Historia: Stadion latem 2006-2010

Podczas najdłuższej od 7 lat letniej przerwy w rozgrywkach czasu na poruszenie różnych spraw i Lechowych tematów nie brakuje. W trakcie przerwy między sezonem 2018/2019 a 2019/2020 w wolnych chwilach wracamy także do historii Lecha Poznań, którą jeszcze w lipcu odkurzymy z 2-3 razy. Dziś w 76 odcinku cyklu „Historia” odkurzamy historię, lecz bardziej tą związaną z budową nowego obiektu.Kto jest bardzo, bardzo starym użytkownikiem tej witryny zapewne pamięta regularnie pojawiające się tutaj fotorelacje najpierw z budowy II trybuny, a potem z budowy już pozostałych dwóch trybun. Dzisiaj krótko wracamy do czasów sprzed 13, 12, 11 i 10 lat, gdy jednym z głównych Lechowych tematów m.in. na KKSLECH.com było właśnie to co działo się przy Bułgarskiej.

Latem 2006 roku w podobnym okresie lipca obserwowaliśmy wszyscy to, jak powstaje II trybuna między boiskiem a starym budynkiem klubowym, który niestety musiał zostać wyburzony. Po 2 latach kiedy było już wiadomo jakie miasta zorganizują Euro 2012 w Polsce kibice mogli obserwować powstające 3 piętro II trybuny. Latem 2009 roku pierwszy zespół musiał wynieść się z Bułgarskiej ze względu na bardzo poważne prace.

Płyta boiska została zajęta przez płyty i ciężki sprzęt, rozpoczęła się budowa dachu w tym podnoszenie kratownic przez co rozgrywanie meczów w Poznaniu było niemożliwe. Lech w drugiej połowie 2009 roku (od lipca do grudnia) w roli gospodarza był zmuszony rywalizować na obiekcie Leśnym we Wronkach podejmując wtedy m.in. Fredrikstad, FC Brugge, Wisłę Kraków, Śląska Wrocław, Koronę Kielce czy Piasta Gliwice. W jednym z najbliższych odcinków cyklu „Historia” wrócimy do jesieni sprzed 10 lat.Lipiec 2006:

null
null
null
null
null

Lipiec 2008:

null
null
null
null

Lipiec 2009:

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

Koniec czerwca/początek lipca 2010:


Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. Rafik pisze:

    Jak ten czas szybko ucieka! Pamiętam jakby to było wczoraj..

  2. Sp pisze:

    Najbardziej to szkoda jupiterów