Rafał Ulatowski pozostał trenerem rezerw

W nowym sezonie 2019/2020 trenerem Lecha II Poznań nadal będzie Rafał Ulatowski. Dotychczasowy dyrektor szkolenia w akademii Lecha Poznań objął wiosną zespół rezerw tymczasowo po tym jak Dariusz Żuraw przejął pierwszą drużynę. 46-letni opiekun już w zeszłych rozgrywkach poprowadził rezerwy w 18 spotkaniach notując bardzo wysoką średnią punktów.Rafał Ulatowski przed objęciem sterów w akademii Lecha Poznań był właśnie trenerem. Będąc asystentem Czesława Michniewicza zdobył Kolejorzem krajowy puchar i Superpuchar Polski 15 lat temu. Pracował też z kadrą Polski samodzielnie szkoląc m.in. Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów, Cracovię Kraków, Lechię Gdańsk czy Miedź Legnica.

Rafał Ulatowski posiada licencję UEFA Pro. Będąc trenerem rezerw Lecha Poznań wciąż będzie pełnił funkcję dyrektora szkolenia w akademii, którą rządzą także Marcin Wróbel oraz Dariusz Dudka, który niedawno zakończył piłkarską karierę.

Lech II Poznań nowy sezon 2019/2020 w II-lidze zainauguruje w weekend 27-28 lipca od wyjazdu do Elbląga na mecz z tamtejszą Olimpią. Wkrótce zostanie ogłoszony dokładny plan przygotowań ekipy rezerw. Na razie Lech II Poznań ma w planach sparing m.in. ze Stomilem Olsztyn.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <13 komentarzy

 1. bezjimienny pisze:

  Bez sensu 🙁

 2. radpoz pisze:

  Myśle, ze to wynika z tego, ze Małecki, ktory zostal asystentem nie ma uefa pro. Gdzies czytalem, ze chcieli go na pierwszego trenera, ale brak licencji. Mozliwe, ze jak skonczy kurs to pojdzie za Ulatowskiego.

  • bezjimienny pisze:

   Raczej nie, gdyby chcieli kogoś bez pro awansować to raczej np. Wędzonkę, a nie Małeckiego, którego w Lechu nie było ostatnio. Trochę asystent na zasadzie „nasz i wolny- to bierzemy”, tak mi się przynajmniej wydaje.

  • Ams pisze:

   Ale dokładnie tak będzie, Ulatowski będzie obecny na meczach, aby formalności się zgadzały, ale w praktyce trenerem będzie Małecki – to on będzie prowadził treningi, ustalał skład, taktykę, prowadził odprawy itd.
   A Ulatowski pozostanie na funkcji Dyrektora Akademii. Obecny na meczach rezerw i tak był, po prostu będzie zajmował miejsce na ławce zamiast na trybunach. Doprecyzujcie artykuł, żeby ludzie w błędzie nie żyli 😉
   By the way, kiedy rezerwy wznawiają przygotowania?

  • bezjimienny pisze:

   No dobra- a skąd takie info?

  • Ams pisze:

   O Małeckim?
   W skrócie jak wygląda tło trenera Małeckiego w Lechu.
   O tym, że jest potrzeba nowego trenera rezerw było wiadomo od kwietnia. Gdy Żuraw objął zespół po Nawałce zakładano, że albo sobie „poradzi” i zostanie na kolejny sezon – w innym wypadku nie można było oczekiwać powrotu Żurawia do II drużyny, na stronie też o tym pisano. Małecki był w strukturach Lecha przez bodaj 6-8 lat i był osobą bardzo cenioną przez zawodników i ogólnie osoby ze środowiska. Kilka miesięcy po przyjściu Ulatowskiego (2016/2017) doszło do masowych zmian w strukturach akademii (to było dobrze opisane na tu na stronie) – (Małecki, Tomaszewski, Kardela) choć powody tych odejść były różne i nie były to konflikty z R.U., jak domniemywała część osób, z resztą z tej grupy trenerów kilku do Lecha wróciło (Kardela np.). Co do Małeckiego – dostał ofertę z PZPN i został trenerem U17. Opinie o nim w Lechu były dobre nikt mostów nie palił i gdy wiosną 19′ podziękowali mu w PZPN (zbiegło się to w czasie z przejściem do pierwszego zespołu) padł pomysł powrotu do Lecha. Sam Małecki nie ma odpowiednich licencji, aby prowadzić drużynę wyżej niż III liga, o czym wszyscy od początku wiedzieli. Nie wiem czy rozpatrywano innych kandydatów (pewnie tak), ale w opcji z Małeckim od początku zdawano sobie sprawę, że będzie potrzebował 'ppomocnika’ z UEFA Pro – naturalne opcje to Ulatowski i skaut Araś, choć nie wiem na ile to brali pod uwagę. No a że Ulatowski i tak bywa na meczach większości drużyn Akademii, jest całe dnie we Wronkach, w żaden sposób nie będzie ta nowa rola kolidowała z posadą dyrektorską, choć z tego co pamiętam sam opowiadał w wywiadach, że ma tam ręce pełne roboty 😉

  • Ams pisze:

   I podejrzewam, że na stronie będzie to opisane.

  • bezjimienny pisze:

   Ja wiem kim jest Małecki, pytałem skąd informacja, że Ulatowski będzie słupem (bo tak to się zwykło nazywać)?
   Wiem, że na pewno nie był pierwszym wyborem, bo kilku kandydatów po prostu odmówiło. Doświadczeni trenerzy wolą grać na wyniki, niż mieć za cel rozwój młodzieży, zasilanie pierwszego zespołu itd.

  • bezjimienny pisze:

   Zwłaszcza, że mam wrażenie, że Ulatowski ma spore parcie na bycie na świeczniku.

 3. Rafik pisze:

  Nie ufam temu Panu!

 4. Tadeo pisze:

  Znowu zadziałał plan oszczędnościowy , Rutkowskich to już staje się normą

 5. przem37 pisze:

  Czy to prawda, że Wojtkowiak będzie grał w rezerwach, na zasadzie Dudki, jako mentor młodzieży?