De Marco przygotowuje się do eliminacji Ligi Mistrzów

Argentyński obrońca, Vernon De Marco Morlacchi po 2 sezonach spędzonych na wypożyczeniu w Lechu Poznań tego lata powrócił do Slovana Bratysława z którym ma jeszcze roczny kontrakt. Lewonożny defensor dostał w zakończonym już okresie przygotowawczym szansę od trenera Mistrzów Słowacji, Martina Seveli, którą starał się wykorzystać jak najlepiej.27-letni Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem podczas letniego okresu przygotowawczego wystąpił w 4 z 6 meczów kontrolnych w których Slovan Bratysława zaliczył bilans 5-1-0 pokonując m.in. czeską Slavię Praga czy austriacki St. Polten. Vernon De Marco po powrocie z wypożyczenia do Lecha Poznań wystąpił w 4 spotkaniach w tym w 2 przez pełne 90 minut. 3 razy grał jako lewy obrońca i i 1 raz na pozycji środkowego obrońcy.

Lewonożny defensor zobaczył w sparingach 1 żółtą kartkę będąc chwalony za swoje występy. Były lechita 22 czerwca miał nawet okazję stanąć naprzeciwko Patrizio Stronatiego z Banika Ostrawa, którego Slovan Bratysława pokonał 3:2. 27-latek po powrocie na Słowację zabrał głos m.in. na temat swojej kariery w Lechu Poznań. Vernon De Marco stwierdził jakoby 2 rok w Kolejorzu był dla niego znacznie lepszy, ponieważ grał więcej, nabrał doświadczenia, które teraz będzie mógł wykorzystać w Slovanie.

Argentyński defensor jeszcze 19 czerwca z optymizmem zapatrywał się na to co czeka go po powrocie na Słowację. Według De Marco przez 2 lata w Slovanie doszło do bardzo dużych zmian. – „Przez 2 lata w Slovanie dużo się zmieniło, ale tylko na dobre. Ze starej drużyny pamiętam tylko kilku piłkarzy, dużo zmieniło się w zespole. Miło jest wrócić do Bratysławy, ponieważ Slovan tęsknił za mną.” – mówił Vernon de Marco w klubowych mediach Mistrza Słowacji.

Slovan Bratysława zakończył już letnie przygotowania do nowego sezonu 2019/2020, który na Słowacji ruszy w ten sam weekend co PKO Ekstraklasa. Wcześniej, bo już 10 lipca w pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów klub Vernona De Marco czeka konfrontacja z Mistrzem Czarnogóry, Sutjeską Niksić. Kontrakt Vernona De Marco z Mistrzem Słowacji jest ważny do 30 czerwca 2020 roku.Vernon De Marco w letnich sparingach Slovana Bratysława:

03.07, Slovan Bratysława – St. Polten 2:0 (90 minut na lewej obronie + żółta kartka)
30.06, Slovan Bratysława – Slavia Praga 3:2 (0 minut)
25.06, Slovan Bratysława – Bohemians Praga 3:1 (28 minut na lewej obronie)
22.06, Slovan Bratysława – Banik Ostrawa 3:2 (69 minut na lewej obronie)
18.06, Slovan Bratysława – FC Slovacko 1:1 (90 minut na środku obrony)
15.06, Slovan Bratysława – Komarno 3:0 (0 minut)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Lolo pisze:

  Widać że w Lechu dawał z siebie ile mógł. A jak wiemy nie mógł zbyt wiele. Pozytywem jest to że nie żali się wszystkim jak to był pomijany przez trenerów. Powodzenia Vernon

 2. Robert pisze:

  Nic do niego nie miałem. Pewnego poziomu nie przeskoczy. Ogromny plus za profesjonalne podejście do pracy ( m.in. bardzo dobra gra w rezerwach plus nauka języka ).
  Powodzenia.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Jak nie grał nawet w rezerwch to z własnych pieniędzy zatrudnił trenera do przygotowania fizycznego, aby być jak na najlepszym poziomie.