Ligowcy bez umów

30 czerwca 2019 roku wygasły umowy wielu zawodnikom występującym dotąd w Ekstraklasie. Od 1 lipca m.in. Łukasza Trałkę, Mihaia Raduta czy Nikolę Vujadinovicia, którzy nie znaleźli jeszcze nowego klubu tego lata oficjalnie można pozyskać z tzw. „wolnego transferu”. Takich piłkarzy w Polsce jest oczywiście dużo, dużo więcej. Wielu z nich przynajmniej do Lecha Poznań nie nadawałoby się.W lipcu łakomymi kąskami dla innych ekip choćby z PKO Ekstraklasy mogą być na przykład wolni Michał Kucharczyk, Christian Pasquato, Kasper Hamalainen, Joao Nunes, Bartosz Rymaniak, Spas Delev, Mateusz Mak, Soslan Dzhanaev, Steven Vitoria, Nico Varela, Mihai Roman, Mateusz Możdżeń, Mateusz Szczepaniak, Igors Tarasovs, Artur Pikk czy Augusto, którzy w ostatnim sezonie a nawet w jeszcze poprzednich latach z powodzeniem występowali w Ekstraklasie notując czasem występy na bardzo dobrym poziomie.

Na tych zawodnikach długa lista ligowców dostępnych z tzw. „wolnego transferu” oczywiście nie kończy się. Semir Stilić, Arkadiusz Piech, Kornel Osyra, Dawid Kudła czy Tadeusz Socha to kolejni ekstraklasowicze pozostający bez klubu, którzy nie powinni mieć wkrótce problemów z angażem choćby w I-lidze. Nadal wolni od 1 lipca są jeszcze m.in. defensywni gracze w tym bramkarze Adam Kokoszka, Piotr Leciejewski, Arkadiusz Malarz, Martin Toth, Marjan Kelemen, Patrik Mraz lub Łukasz Załuska.

Dostępny za darmo jest jeszcze przykładowo Cillian Sheridan, który pół roku temu opuścił Jagiellonię Białystok. Spośród byłych lechitów pomijając wspomnianego wyżej Semira Stilicia, Mateusza Możdżenia, Kaspera Hamalainena, Mihaia Raduta, Łukasza Trałkę oraz Nikolę Vujadinovicia na wolnym transferze znajduje się nazwisko Dariusza Formelli, który po rozwiązaniu wiosną umowy z Rakowem Częstochowa nadal nie znalazł sobie nowego zespołu.

Dnia 1 lipca oficjalnie wolnym piłkarzem stał się jeszcze były pomocnik Kolejorza, Arnaud Sutchuin-Djoum, który po 4 latach odszedł z Hearts, były kapitan Hubert Wołąkiewicz lub prawdziwy obieżyświat Joel Omari Tshibamba. Lista wolnych, często rozpoznawalnych przez kibiców piłkarzy, którym 30 czerwca 2019 skończyły się kontrakty jest oczywiście znacznie, znacznie dłuższa. Ze spokojem uzbierałaby się setka bezrobotnych obecnie zawodników z przeszłością w Ekstraklasie lub w I-lidze.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 13

 1. Robert pisze:

  Tak zastanawia mnie co się stało z Sheridan’em?
  Mental, zły tryb życia czy Bóg wie co.

 2. John pisze:

  Z tej biedy na PO,ten Rymaniak jako taki rezerwowy ,co jak trzeba to i na ŚO zagra,tyle, że jego taka rola zapewne nie interesuje.
  Kilku zatrudnienie w ekstraklasie może znaleźć spokojnie.

 3. Pawelinho pisze:

  Większość z nich pewnie i tak znajdzie nowego pracodawcę.

 4. Przemo33 pisze:

  Stilić. Kurcze mimo wszystko chciałbym go z powrotem u nas. Może to dziwne, ale lubię tego gościa. Co do reszty to taki Rymaniak na prawą obronę jest niezłą opcją.

Dodaj komentarz