Coraz lepsza atmosfera

Jednym z największych i przy okazji nielicznych pozytywów w Kolejorzu tego lata jest polepszająca się z każdym dniem atmosfera w szatni Lecha Poznań, którą już da się nazwać bardzo dobrą. Odejście kilku starszych zawodników wprowadziło do szatni więcej świeżego powietrza, którym mogą oddychać również obcokrajowcy mający ostatnio problemy z dogadaniem się z niektórymi piłkarzami.O fatalnej atmosferze panującej w szatni Lecha Poznań pisaliśmy od miesięcy. Teraz w tej sprawie wreszcie można przekazać lepsze i optymistyczne wieści dzięki czemu nowy sztab szkoleniowy może zająć się budową drużyny w tym treningami a nie tylko tym co w pierwszej kolejności miał zrobić Adam Nawałka.

Pół roku temu podczas zimowych przygotowań jednym z celów Adama Nawałki było scalenie szatni Lecha Poznań. Wówczas ta była podzielona na dwie duże grupy. Jedną polsko-bałkańską (liderami byli Trałka, Gajos, Janicki, Burić i Jevtić) oraz drugą zagraniczną (Gytkjaer, Rogne, Tiba i Amaral). Portugalczycy byli w Lechu osamotnieni o czym już kiedyś informowaliśmy. Polska grupa niezbyt przepadała za tą dwójką unikając kontaktów z nią nawet podczas treningów. W dodatku grupa polsko-bałkańska uważała się za nietykalną.

Teraz w klubie nie ma już Trałki, Gajosa, Janickiego oraz Buricia, którzy nie rządzą już szatnią. Za atmosferę wzięli się młodzi lechici mający dużo lepszy kontakt głównie z obcokrajowcami niż poprzednia rada drużyny. To daje nadzieję na lepszy sezon 2019/2020 w wykonaniu m.in. Pedro Tiby czy Joao Amarala, którzy mają wystarczające umiejętności, aby zanotować jeszcze lepsze liczby niż w poprzednich rozgrywkach.

Rozbicie słynnej polsko-bałkańskiej grupy daje także spore nadzieje na udany, nowy i 6 już sezon Darko Jevticia w „niebiesko-białych” barwach jeśli oczywiście Szwajcar zostanie przy Bułgarskiej. Za bardzo pozytywną wiadomość można jeszcze uznać błyskawicznie przebiegającą aklimatyzację w zespole Mickiego van der Harta oraz Karlo Muhara. Nowi zawodnicy błyskawicznie złapali kontakt z dotychczasowymi obcokrajowcami oraz młodymi lechitami, którzy znają się od lat choćby ze wspólnych występów w drużynach juniorskich Lecha Poznań.

Sporo do dobrej atmosfery w szatni Lecha Poznań panującej już w tej chwili dorzuca nowy sztab szkoleniowy. Dariusz Żuraw, Dariusz Skrzypczak oraz Karol Bartkowiak mają świetne podejście do młodych piłkarzy potrafiąc otoczyć wychowanków odpowiednią opieką.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <23 komentarze

 1. andi pisze:

  Racja, z tego co można zobaczyć, jak zawodnicy reagują na widok kamery, napawa optymizmem. I umieszczenie Timura w pokoju Jevtica, to majstersztyk…A i samemu Darko podnosi ego. Mam nadzieje że tej roll Darko sprosta.

  • baczi_kks pisze:

   Timur jest w pokoju z Hartem, Jevtic z Muharem.

  • Bart pisze:

   Darko to w tej chwili piłkarz z największym stażem w Lechu, więc to całkiem naturalne że ma wprowadzać nowych 🙂

 2. jarekk69 pisze:

  To widać na filmach i zdjęciach z Opalenicy. Dobrze że też to potwierdziliście.

 3. grzaski pisze:

  Nie da się ukryć, że jeśli nowa konfiguracja zawodnicza nie wypali, zarząd straci ostatnie alibi w postaci starych, wypalonych zawodników. Czyli parafrazując klasyka dla zarządu w tym sezonie trofea o muerte.

 4. Peterson pisze:

  To napawa optymizmem ale należy pamiętać że to wyniki budują atmosferę. Jeśli atmosfera i relacje drużyny mimo 2-3 porażek nie zasłabną a wręcz wzmocnią się i poprowadzą do zwycięstw wtedy można będzie powiedzieć że atmosfera w Lechu się przeczyściła

 5. piotrx pisze:

  Dobra informacja. Cos co szczerze cieszy i napawa optymizmem w tej calej mizerii fundowanej przez zarząd.

 6. inowroclawianin pisze:

  To bardzo pozytywna wiadomość, ale skąd taka pewność?

