Stadiony w II-lidze

W sezonie 2019/2020 zespół Lecha II Poznań czekają wyprawy do miast oddalonych nawet o kilkaset kilometrów od obiektów akademii we Wronkach i w Popowie. Rezerwy czekają mecze zarówno na dużych, nowych stadionach, a także spotkania na kameralnych obiektach z jedną trybuną oraz z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Aż 2 razy młodzi lechici udadzą się do bardzo odległego Rzeszowa.Największą atrakcją dla Lecha II Poznań w II-lidze 2019/2020 będzie mecz na nowym stadionie Widzewa Łódź na którym regularnie zasiada komplet około 18 tysięcy widzów. Ponad 12-tysięcznym obiektem jest Stadion Miejski w Rzeszowie na którym swoje domowe mecze rozgrywa inny beniaminek, Stal Rzeszów. Obiekt ten 7 lat temu zyskał nową, efektownie wyglądającą zadaszoną trybunę. Stadiony GKS-u Katowice oraz Górnika Łęczna kibice Lecha Poznań mogą już dobrze pamiętać. Obiekt Gieksy jest przestrzały, składa się z dwóch trybun wzdłuż boiska i cały czas brakuje środków na jego kapitalny remont. Z kolei stadion Górnika należy do najnowocześniejszych, kameralnych obiektów w Polsce. Jest w pełni zadaszony prezentując się nie tylko na zdjęciach bardzo ciekawie.

Największe stadiony w II-lidze (Widzew Łódź, Stal Rzeszów, GKS Katowice, Górnik Łęczna)
null
null
null
null

W II-lidze są kluby z którymi seniorski Lech rywalizował m.in. w Pucharze Polski na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Stadion w Stalowej Woli od 2009 roku trochę się zmienił. Przede wszystkim powstała nowa zadaszona trybuna wschodnia. Obiekt w Stargardzie wygląda już tak samo jak podczas rywalizacji Lecha Poznań z Błękitnymi 4,5 roku temu podobnie jak ten w Pruszkowie podczas wiosny 2015 roku. Małą modernizację przeszedł jedynie stadion Górnika Polkowice, a więc trzeciego z beniaminków II-ligi, który 16 lat temu występował na szczeblu Ekstraklasy

Tutaj w ostatnich kilkunastu latach grał Lech Poznań (Stal Stalowa Wola, Błękitni Stargard, Górnik Polkowice i Znicz Pruszków)
null
null
null
null

Na 3 froncie w naszym kraju są 3 stadiony o pojemności poniżej 2 tysięcy. Obiekt Skry Częstochowa posiadający sztuczną nawierzchnię trudno tak naprawdę nazwać stadionem. Wygląda on trochę jak zwykłe boisko treningowe. Niewiele lepiej prezentuje się przestarzały stadion Garbarni Kraków składający się z jednej trybunki. Obiekt trzeciego beniaminka, Legionovii Legionowo również nie powala, aczkolwiek od 4 lat posiada dach nad całą jedną trybuną. W dodatku na dachu są zamontowane baterie słoneczne.

Obiekty poniżej 2 tysięcy miejsc (Legionovia Legionowo, Garbarnia Kraków, Skra Częstochowa)
null
null
null

W II-lidze nie brakuje innych, często starych stadionów takich jak ten w Elblągu czy w Toruniu. W Siedlcach i w Wejherowie piłkarze występują za to tylko przed jedną większą, zadaszoną trybuną, którą dobrze widać choćby podczas transmisji telewizyjnych. W nowym sezonie szczególnie interesująca dla młodych lechitów będzie wycieczka na obiekt Gryfa znajdującego się na wzgórzu czy druga wyprawa do Rzeszowa na stadion wojskowej Resovii, która rywalizuje wśród bloków mieszkalnych i na sztucznej płycie otoczonej bieżnią lekkoatletyczną . Do nowych obiektów zalicza się kameralny stadion w Bytowie zmodernizowany w 2012 i 2015 roku. Wtedy wybudowano nowe trybuny czy postawiono maszty oświetleniowe.

