Trenerskie zmiany w akademii Lecha Poznań

Przed sezonem 2019/2020 dochodzi do ważnych zmian w akademii Lecha Poznań. Jednym z dyrektorów po zakończeniu kariery został wcześniej Dariusz Dudka, do klubu wrócił niedawno Przemysław Małecki, który stał się asystentem Rafała Ulatowskiego w II-ligowych rezerwach, a 9 lipca oficjalnie doszło do zmian na stanowiskach trenerskich w innych młodzieżowych zespołach.W nowym sezonie 2019/2020 trenerem juniorów starszych Lecha Poznań nie będzie już Bartosz Bochiński. Na stanowisku drużyny, która w nowych rozgrywkach CLJ U-18 powalczy o tytuł Mistrza Polski i o awans do młodzieżowej Ligi Mistrzów zastąpi go dotychczasowy opiekun juniorów młodszych, Hubert Wędzonka. Jednocześnie jego asystentem zostanie Sebastian Madera.

Były defensor m.in. Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok czy Zagłębia Lubin rozegrał w Ekstraklasie 126 meczów w których strzelił 6 bramek. 34-latek jesienią przed 2 laty zakończył karierę biorąc później udział w kursach trenerskich. Od nowego sezonu będzie pomagał Wędzonce w szkoleniu drużyny juniorów starszych.

Dotychczasowy trener Lecha Poznań U-18 wróci do zespołu do lat 17. To właśnie z juniorami młodszymi Bartosz Bochiński święcił największe sukcesy doprowadzając Kolejorza do tytułu Mistrza Polski. W ubiegłych rozgrywkach juniorzy młodsi zostali wicemistrzami kraju. W nowym sezonie 2019/2020 asystentem Bartosza Bochińskiego będzie Jakub Leosz.

Żadnych zmian nie będzie w ekipie trampkarzy starszych Kolejorza. W nowym sezonie 2019/2020 zespół Lecha Poznań do lat 15 nadal poprowadzi trenerski duet Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka. Rozgrywki na szczeblach U-18, U-17 oraz U-15 ruszą na początku sierpnia. Terminarze nie są jeszcze znane.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. J5 pisze:

    Oby te zmiany wyszły na lepsze. Dobrze byłoby gdyby rezerwy spokojnie utrzymały się, a młodsze roczniki w swoich grupach powalczyli o tytuły.

Dodaj komentarz