Młodzi lechici w nowych klubach

Bramkarz Bartosz Mrozek oraz napastnik Hubert Sobol, którzy w ubiegłym roku sięgnęli po tytuł Mistrza Polski Juniorów Starszych znaleźli nowe kluby. Dziś dwaj zawodnicy urodzeni w 2000 roku podpisali roczne umowy odpowiednio z II-ligowym GKS-em Katowice i I-ligową Odrą Opole. Obaj młodzi lechici zostali wypożyczeni do końca sezonu 2019/2020.Bartosz Mrozek wrócił niedawno na Bułgarską po bardzo nieudanym wypożyczeniu do II-ligowej Elany Toruń, która w ubiegłych rozgrywkach nie dała rady wywalczyć awansu do I-ligi. 20-latek na 34 spotkania ligowe wystąpił tylko w 12 meczach puszczając aż 20 goli na 2 frontach. Ostatni raz w II-lidze wystąpił 13 kwietnia. W sezonie 2019/2020 ponownie będzie miał okazję prezentować swoje umiejętności na 3 froncie tylko w GKS-ie Katowice. Lech wciąż wierzy w Mrozka podpisując z nim parę dni temu nową umowę.

Nowy klub od poniedziałku, 24 czerwca ma jeszcze Hubert Sobol. 19-latek wiosną był wypożyczony do I-ligowej Warty Poznań w której nie mógł się odnaleźć. Szybko skreślił go ówczesny trener „Zielonych”, Petr Nemec, który pomijał Huberta Sobola nawet przy ustalaniu meczowych osiemnastek. W ubiegłej rundzie napastnik rozegrał raptem 13 minut w przegranym wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Mimo odejścia Nemca z Warty klub postanowił ściągnąć napastnika z wypożyczenia, który na rok powędrował pod skrzydła Mariusza Rumaka do Odry Opole.

W tej chwili każdy z młodych piłkarzy wypożyczony z Lecha Poznań na rundę wiosenną 2019 poza Michałem Skórasiem ma zespół w którym będzie dalej występował. Już wcześniej GKS Jastrzębie postanowił zatrzymać u siebie na stałe pomocnika Marka Mroza. Za to przyszłość Skórasia testowanego podczas zgrupowania w Opalenicy wkrótce się wyjaśni, ale boczny pomocnik odejdzie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <10 komentarzy

 1. Grimmy pisze:

  Wiadomo ile GKS Jastrzębie zapłacił za Mroza?

 2. scoobi83 pisze:

  Jak do drugiej ligi to nie lepiej żeby w rezerwach grał?

  • slavo1 pisze:

   Dokładnie. Myślałem, ze awans do drugiej ligi rezerw spowoduje przesunięcie obiecujących do 1 drużyny a wypożyczeni wrócą do rezerw, pod ciągła obserwację.

  • Grimmy pisze:

   Może ocenili, że przy Szymańskim by sobie nie pobronił w przyszłym sezonie w rezerwach, a jednocześnie sądzą, że w GKSie będzie mu łatwiej wywalczyć miejsce? Bramkarz jest tylko jeden i zazwyczaj na tej pozycji się nie rotuje.

 3. 100h2o pisze:

  Ja się zawsze obawiam że kolejne wypożyczenie to takie „zamiatanie problemu pod dywan”. A problem to – co zrobić z młodym graczem którego nie chce 1 trener Lecha, a który wyrasta ponad przeciętność.
  Jedno wypożyczenie jest OK, kilka następujących po sobie to od razu staje przed oczami Drygas, Serafin czy nwet taki Drewniak. Gracze rzucani z klubu do klubu.
  A w przypadku bramkarzy to wręcz problem nadmiaru szczęścia – Mleczko, Mrozek, Bąkowski, Przybysz, Benedykciński , Drażdżewski – wielu z nich to reprezentanci Polski w drużynach -U.
  Choć prawdą jest że poza Bielikiem to tak naprawdę juniorzy który odeszli z Lecha zbyt wielkiej kariery nie robią – może jedyny Szota.

  • Grimmy pisze:

   Jeśli wymieniasz już Szotę, jako takiego co to robi karierę, to chyba również wypadałoby wymienić Drygasa (wiem, wymieniłeś, ale w innym kontekście), Możdżenia, czy nawet Lisa (podst. bramkarz Wisły Kraków w zeszłym sezonie). Szocie jak na razie daleko do ich kariery. Skoro Bielik, to jednak trzeba tutaj wspomnieć zakurzonego już Salomona – Bielikowi daleko do jego kariery – czy nawet Bereszyńskiego. Ogólnie jak na najlepszą szkółkę w Polsce, moim zdaniem zbyt mało wychodzi piłkarzy na poziomie najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Brakuje mi w naszym szkoleniu stanów pośrednich, czyli większej grupy piłkarzy, którzy byliby za słabi na angaż w solidnym klubie z zachodu, ale byli wystarczająco dobrzy, aby grać tutaj w Polsce z powodzeniem. Mam wrażenie, że w tym aspekcie, nasza akademia się nie rozwija od kilku lat.

  • 100h2o pisze:

   Możdżeń i Drygas mają swoje lata, skupiłem się na tych młodszych. Można zastanawiać się jak potoczy się kariera takiego Kobackiego w Atalancie Bergamo czy Bejgera w MUnited.

 4. F@n pisze:

  Skóraś odchodzi, a pewnie promowany Klupś będzie łapał minuty chociaż jest słabiutki.

 5. tonek pisze:

  Grać i wracać. Ciekawe czy Sobol pokaże swoje umiejętności?

 6. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Bez wskazywania konkretnych nazwisk- Lech moim zdaniem powinien zachować duży umiar w wypożyczaniu piłkarzy. Dlaczego- między III, a II ligą jest naprawdę duży przeskok, szkoda byłoby gdyby rezerwy za rok znów znalazły się na czwartym poziomie rozgrywkowym. A awansować z powrotem, jak wiemy, jest znacznie trudniej.