Ekstraklasa z kolejną zmianą nazwy i logiem

W przyszłym sezonie 2019/2020 i przez łącznie 2 lata rozgrywki Ekstraklasy będą miały nowego sponsora tytularnego. Od piątku, 28 czerwca polska liga oficjalnie zwie się PKO Bank Polski Ekstraklasa, która zastępuje tym samym LOTTO Ekstraklasę. Zmieniają się też barwy ligi, które od 1 lipca będą takie same jak barwy Lecha Poznań – „niebiesko-białe”.Współpraca spółki Ekstraklasa z firmą PKO Bank Polski trwa już od 2018 roku. W ramach tej współpracy PKO jest oficjalnym bankiem polskiej ligi. PKO już wcześniej wydawało specjalne karty bankowe z herbami klubów, firma prowadziła również plebiscyt na młodzieżowca miesiąca czy na zawodnika sezonu.

Od rozgrywek 2019/2020 przez 2 lata logo PKO BP będzie obecne na wszystkich 296 meczach w sezonie. Logotyp rozgrywek nowej PKO Ekstraklasy pojawi się choćby na koszulkach piłkarzy, w przestrzeni reklamowej stadionów, podczas transmisji telewizyjnych z meczów, a także w kanałach komunikacji prowadzonych przez kluby i ligę.

Środki finansowe od PKO Banku Polskiego będą przekazywane m.in. na szkolenie młodzieży w tym na system Pro Junior System, który w zeszłym sezonie wygrał Lech Poznań. W kolejnych rozgrywkach pula nagród dla klubów z Ekstraklasy z tego projektu będzie jeszcze większa.

Warto przypomnieć, że przed PKO Ekstraklasą polska liga nosiła nazwę m.in. LOTTO Ekstraklasa, T-Mobile Ekstraklasa, Orange Ekstraklasa czy Idea Ekstraklasa. Sponsor tytularny najwyższych rozgrywek piłkarskich to w dzisiejszych czasach już norma. Ma go większość lig w całej Europie.Ekstraklasa w nowych Lechowych barwach:

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. tolep pisze:

    Takie barwy? Pszypadeg? Nie sądzę. Czyli już możemy skautować zawodników na grę w eliminacjach LM. Wreszcie optymistyzne wieści.

  2. Bart pisze:

    Czy to oznacza koniec puszczania na meczach irytującego „lotto na stadionach nikt nas nie pokona”?