Ekstraklasa rozdała dodatkowe nagrody za zeszły sezon

We wtorek, 9 lipca podczas spotkania z klubami Ekstraklasy władze spółki zarządzającej polską ligą rozdały klubom dodatkowe nagrody za zeszły sezon LOTTO Ekstraklasy 2018/2019. Wśród wyróżnionych tym razem nie znalazł się Lech Poznań, który nie był w czołówce żadnej z kilku kategorii w tym marketingowych. Łącznie 7 klubów zgarnęło w 4 kategoriach nagrody o wartości 100 tysięcy złotych.W pierwszej kategorii Lech Poznań ze swoją frekwencją był dopiero na 5. miejscu, zatem nie mógł dostać nagrody. Do drugiej Wisły Kraków (dla klubu i kibiców) trafiła za to nagroda specjalna za solidarność oraz zaangażowanie wszystkich w trakcie finansowego kryzysu wiślaków. W 2 kategorii kluby oceniali współpracujący z nimi dziennikarze sportowi. Wygrała Jagiellonia Białystok przed Wisłą Kraków i Cracovią.

W kategorii numer 3 kluby mogły zgłaszać realizowane przez siebie projekty marketingowe i sponsoringowe w sezonie 2018/2019. W tej kategorii w czołówce Lecha Poznań również nie było tak jak w kategorii 4 dotyczącej zaangażowania klubów w uczczenie obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Wczoraj podczas spotkania Ekstraklasy SA z klubami wyróżniono w sumie 7 klubów nagrodami o wartości 100 tysięcy złotych. W aż dwóch kategoriach wygrała Jagiellonia. W czołówce była też m.in. Wisła z Legią. Konkursy Ekstraklasy SA pod nazwą „Ekstra sezon” są organizowane od 2017 roku.

Dodajmy, że wcześniej pod koniec czerwca Lech Poznań dostał od Ekstraklasy SA dodatkowe pieniądze za sezon 2018/2019. Spółka Ekstraklasa SA do 16 klubów wysłała kilkanaście dni temu łącznie 5 milionów złotych do podziału według algorytmu. Pieniądze te pochodzą z wpływów uzyskanych przez spółkę zarządzającą polską ligą i wygenerowanych oszczędności. Przychody spółki Ekstraklasy SA w sezonie 2018/2019 były możliwe choćby dzięki współpracy z takimi firmami jak: PKO BP, LOTTO, KFC oraz MediaExpert.Ekstra frekwencja i Ekstra Medialny klub 2018/2019:

1. Legia Warszawa
2. Wisła Kraków
3. Lechia Gdańsk

Współpraca klubów z mediami 2018/2019:

1. Jagiellonia Białystok
2. Wisła Kraków
3. Cracovia Kraków

Ekstra kreacja 2018/2019:

1. Wisła Kraków
2. Pogoń Szczecin
3. Cracovia Kraków

Zaangażowanie klubów w obchody 100-lecia Niepodległości:

1. Jagiellonia Białystok
2. Legia Warszawa
3. Piast Gliwice

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Pawel1972 pisze:

    >W tej kategorii w czołówce Lecha Poznań również nie było<

    I to jest kwintesencja tego artykułu. Ale za rok – po rewolucji, którą historia nazwie Rewolucją Za Czapkę Drobnych – to nazgarniamy, że hoho, a może nawet hohoho 😀