Sparingi na półmetku

Piłkarze Lecha Poznań są już na półmetku letnich sparingów wchodząc wczoraj w drugą część letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2019/2020. Do tej pory w letnich meczach kontrolnych w których Kolejorz zanotował bilans 2-0-1, gole: 5:3 wystąpiło 22 różnych zawodników. W tym gronie był tylko 1 nominalny napastnik, który nie zaliczył dotąd ani bramki ani asysty.

W 3 meczach towarzyskich odpowiednio z Widzewem Łódź 3:0, z Brondby Kopenhaga 1:0 i z AEK-iem Larnaka 1:3 po bramce strzelili Pedro Tiba, Mateusz Skrzypczak, Darko Jevtić i Tymoteusz Puchacz. Trafienie samobójcze zaliczył jeszcze Taulemesse z AEK-u. Dobrą formą imponuje na razie Joao Amaral asystując przy 2 golach. Po jednej asyście na swoim koncie mają latem Darko Jevtić oraz Tymoteusz Puchacz.

Spośród 22 zawodników, którzy wystąpili do tej pory w sparingach komplet 3 meczów ma 13 piłkarzy. Najwięcej minut dość niespodziewanie zaliczył ten, który jest na razie tylko testowany, czyli Michał Skóraś (202 minuty) sprawdzany przez Dariusza Żurawia m.in. na prawej obronie. 182 minuty rozegrał Tymoteusz Puchacz, 179 minut Volodymyr Kostevych, 175 minut Mateusz Skrzypczak, 171 minut Maciej Makuszewski, a po 165 minut Karlo Muhar i Joao Amaral.

Przed Kolejorzem jeszcze minimum 3 letnie sparingi. W sobotę, 6 lipca, o godzinie 19:00 na głównej płycie obiektu przy Bułgarskiej rywalem będzie duńskie FC Midtjylland. 3 dni później „niebiesko-biali” spotkają się z holenderskim Vitesse Arnhem, natomiast 11 lipca mają zagrać z GKS-em Tychy. Niewykluczone, że Wielkopolanom dojdzie jeszcze jeden dodatkowy mecz towarzyski przed inauguracją nowych rozgrywek.

Podczas drugiego letniego obozu w Opalenicy w dniach 8-12 lipca dojdzie do wyboru nowej rady drużyny oraz stałego kapitana Lecha Poznań. W dotychczasowych meczach towarzyskich kapitanami byli piłkarze z najdłuższym stażem w zespole – Darko Jevtić, Maciej Makuszewski i Volodymyr Kostevych.