Pozostałe stadiony w II-lidze (Olimpia Elbląg, Elana Toruń, Resovia Rzeszów, Pogoń Siedlce, Gryf Wejherowo, Bytovia Bytów)
null
null
null
null
null
nullPojemność stadionów w II-lidze 2019/2020:

18008 – Widzew Łódź
12700 – Stal Rzeszów
9511 – GKS Katowice
7200 – Górnik Łęczna
7000 (1765 siedzących – Stal Stalowa Wola
7000 (1425 siedzących) – Olimpia Elbląg
6000 (4300 siedzących) – Elana Toruń
6000 (2850 siedzących) – Błękitni Stargard
3420 – Resovia Rzeszów
3325 – Górnik Polkowice
2901 – Pogoń Siedlce
2500 (939 siedzących) – Gryf Wejherowo
2097 (1977 siedzących) – Znicz Pruszków
2050 – Bytovia Bytów
1730 – Legionowo Legionowo
1000 (684 siedzących) – Garbarnia Kraków
990 – Skra Częstochowa

Foto: makis.pl, www.stalrzeszow.pl, stadionynet.pl, radioszczecin.pl, kspolkowice.pl, zniczpruszkow.com.pl, kslegionovia.pl, ks-skra.pl, olimpia.elblag.com.pl, elanatorun.com, cwks-resovia.pl, mkppogonsiedlce.pl, bytoviabytow.pl, gkskatowice.eu, Kurier Lubelski

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. John pisze:

  Jaka mogła być najwyższa frekwencja w 3 lidze przy której grały rezerwy?i ogólnie najwyższa frekwencja na meczu 3 ligi?
  Zagranie na kilku stadionach będzie przeżyciem dla młodych zawodników,na takim Widzewie pewnie komplet.

 2. Piasek pisze:

  Jako, że jestem z Katowic, to mogę napisać małe sprostowanie w sprawie stadionu GieKSy. Jest mocno przestarzały, to fakt niezaprzeczalny ;) Jednak to nie jest tak, że nie ma pieniędzy na jego remont, tylko takowy nie jest po prostu planowany. Miasto „buduje” nowy stadion już kilkanaście lat. Do tej pory do kosza poszły 2 (a może nawet 3) projekty, a jakiś czas temu podjęto decyzję o budowie w nowej lokalizacji. Powstała nawet wizualizacja nowego obiektu i w sumie na tym poprzestano. Kolejne zakładane terminy nie są dotrzymywane, a ostatnio sprawa w ogóle ucichła i ruszy pewnie przed kolejnymi wyborami :) To takie neverending story, które dobitnie pokazuje, że nikt tego stadionu wybudować nie chce i zapewne GieKSa będzie grać na Bukowej do czasu, aż ten stadion rozleci się całkowicie. Od ładnych paru lat pojemność została znacznie zmniejszona (niecałe 6800 miejsc), wyburzono słynną Trybunę Północną, a w jej miejsce postawiono prowizoryczną metalową trybunkę dla gości na około 400 miejsc.

 3. aaafyrtel pisze:

  sądząc po tych fotkach, to trawka na tych stadionikach zdaje się być kwitnącą… nie to co na naszym dramatycznie bublowatym obiekcie, gdzie sezon jeszcze się nie zacząl, a na meczyku z duńczykami już jej płaty odchodziły…

 4. F@n pisze:

  Stadion w Stalowej Woli tak nie wygląda. Trybuna przeciwległa do tej nowej została zburzona, stoi już nowa. Murawy nie na. Jednocześnie jest budowany podkarpacki centrum piłki nożnej koło stadionu. Sam stadion ma być jednocześnie zapleczem. We wrześniu ma być stadion gotowy. Boczne trybuny pewnie zostaną dobudowane w miarę potrzeby. Lech ze Stalówką gra rundę rewanżową, więc na pewno już na nowym stadionie. Gdyby mecz odbył się na początku sezonu to mecz byłby w Boguchwale, sąsiednia miejscowość Rzeszowa, na południu od niego.

  • F@n pisze:

   Pojemność będzie wynosić ok. 3500 widzów bodajże. W przyszłości jak dobudują trybuny za bramkami to będzie więcej.