Trzeci pełny tydzień przygotowań

Piłkarze Lecha Poznań mają za sobą już ponad 2 tygodnie letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2019/2020. Dziś popołudniu rozpoczną pełny 3 tydzień letnich treningów, który zakończy się 4 meczem towarzyskim. W najbliższych dniach Kolejorz będzie ćwiczył w swojej bazie za III trybuną Stadionu Miejskiego mieszczącego się przy Bułgarskiej 17.W czwartek zakończył się pierwszy letni obóz Kolejorza w Opalenicy. Zakończyły go 2 mecze kontrolne odpowiednio z Brondby Kopenhaga 1:0 oraz z AEK-iem Larnaka 1:3. Starcia zarówno z Duńczykami jak i z Cypryjczykami pokazały pracę jaką wykonał zespół w ostatnich dniach, której nie było widać choćby zimą. W zimowych sparingach w drużynie nie funkcjonowało zupełnie nic. Teraz latem gołym okiem było widać nad czym pracowali trenerzy z piłkarzami. Zespół starał się grać ofensywnie, często zmieniał strony ataków i cechował go wysoki pressing stosowany już na 20-30 metrze przed bramką przeciwnika.

Lech Poznań w ostatnim tygodniu mógł się podobać szczególnie w sparingu z Brondby. Mecz z AEK-iem wyglądał już gorzej, aczkolwiek trzeba pamiętać, że lechici wyszli na to spotkanie wieloma młodymi zawodnikami, którym na początku zabrakło koncentracji co skończyło się prowadzeniem rywala 2:0 już po 12 minutach. Plusem ostatnich dni jest na pewno powrót do pełnych treningów i od razu do gry Thomasa Rogne. Minusem jest ciągły brak Christiana Gytkjaera. Duńczyk wciąż nie wystąpił w żadnym sparingu, choć w nadchodzącym tygodniu ma wreszcie wrócić do normalnych treningów. Dłuższa przerwa czeka Juliusza Letniowskiego przebywającego ostatnio we Włoszech na kolejnych konsultacjach w sprawie kolana.

Zawodnicy Lecha Poznań po obozie zakończonym czwartkowym sparingiem we Wronkach otrzymali od sztabu szkoleniowego 3 dni wolnego. W niedzielę piłkarze musieli już ćwiczyć indywidualnie, dlatego nie do końca mieli wolne od piłki. Cały zespół wróci do zajęć dzisiaj popołudniu rozpoczynając na swoich obiektach 3 pełny tydzień letnich przygotowań. Ten zakończy się sobotnim sparingiem ze zdobywcą Pucharu Danii – FC Midjtylland. Mecz z tą drużyną odbędzie się według planu w sobotę, 6 lipca, o godzinie 19:00 przy Bułgarskiej. Wcześniej 4 lipca na zajęciach pojawią się ostatni kadrowicze – Paweł Tomczyk, Robert Gumny oraz Kamil Jóźwiak. Na ten moment Lubomir Satka dołączy do Kolejorza dopiero 19 lipca.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Bart pisze:

  Letniowski to jest jakaś zemsta Nawałki. Ile jeszcze trzeba będzie wydać na jego leczenie? On w ogóle kiedyś zadebiutuje? O co z nim chodzi? Tylko i wyłącznie pech? Przyszedł do nas z ukrytą kontuzją której w Rehasporcie nie wykryli? Jakiś konował spierdolił mu zabieg kolana? Nawałka z Rzepką i resztą świty tak go zajebali?

  • Pawel1972 pisze:

   Chrzanisz jakby kontuzja w Kolejorzu i leczenie trzy razy dłuższe od przewidywań były jakimś wyjątkiem…

  • Ekstralijczyk pisze:

   Nawałka po prostu zle dobrał przygotowanie fizyczne dla niego przy takiej posturze jaką ma Letniowski.

   Trzeba było stopniowo zwiększać obciążenia i patrzeć jak organizm reaguje, a nie od razu napierdalać na wysokich obrotach.