II-liga przygotowuje się do sezonu

Za niespełna 4 tygodnie rozpocznie się nowy sezon 2019/2020 piłkarskiej II-ligi z historycznym udziałem rezerw Lecha Poznań, które we wtorek, 2 lipca rozpoczęły przygotowania do rundy jesiennej. W porównaniu z innymi ekipami z 3 frontu letnie przygotowania rezerw będą krótkie i przede wszystkim będą wyglądały zupełnie inaczej.Większość rywali Lecha II Poznań letnie przygotowania do rundy jesiennej 2019 rozpoczęło już w dniach 10-12 czerwca. Wiele zespołów tego lata ma w planach średnio 6-7 sparingów. Rekordzistami są drużyny GKS-u Katowice, Elany Toruń i Górnika Łęczna, które latem zaliczą po 8 gier kontrolnych. GKS już teraz ma na swoim koncie 4 rozegrane mecze towarzyskie.

Latem kluby II-ligowe będą grały w sparingach nawet z ekstraklasowiczami. Dobrym przykładem jest tutaj choćby Widzew Łódź, którego pierwszy Lech Poznań pokonał niedawno 3:0. Ciekawy mecz towarzyski 16 lipca czeka za to Stal Stalowa Wola, która kontrolnie zmierzy się z greckim AEK-iem Ateny przebywającym w naszym kraju na obozie. Cztery kluby odpowiednio Górnik Polkowice, Gryf Wejherowo, Legionovia Legionowo oraz Olimpia Elbląg nie ogłosiły jeszcze pełnego planu przygotowań.

Plan przygotowań Lecha II Poznań do rundy jesiennej jest za to bardzo krótki. 13 lipca sparingpartnerami będą Polonia Środa Wielkopolska i Warta Sieradz, natomiast 20 lipca I-ligowy Stomil Olsztyn. Rezerwy tego lata opuścił już m.in. Marcin Maćkowiak, najlepszy strzelec Krzysztof Kołodziej, a karierę zakończył Dariusz Dudka, którego na środku obrony zastąpi Grzegorz Wojtkowiak występujący dotąd w Lechii Gdańsk. Odejść mogą jeszcze testowani odpowiednio w Odrze Opole oraz w GKS-ie Jastrzębie pomocnicy Oskar Nowak i Łukasz Norkowski.

Na stałe do rezerw zostali włączeni zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie grali w zespole juniorów starszych: Karol Drażdżewski, Kacper Janiak, Bartłomiej Burman, Łukasz Szramowski, Jakub Białczyk i Kacper Durda. Sztab Rafała Ulatowskiego w sezonie 2019/2020 będą tworzyć wracający do akademii Przemysław Małecki (asystent), Jakub Grzęda (trener od przygotowania fizycznego), Zbigniew Pleśnierowicz (trener bramkarzy), Tomasz Przekaza (analityk) oraz Tomasz Małek (kierownik zespołu rezerw).

Lech II Poznań historyczny sezon 2019/2020 w II-lidze rozpocznie 27 lub 28 lipca w Elblągu.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. 100h2o pisze:

  Ciekawe jakich to napastników będą miały rezerwy. Bo Tupaj to raczej prawoskrzydłowy pomocnik a Kaczmarek, Durda czy Szymczak to przeciętni napastnicy. Przydałby się Kurminowski który na razie jest „niezagospodarowany” a kontrakt ma do czerwca 2021 roku.
  Znamienne też że jakoś „pierwszy Lech” od dawna nie „bierze” z rezerw obrońców ( Pleśnierowicz to słaby przykład bo raczej się w 1 zespole nie zadomowi – w tym sezonie). Ostatni młodzi obrońcy czyli Puchacz i Gumny jakoś „ominęli rezerwy”, a Skóraś to taki „niby obrońca” a tak naprawdę pomocnik-prawy. Skrzypczak to niby grywał na środku obrony, ale jak widać to bardziej def.pomocnik, a Smajdor jakoś mimo wyjazdu w zimie do Turcji do 1 zespołu się nie załapał.
  Szkolenie obrońców po prostu „leży”.

  • robson pisze:

   W III lidze trudniej było wyszkolić obrońcę, bo zazwyczaj w meczach byliśmy stroną dominującą i ci obrońcy nie byli tak często egzaminowani. Teraz role powinny się odwrócić.

  • Ostu pisze:

   Chodzi Tobie o to że to my zostaniemy zdominowani, czy że proporcje się wyrównają…?