Gwiazdy II-ligi

Za niespełna 3 tygodnie ruszy nowy sezon 2019/2020 piłkarskiej II-ligi z historycznym udziałem rezerw Lecha Poznań. Młodzi lechici w nowych rozgrywkach będą mogli nabierać doświadczenia w starciach z uznanymi ligowcami mającymi często grubo powyżej 100 występów w Ekstraklasie. Jedną z gwiazd 3 frontu w naszym kraju będzie świetnie nam znany Marcin Robak.37-letniego napastnika nikomu nie trzeba przedstawiać. Zanim Marcin Robak trafił do Lecha Poznań był katem naszego klubu występując w Pogoni Szczecin. Wkrótce strzelec 120 goli w 252 występach w Ekstraklasie ponownie stanie na drodze Kolejorza reprezentując Widzew Łódź do którego niedawno wrócił po latach gry w innych zespołach. Sporo mówi się także o możliwym transferze Mateusza Możdżenia do Widzewa, który stałby się tym samym kolejną gwiazdą II-ligi.

Obecnie w kadrach paru pozostałych rywali Lecha II Poznań są inni piłkarze, których kibice na pewno kojarzą. W Bytovii Bytów występują doświadczeni obrońcy z przeszłością choćby w Lechii Gdańsk – Krzysztof Bąk oraz Deleu, którzy w Ekstraklasie zaliczyli razem ponad 300 występów. Również dużo gier na najwyższym froncie w naszym kraju mają na swoim koncie 38-letni i 37-letni Dariusz Jarecki oraz Sławomir Szeliga ze Stali Rzeszów.

Ponad 200 meczów w Ekstraklasie rozegrali za to Adam Pazio i Adam Mójta, czyli obecni obrońcy Pogoni Siedlce. Z kolei pomocnik Marcin Burkhardt z Legionovii Legionowo występujący dawniej na przykład w Legii Warszawa czy w Amice Wronki sam nabił w Ekstraklasie 180 gier. Doświadczonych ligowców nie brakuje też w kadrze GKS-u Katowice bądź Górnika Łęczna. W klubie z Górnego Śląska, który wiosną spadł z I-ligi występują m.in. byli zawodnicy Zagłębia Lubin – Adrian Błąd i Arkadiusz Woźniak oraz były stoper Korony Kielce, Radek Dejmek.

Natomiast w Górniku Łęczna mamy obecnie aż trzech były lechitów, którymi są Paweł Sasin, Tomasz Midzierski i wypożyczony Maciej Orłowski. Innym II-ligowym klubem w którym znajdziemy nawet więcej byłych piłkarzy Kolejorza są Błękitni Stargard. W zespole spod Szczecina występują aktualnie Marcin Gawron, Piotr Kurbiel, Michał Cywiński i Krystian Sanocki, a trenerem rywala Lecha II Poznań jest Adam Topolski, czyli były szkoleniowiec Kolejorza, który co jakiś czas bywa na meczach przy Bułgarskiej.

Za gwiazdę II-ligi można jeszcze uznać Łukasza Surmę trenującego Garbarnię Kraków. Surma to kolejna postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto z kibiców interesuje się polską ligą ten z pewnością pamięta Surmę jako pomocnika m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa czy Ruchu Chorzów, który jeszcze w 2016 roku z obecnym opiekunem Garbarni na boisku zbierał od Lecha baty w Poznaniu. Na koniec można również wspomnieć o szkoleniowcu Elany Toruń, którym jest Ariel Jakubowski będący kilkanaście lat temu zawodnikiem Kolejorza.

Letnie okno transferowe 2019 w II-lidze wciąż trwa, dlatego niewykluczone, że wkrótce na 3 front trafią inni byli ekstraklasowicze z bogatą przeszłością występów. Już teraz w kadrach II-ligowców jest wielu ciekawych piłkarzy w starciach z którymi młodzi lechici będą nabierali doświadczenia na poważnym już seniorskim szczeblu. Lech II Poznań sezon 2019/2020 rozpocznie w niedzielę, 28 lipca, o godzinie 19:00 wyjazdowym spotkaniem z Olimpią Elbląg.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. J5 pisze:

  Dla zbierania doświadczeń z takimi właśnie piłkarzami warto było naszym rezerwom awansować na szczebel centralny. Teraz trzeba wykorzystać szansę i grając mądrze, wzmacniając na ważniejsze mecze rezerwy zawodnikami z pierwszego skladu którzy nie mieszczą się w osiemnastce i utrzymać ten poziom rozgrywek dla dalszego rozwoju kolejnych roczników naszych mlodzieżowców
  Być może gra w drugoligowych rezerwach będzie lepszym rozwiązaniem niż wypożyczanie do klubów ,których priorytetem nie jest rozwój młodych piłkarzy a konkretne cele sportowe i założenia władz tych klubów. Później często wypożyczony piłkarz błąka się niepotrzebnie gdzieś po trybunach, nie wynosząc konkretnie nic z tych wypożyczeń. Dobrze, że nasza mlodzież będzie ogrywać się z takimi piłkarzami jak Marcin Robak

 2. Erwin pisze:

  Niech zbierają doświadczenia jak najwięcej, dobrze, że z młodymi pogra Wojtkowiak, będą mieli dodatkową gwiazdę po zakończeniu kariery przez Dudkę.

 3. robson pisze:

  Od dziś do tego grona można też chyba zaliczyć Rudola, który właśnie podpisał kontrakt z Widzewem.