale jak to? Przecież Piotrek tak się na niego upierał

 14. inowroclawianin pisze:

  Kolejna dobra wiadomość z wczoraj. Niestety Letniowski ponoć jakaś kontuzja znów.

 15. andi pisze:

  I to mi się podoba…cisza, żadnych przecieków. Zawodnicy dostali zgodę na odejście…i temat się rozwija. Pewno jakby z tym Czechem też była cisza, nie było by podbijania ceny. Na to zaś że Makuszewski odejdzie…nie stawiał bym. Zasiedział się. A Gumny jak nie zagra, to za frytki odejdzie(nie za tyle co jest wart). Co do obrońców…i tak muszą przyjść…Chodzi o ich jakość i przydatność dla drużyny. Niepokoją mnie te nie do końca wyleczone urazy. Ale mi nie brak nadziei nigdy….nawet w 65 urodziny.

 16. Tadeo pisze:

  @ nandi Całkowita racja , bo gdzie takim kalekom będzie lepiej jak w Lechu ?Co do leczonych miesiącami urazów, to w Lechu i Rehaspor to standart.Rutkowscy niech sobie wybiją z głowy rekordowy transfer ligi , za Gumnego , to dopiero będzie płacz i narzekanie na brak funduszy.Sknerusy sami doprowadzili do takiego rozkładu Lecha.