 7. Bart pisze:

  Tak sobie oglądam te filmiki ze zgrupowania i zaczynam się zastanawiać czy Puchacz nie ma przypadkiem przebitych blach bo wygląda na kilka lat więcej 😉

 8. Ekstralijczyk pisze:

  Dobra atmosfera w zespole to jest jedna z podstaw aby osiągać dobre wyniki.

  • 100h2o pisze:

   Co Ty powiesz? Zresztą co tu wymyślać. Mamy super przykłady Twojej tezy- Liverpool, Ajax,U-21 Michniewicza czy Piast (mistrz). Dlatego tak popierałem wybór Żurawia bo on zdaje sobie sprawę, że bez piłkarzy nic nie wygra. I chyba pamięta że – Wykonuj trudne zadania, kiedy są jeszcze łatwe. Podejmuj wielkie wyzwania, kiedy są jeszcze małe. Podróż tysiąca mil musi zacząć się od jednego kroku (Lao Tse).

 9. olos777 pisze:

  Atmosfera!Prawda stara jak pierwszy sport zespołowy!Mając nawet 11 wybitnych piłkarzy w drużynie ale nie potrafiących się dogadać to nic z tego nie będzie!Natomiast jeżeli masz zgraną ekipę,która skoczy za sobą w ogień i mających ten sam cel możesz przenosić góry!!!

 10. piotr06 pisze:

  Nic tak nie buduje atmosfery jak wyniki. Będą zwycięstwa to atmosfera się sama wytworzy.

 11. Tadeo pisze:

  Najlepszym przykładem atmosfery panującej w szatni za czasów Trałki i Gajosa , niech będzie wypowiedź Tomczyka grającego na wypożyczeniu w Piaście.Może chociaż tyle uda się zbudować, a za atmosferą w szatni może i pójdą wyniki.

  • Sasiad pisze:

   @Tadeo, możesz przypomnieć tę wypowiedź Tomczyka?

  • Kamillo pisze:

   Sasiad, ogólnie mówiąc chodziło mu, że w Lechu jest słaba atmosfera i drużyna nie tworzy jedności. W Piaście zawodnicy często się spotykali w wolnych chwilach, razem chodzili na miasto, wzajemnie się odwiedzali i ogólnie spędzali wspólnie dużo czasu. Panowała świetna atmosfera i nie było żadnych podziałów. Pawka mówił, że jak przyszedł do Piasta to było mu dużo łatwiej wejść do szatni, bo od razu został bardzo dobrze przyjęty (w domyśle, że w Lechu to nie jest takie oczywiste).

 12. Alcatraz pisze:

  Każdy z nas kto pracuje wie, że do pracy przychodzi się dużo bardziej ochoczo jak spotykasz tam przyjazne twarze. Jeden typ jest w stanie tak działać na nerwy ,że staje się to nieprzyjemne, szczególnie gdy ma kierownicze stanowisko, albo donosiciel szefa. To z życia niepiłkarskiego, ale czy to piłkarskie różni się mocno w tym względzie?

  Tylko się cieszyć takimi informacjami ze zgrupowania.

 13. Soku pisze:

  Jakoś mi się nie mieści we łbie, żeby Jasmin miał komukolwiek falę robić. To do rany przyłóż facet.

  • Luna23 pisze:

   Mi też nie, ale tutejsze źródła to sugerują. Razem m z nim Trałka, Jevtic wcześniej Robak, Pawłowski, pewnie i Majewski… Tylko jakoś żaden z trenerów tego nie dostrzegał. Ciekaw jestem czy Żuraw zostawilby w zespole Trałke? I mocno wydaje mi się ze tak, ale decyzja zostala podjeta wczesniej i przez kogos innego. Atmosfera atosferą, ale jak bedziesz mial slabych partnerow do gry to i tak hu.a ugrasz-mam na myśli tu Portugalczyków, ktorzy podobno byli jakoś gnebieni przez nietykalną polsko-bałkańską grupę

 14. Sasiad pisze:

  Po zdjęciach i filmach z obozu wydaje się, że Puchacz i Jevtic są zawsze w centrum wydarzeń. I zgadzam się, że generalnie jakoś tam tak… wesoło i przyjemnie na tych treningach :). Chyba młodzi traktują swoich kolegów z zagranicy nie (a przynajmniej nie tylko) jak rywali o miejsce w składzie, ale jako piłkarzy z pewnym autorytetem, od których można się sporo nauczyć. Z pewnością tak być powinno.

 15. MaPA pisze:

  Jak na razie to skład jest kompletowany a piłkarze dopiero się poznają.Zapewniam że za jakiś czas i tak powstanie „grupa trzymająca władzę”.Mam tylko nadzieję że grupa ta będzie działać dla dobra Lecha.

 16. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Poleciały wszystkie marudy, to się uśmiech w końcu w szatni pojawił. 🙂