Lech w raporcie PZPN. Klub poprawił niemal wszystko

W piątek, 12 lipca jeszcze przed startem ligowych rozgrywek 2019/2020 Polski Związek Piłki Nożnej opublikował coroczny raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego w naszym kraju za sezon 2018/2019. Raport zawiera dużo danych z rozgrywek Ekstraklasy w tym również na temat samego Lecha Poznań. Nasz klub w raporcie za zeszłe rozgrywki ligowe wypadł przyzwoicie. O niebo lepiej niż 12 miesięcy wcześniej.Raport publikowany przez centralę od 6 lat przed każdym nowym sezonem tradycyjnie powstał na podstawie danych z raportów delegatów meczowych PZPN. Raport za zeszły sezon 2018/2019 opublikowany w piątek, 12 lipca został przygotowany przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN. Z raportu jasno wynika m.in. że średnia widzów na meczach Ekstraklasy kolejny rok z rzędu spadła tak jak liczba kibiców jeżdżących na wyjazdy.

W raporcie oczywiście uwzględniony jest Lech Poznań, który zajmuje w nim różne miejsca w zależności od kategorii. Kolejorz przeważnie znajdował się w górnej ósemce poszczególnych kategorii co jest o niebo lepszym wynikiem niż 12 miesięcy temu. Na 23 kategorie nasz klub pogorszył się tylko w 3 kategoriach. W sezonie 2018/2019 miał słabszą murawę niż w rozgrywkach 2017/2018, słabiej działały na stadionie służby medyczne oraz gorzej centrum dowodzenia.

W wielu innych kategoriach Lech Poznań zanotował progres średnio o 2-3 pozycje. W jednej z kategorii awansował w sezonie 2018/2019 nawet o kilkanaście miejsc. W porównaniu z jeszcze wcześniejszym sezonem 2017/2018 dobrze oceniane przez delegatów były m.in. parkingi, punkt depozytowy przy Bułgarskiej, ciągi komunikacyjne, wyjścia bezpieczeństwa, warunki pracy mediów na stadionie, organizacja wejścia kibiców gości czy system stewardingu. Lech Poznań miał najlepszą obsługę osób niepełnosprawnych w całej Ekstraklasie.

Klub zdecydowanie polepszył się w wielu kategoriach typowo stadionowych. Wyższą notę otrzymał nawet dyrektor ds. bezpieczeństwa, Henryk Szlachetka oraz spiker, Grzegorz Surdyk, którego głos od lat słyszymy przed każdym domowym spotkaniem Kolejorza. Cały czas na tle ligi dobrze wygląda polityka informacyjna Lecha Poznań w tym oficjalna witryna klubowa na której łatwo było znaleźć m.in. aktualne informacje o kadrze drużyny, biletach, karnetach czy inne komunikaty najbardziej potrzebne przeciętnemu kibicowi (4. pozycja w lidze).

Nadal dobrze, najlepiej po Lechii Gdańsk i Śląsku Wrocław, oglądało się mecze Lecha Poznań z trybun (nie chodzi o grę zespołu gospodarzy tylko o widoczność z krzesełek). Mimo częstej krytyki kibiców punkty gastronomiczne na Stadionie Miejskim miały 5 najwyższą średnią ocen w lidze. W dodatku według sprawozdań delegatów nie było skarg na brudne krzesełka na stadionie do których kibice również mają od lat wiele uwag.

Lech Poznań to obok głównie Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław i Jagiellonii Białystok klub, który w raporcie PZPN za zeszły sezon 2018/2019 piłkarskiej Ekstraklasy wypadł najlepiej. Spory wpływ na dużo lepsze wyniki w poszczególnych kategoriach miało wspomniane już wcześniej udoskonalenie obiektu przy Bułgarskiej.

Poniżej Lechowe podsumowanie raportu Polskiego Związku Piłki Nożnej za zeszły sezon 2018/2019. Kto chce przejrzeć cały, najnowszy raport PZPN-u za ubiegłe rozgrywki Ekstraklasy może zrobić to klikając -> TUTAJParkingi dla kibiców
Śląsk, Lechia, Jagiellonia
5. Lech (5,06)

Parkingi (kluby, oficjele PZPN)
Jagiellonia, Lechia, Lech
3. Lech (5,28)

Infrastruktura dla kibiców niepełnosprawnych
Śląsk, Lechia, Jagiellonia
4. Lech (5,11)

Punkty depozytowe
Śląsk, Górnik, Piast
7. Lech (4,69)

Ciągi komunikacyjne
Śląsk, Korona, Lech
3. Lech (5,00)

Wyjścia bezpieczeństwa
Piast, Korona, Lech
3. Lech (5,06)

Punkty gastronomiczne
Śląsk, Lechia, Górnik
5. Lech (5,22)

Stanowisko dowodzenia(niższe miejsce w porównaniu z zeszłym rokiem)
Śląsk, Górnik, Wisła
6. Lech (5,17)

Warunki pracy mediów
Lechia, Lech, Śląsk
2. Lech (5,28)

Toalety
Lechia, Śląsk, Górnik
7. Lech (5,16)

Warunki oglądania meczów
Śląsk, Lechia, Lech
3. Lech (5,22)

Stan murawy(niższe miejsce w porównaniu z zeszłym rokiem)
Zagłębie, Jagiellonia, Wisła
11. Lech (4,25)

Polityka informacyjna klubów
Legia, Górnik, Jagiellonia
4. Lech (5,06)

Organizacja wejścia kibiców gospodarzy
Śląsk, Lechia, Lech
3. Lech (5,11)

Organizacja wejścia kibiców gości
Śląsk, Arka, Korona
6. Lech (5,07)

Proaktywność stewardów
Korona, Śląsk, Lechia
7. Lech (4,75)

System stewardingu
Korona, Jagiellonia, Lech
3. Lech (4,89)

Służby medyczne(niższe miejsce w porównaniu z zeszłym rokiem)
Górnik, Śląsk, Piast
13. Lech (4,61)

Obsługa kibiców niepełnosprawnych
Lech, Śląsk, Lechia
1. Lech (5,33)

Współpraca podmiotów zaangażowanych w organizację meczów (policja, straż, organizator, służby medyczne)
Śląsk, Jagiellonia, Arka
5. Lech (5,00)

Praca kierownika ds. bezpieczeństwa (w Kolejorzu Henryk Szlachetka)
Korona, Jagiellonia, Śląsk
10. Lech (4,83)

Spiker meczowy (w Kolejorzu Grzegorz Surdyk)
Pogoń, Piast, Cracovia
11. Lech (4,83)

Organizacja meczów
Korona, Jagiellonia, Śląsk
10. Lech (4,83)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. Grimmy pisze:

  „dobrze oceniane przez delegatów były m.in. parkingi” – aż dziw bierze, że w kwestii parkingów nie konsultowali się z @bombardierem.

  • leftt pisze:

   Delegat omijał kałuże. Tak go prowadzili przynajmniej.

  • Grimmy pisze:

   To dobrze, u nas kałuże głębokości Rowu Mariańskiego, jeszcze biedaczyna by się utopił.

 2. zibi pisze:

  3,5,7 miejsce a ja naiwny myślałem, że jesteśmy najlepsi. Moje pytanie…na jaki obiad zabrano delegatów PZPN?

 3. Ostu pisze:

  Widzę, znaczy czytam, że jajcarstwo trwa w najlepsze…